• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

navodnjavanje kap po kap

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vodovodna voda ne služi za navodnjavanje!! Prvo ima puno klora, drugo abnormalno je skupa, treće u vrijeme kad ti je najpotrebnija mugu biti redukcije vode, četvrto vodovodna voda ima puno flora on je otrov. Ne želiš jesti te proizvode. ]Poz[/QUOTE]




A baš sam se pitao kad će:cool2:. Već dugo nisi ništa izvalio pa je red. A reci mi koju vodu ti piješ i na kojoj vodi tvoja gospođa kuha ručak itd.:mad::

Izvalim i ostanem živ,a? :) Nije baš u naslovu teme ali red da ti lijepo odgovorim na pitanje. Ispeci pa reci djeci jel tako Siki? ;)
rosistem.jpg

Pazi vamo Siki, kinez a radi :) Već treću godinu :) Reverzna osmoza sistem, možeš guglati da vidiš kakvu vodu ostavi. Jes da nije neka manga sa protokom ali 12 litara dnevno je dovoljno. Troši 1:4, 4 gradske za 1 pročišćenu, ovo je TOP sistem, ima dodatak mineralizator koji vreća u vodu minerale i mikroprocesor koji ga održava bez mog znanja. Radi kak ti robot :) U toj vodi kuham i tu vodu pijem, naravno i rasadu u stanu zalijevam sa tom vodom, kao i žena cvijeće.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Misliš, ne želiš piti takvu vodu.... :icon_mrgreen:

Fluor (F)

Usvajanje fluora korenom je pasivan, difuzan proces. Biljke mogu da ga usvajaju i preko nadzemnih organa.

Usvajanje fluora preko lista proporcionalno je njegovoj koncentraciji u atmosferi dužini ekspozicije, a u velikoj meri zavisi i od vlažnosti vazduha. Sadržaj fluora u suvoj materiji biljaka kreće se u proseku od 2 do 10mg/kg. Neke biljne vrste sposobne su da akumuliraju mnogo veće količine. Kamilica u proseku sadrži oko 100, pa i do 180mg/kg suve materije. Kod biljaka koje su rasle na jalovini rudnika, ili su gajene na visokim koncentracijama fluora u hranljivoj podlozi, najveći sadržaj ovog elementa utvrđen je u korenu. Njegova koncentracija u semenu kod biljaka Festuca rubra i Minuartia verna bio je čak 4 puta veći nego u listovima.

Raspodela fluora u listovima monokotiledonih biljaka takođe je specifična. U listovima trava njegov sadržaj je veći u vršnom delu nego u osnovi lista. Kamelije su izuzetak jer mogu akumulirati jedinjenja fluora od 100mg/kg i više. Veće doze izazivaju smanjenje produkcije organske materije i morfološko-anatomske promene. Fluor deluje i na disanje biljaka, stimulativno ili inhibitorno. Simptomi toksičnog dejstva fluora uočavaju se na najmlađim listovima, na vrhu ili po ivicama lista. Oštećeni delovi lista mogu poprimiti različite boje, žutu, mrku ili ljubičastu.

Dobro je ne može završiti u plodu izgleda, jedna briga manje za flour :) Inaće u kategoriji najopasnijih zagađivača.
http://www.buildmagazin.com/index2.aspx?fld=tekstovi&ime=bm1434.htm
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Izvalim i ostanem živ,a? :) Nije baš u naslovu teme ali red da ti lijepo odgovorim na pitanje. Ispeci pa reci djeci jel tako Siki? ;)
rosistem.jpg

Pazi vamo Siki, kinez a radi :) Već treću godinu :) Reverzna osmoza sistem, možeš guglati da vidiš kakvu vodu ostavi. Jes da nije neka manga sa protokom ali 12 litara dnevno je dovoljno. Troši 1:4, 4 gradske za 1 pročišćenu, ovo je TOP sistem, ima dodatak mineralizator koji vreća u vodu minerale i mikroprocesor koji ga održava bez mog znanja. Radi kak ti robot :) U toj vodi kuham i tu vodu pijem, naravno i rasadu u stanu zalijevam sa tom vodom, kao i žena cvijeće.



Jel to slično onom što se nekakva bakrena žica omotavala oko cjevi pa radila nešto vodi sve dok se nije ustanovilo da je to malo bez veze.

Ne kažem da ovo tvoje nije tako samo pitam da znam.:icon_razz:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jel to slično onom što se nekakva bakrena žica omotavala oko cjevi pa radila nešto vodi sve dok se nije ustanovilo da je to malo bez veze.

Ne kažem da ovo tvoje nije tako samo pitam da znam.:icon_razz:

He he, ona bakrena žica je kao morala rasturati kamenac u vodi !!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kap na kap 20 cm 5 l /h
40 min
drip40min.jpg

60 min
drip60min.jpg

150 min
drip150min.jpg


Kap na kap 50 cm razmak 1,17 l/h pri 0,5 bara ili 2,34 l/h pri 1 bar...
60 min kapanja...
kineskidrip50.jpg


kineskidrip502.jpg

kineskidrip504.jpg


Razlika osim u razmaku rupica je da ovaj na 50 cm ima kapljaće a ne rupice. Biti će zanimljivo. No i nakon 5 sati nisam kod 20 cm đonija dobio punu gredicu vode, kaže mi čovjek iz baranje da on na teškoj zemlji dobije punu gredicu tek nakon 12-15 sati. Hm hm...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Pozdrav!

Evo slažemo si i mi navodnjavanje kap po kap. Kupili 2 cisterne rabljene po 1000 L i sad nam samo fali onaj reduktor koji se našrafa na izlaznu rupu koja ima promjer od 60mm.
Gledam po internetu i nemogu nigdje naći dućan koji bi to nudio. Znači 60mm na jedan col ili slično da mogu crijevo spojiti.

Ima tko kakvu ideju gde bi se to moglo naručiti?

Poz

edit:

evo točno ovo tražim, nikako da nađem :(

cisterna-1000l-pipom-navodnjavanje-slika-23263643.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Pozdrav!


edit:

evo točno ovo tražim, nikako da nađem :(

cisterna-1000l-pipom-navodnjavanje-slika-23263643.jpg

pozdrav, meni to izgleda kao improvizacija, ne vjerujem da ima to za kupiti. probušeni čep od kanistera i nekako učvrstita klik spojka.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ovo je vjerovatno improvizacija i ja sam radio slične stvari.......
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
to je sigurno improvizacija,vidi se iz aviona

pa skombiniraj nekaj u lokalnoj željezari - ne zgleda komplicirano
 

rajko

Novi član
Tu od
27 Kol 2010
Poruka
23
Uzmite ovakovu 3/4 cola spojnicu koja ima navoj i gumicu koji dođu sa nutarnje strane čepa

q8wzD.jpg


zatim sa vanjske strane stavite nastavak od 3/4 colne pipe

zwmO.jpg



zatim dalje crijevo za vodu 3/4 cola koja ide u alkaten crijevo
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Pozdrav!

Evo slažemo si i mi navodnjavanje kap po kap. Kupili 2 cisterne rabljene po 1000 L i sad nam samo fali onaj reduktor koji se našrafa na izlaznu rupu koja ima promjer od 60mm.
Gledam po internetu i nemogu nigdje naći dućan koji bi to nudio. Znači 60mm na jedan col ili slično da mogu crijevo spojiti.

Ima tko kakvu ideju gde bi se to moglo naručiti?

Poz

edit:

evo točno ovo tražim, nikako da nađem :(

cisterna-1000l-pipom-navodnjavanje-slika-23263643.jpg

Ima al nepaše :icon_razz: tražio i ja al navoj na cisterni je grubi pa nemoš nač takav na nijednoj spojnici nego sam uzo u Zelenom hitu čulinečka, a imaš toga i u boljim agro dučanima plastičnu spojnicu tj. mislim da je bio holender i u nastavku ventil koji je ošo u pm pa je sad metalni kuglventil jer i ovaj na cisterni če ti otič kad tad u pm od stalnog otvaranja, zato tipreporučam da staviš još jedan.Na spoju sam potrošio cijelu traku teflona i nigdi ne curi (zbog gubo-finog navoja)
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Zagi82@ evo bio danas na bundeku na sajmu cviječa i ugledam ovo pa evo reko ako baš očeš origigi :icon_thumright:
fotografija1q.jpg

fotografija3t.jpg
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Zagi82@ evo bio danas na bundeku na sajmu cviječa i ugledam ovo pa evo reko ako baš očeš origigi :icon_thumright:
fotografija1q.jpg

fotografija3t.jpg


E pa fala ti :(clap)::icon_pidu:
idem nazvati da pitam jel oni to i saljeju postom da neidem sad zbog toga u ZG. :icon_mrgreen:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Uzmite ovakovu 3/4 cola spojnicu koja ima navoj i gumicu koji dođu sa nutarnje strane čepa

q8wzD.jpg


zatim sa vanjske strane stavite nastavak od 3/4 colne pipe

zwmO.jpg



zatim dalje crijevo za vodu 3/4 cola koja ide u alkaten crijevo

Hvala rajko! A nemam na jednoj cisterni čepa to me muči. E sad bum probal nazvati ovaj dučan matej da vidim jel imaju u kompletu. Fala vam svima na pomoći
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Uf sad vidim cijenu od 300 kuna :icon_hang: a 500 me cisterna koštala. :eek::eek:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Hvala rajko! A nemam na jednoj cisterni čepa to me muči. E sad bum probal nazvati ovaj dučan matej da vidim jel imaju u kompletu. Fala vam svima na pomoći



Iz vlastitog iskustva znam da je to puno jeftinije napravit kod tokara nego tražit nešto da se kombinira. Tokar ti od plastike istokari sve što god hoćeš i po kojoj mjeri hoćeš.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
uzmi samo prvu prelaznicu koja ide sa cisterne na nešto normalno, dalje staviš svoju izmišljotinu i bit će bar na pola jeftinije...tu je najskuplja ona pipa, a pitanje jel to tebi treba...stavi običan kuglventil...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
uzmi samo prvu prelaznicu koja ide sa cisterne na nešto normalno, dalje staviš svoju izmišljotinu i bit će bar na pola jeftinije...tu je najskuplja ona pipa, a pitanje jel to tebi treba...stavi običan kuglventil...

Baš tako prva je najbitnija zbog navoja sa cisternom a dalje je i guglventil jeftiniji od ovog a i kvalitetniji jer ovi plastični odu u k.... pojedu se s vremenom.Zovni i vidi jel daju u dijelovima jer na slici desno je prikazano komadno.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Pozdrav!

Evo slažemo si i mi navodnjavanje kap po kap. Kupili 2 cisterne rabljene po 1000 L i sad nam samo fali onaj reduktor koji se našrafa na izlaznu rupu koja ima promjer od 60mm.
Gledam po internetu i nemogu nigdje naći dućan koji bi to nudio. Znači 60mm na jedan col ili slično da mogu crijevo spojiti.

Ima tko kakvu ideju gde bi se to moglo naručiti?

Poz

edit:

evo točno ovo tražim, nikako da nađem :(

cisterna-1000l-pipom-navodnjavanje-slika-23263643.jpg

Ja sam to rješio tako što sam probušio cisternu na 2 mjesta i stavio 2 ventila za kpk.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ja mislim da je to problem koji bi NASA trebala riješavat jer redukcija sa dva cola na tri četvrti je ipak tehnologija koja zahtijeva njihovo znanje. :icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh