• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

navodnjavanje kap po kap

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
E ljudi moji, koliko malo pratim dugoročnu prognozu, za ovu godinu najavljuju sličnu sušu kao i za prošlu:confused:
S obzirom da sam i lani pratio istu prognozu i dobro su prognozirali sušnu godinu nemam im razloga za ne vjerovati. Čak sam još u studenom i prosincu lani vidio da će ožujak biti sušan i gledajte što se događa. Kod mene je ovaj mjesec palo 5 litara kiše do sada. Prije tjedan dana smo kopali jedan jarak 80 cm dubine i vlaga slaba, strašno. Dok se sjetim da je na toj istoj njivi do pred tri tjedna prije kopanja još bilo snijega, stavljam se u razmišljanje.
Ljudi, kako god čini se da nam predstoji bitka...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja ove godine trtam od bunara, prošle je već bilo drama... Ne znam da li da stavim voćarski drip sa 2,7 l po metru koji se može ukopat, ili povrtlarski jednosezonski sa 10 L / m. Dalek mi razmak na 50 cm za povrće, ali nema veze ionako je to u voćnjaku. Nemam iskustva koliko manje troši vode (manji gubici) kad je ukopan od površinskog...
Poz
 
I

ihorzic

Guest
kopanje arteškog bunara na cca 350 met sa materijalom oko 15,000 kn i vode koliko hočeš
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kopanje arteškog bunara na cca 350 met sa materijalom oko 15,000 kn i vode koliko hočeš

zašto na 350,može i na sto i opet ima dosta vode a jeftinije ili?
 
I

ihorzic

Guest
Pa naravno Dane , u pravu si da je onda jeftinije s tim kažu bušaći koji to rade kako je temperatura vode toplija u dubljim slojevima i nema plinova toliko kao u plićim rezervoarima .

Ja sam naveo neku okvirnu dubinu sa prosječnom cijenom .

I smatram kako je ovo budučnost povrtlarstva i općenito navodnjavanja
 
I

ihorzic

Guest
Morao bi pitati bratića jer on pregovara sa nekim bušačima - ne znam od kud su.

On kuburi sa vodom zbog stoke i sad ide u to
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Na 350 metara kod mene bi išlo par varijanti a) slana voda b) plin c) nafta. Gradski arteški bunari su do 180 m.
Baš bi volio vidijeti te bušaće na tu dubinu he he, koji to kilowati moraju biti i za koji promjer?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I meni to izgleda sumnjivo. Koliko ja znam kvalitetan bunar te dubine u najmanju ruku košta 35 k eura bez računa.
 
I

ihorzic

Guest
evo znam da idu oko nas do te dubine jer valjda su tu bazeni - a ovo probaj možda se isplati do nafte
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Molim? Pravi bunar dubine od 350 m za stoku? Pa stoka ne popije u godini dana što mi potrošimo u mjesec dana ;)
 
I

ihorzic

Guest
Oprosti ali ja te ne kužim što si mislio kazati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Morao bi pitati bratića jer on pregovara sa nekim bušačima - ne znam od kud su.

On kuburi sa vodom zbog stoke i sad ide u to

Ajde molim te fino ti se rsapitaj kod bratića cjena dubina itd i šta ako nema vode pošto ju ina nije dobika za bušotinu vjerovatno onda nema šta onda tko snosi troškove ako je to ta cjena bit će i bunara.
 
I

ihorzic

Guest
Ajde molim te fino ti se rsapitaj kod bratića cjena dubina itd i šta ako nema vode pošto ju ina nije dobika za bušotinu vjerovatno onda nema šta onda tko snosi troškove ako je to ta cjena bit će i bunara.

nema frke pitat ću ga
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Nije valjda da je kod vas voda toliko duboka, kod mene je na 5-6 m.
Evo sa zakašnjenjem mog venturija za nekoliko eura.


Uploaded with ImageShack.us
A ovo je plovak za automatsko gašenje motora.


Uploaded with ImageShack.us
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Miladine kako gdje ja nikako nemogu dobiti vodu na 30 metara dotle mogu sam da bušim u mom kraju rade bunari samo na 60 metara a ima djelova gdje se buši na 5-10 metara.
 
I

ihorzic

Guest
A voda je od 8-30 met ali što je zanimljivo kad je suša onda je frka
hvala Bogu ja imam jedan kod farme pilića koji je u najvećoj suši ok
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Onda sam ja sretnik, kod mene voda na oko 4m. a cijevi su mi na 7m.
Da se nisi Plevak ti ubušio na neku cijev magistralnog vodovoda? :lol:

p.s. Koji sretnik, voda na 4 m :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh