• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Navodnjavanje voćnjaka

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ovako je bilo kod mene za ovu godinu, nagodinu puno pametnije ;)
lagunamedium.jpg

Koliko te kostao najlon? Kolike su dimenzije, debljina?
 
P

pozna

Guest
hvala na trudu kolega,bas me zanima hoce li mi poslati cjenik materijala,
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pozna ako ti ne pošalju oni poslat ću ti ja. Gospođa što tamo radi je jako ljubazna i susretljiva, sigurno ćete naći zajednički jezik.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Smiljan "najlon" je 60 m x 8 m išlo je po težini 1100 kn sa pdv. Debljina je ili 150 ili 200 mikrona, čisto dovoljno.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Jel' se taj "najlon" moze stavljati u rupu u zemlji, a ne ovako kako si ti isao sa konstrukcijom? Nije li jeftinije/lakse iskopati bagerom nego s tom konstrukcijom? Ipak je to ogromna tezina kada se napuni vodom pa pretpostavljam da konstrukcija mora biti malo jaca
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Smiljan 100% si u pravu i bolje je tako, ali postoje zakoni koji kažu, zabranjeno ribnjaci i umjetna jezera. Ovo nije umjetno jezero ovo je skalamerija montažna :) Inaće konstrukcija je izdržala ;) Ako budeš radio u zemlji obavezno radi stranice koso prema van. Poz
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Smiljan 100% si u pravu i bolje je tako, ali postoje zakoni koji kažu, zabranjeno ribnjaci i umjetna jezera. Ovo nije umjetno jezero ovo je skalamerija montažna :) Inaće konstrukcija je izdržala ;) Ako budeš radio u zemlji obavezno radi stranice koso prema van. Poz

:supz: Kontam vidim da se u dosta toga kontaš pa me zanima ovo.
Ove god planiram napravit pripremu za navodnjavanje iskopati bunar prvih 4 metra fi 200 a ostalih fi100 radi kapaciteta večeg krajem cjelom dužinom iskopati 3x3x10m bazen koji bi prekrio armirano bet. dekom .
Inače kod mene je voda ljeti na 1 met od površine a sada s površinom ravno, imam 1 bunar starinski fi150x8met i svaki dan ispumpam 6m3 i razbacam cisternom po kruškama 1100 kom 0.8 he imam i 3 plastenika pa mi je potrebna akumulacija. nemogu imat bazen ili otvoreno jer imam 4 male djece i 3 tornjaka pa se bojim nedaj bože onog najgoreg moram zatvorit jer voćnjak mi je odmah iza dvorišta.
Pitanje dali ta podzemna akumulacija može pokrit moje potrebe za voćnjakom jer kruške moram jače navodnjavat jako su osjetljive na nedostatak vode zato što sam ja ne klasično sadio nego postavio voćke pa zaorao tako da sam dobio sistem piramide to sam vidio u nizozemskoj .
Teren je dosta plavljen i nije za dr. voćne vrste jedino za krušku koja je 3 god a visoka je 2.5 metra slike imaš u Savjeti od A-Ž več si gledao.
Pitam zbog toga zato što mogu povečati akumulaciju i do 20 m ali ako nije potrebno nepotrebno ulazoti u trošak.
hvala:prayer:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Trebao bi probati krušku navodnjavati sa zalivnom normom 40 litara po metru tjedno. Za probu, pa ćeš viditi kako će se to sve odvijati. Kontam da imaš oko 2 km redova, ja bi ti predložio da uzmeš povrtlarska crijeva za navodnjavanje 2x10 litara po dužnom metru. Treba ti bunt i još jedan od kilometar. Investicija 3050 m te košta 970 kn plus kilometar oko 400 kn. Dužina reda ako je 200 m (ne znam) trebaš 4 kubika na sat po redu. fi 50 ti gura cca 12 -15 kubika. 3 cola ti gura oko 24 kubika, to bi bio moj izbor. I onda dva sata 5 redi pa dva sata drugih 5 redi. Utrošak 40 + 40 = 80 m3. Laguna ti zadovoljava potrebe. Obavezno napravi preliv kao separator željeza, pjeska i kamenca.

Ovo je najbolja varijanta best buy!
Može biti jeftinija varijanta ona ti pumpa čekića duplo duže, ode gorivo. Zapravo nemoj sa manjom pumpom moglo bi biti problema ako su redovi 200 m. To je možda čak i malo dugo, trebao bi ih precvikati, ovisno o parceli i o teh. karakteristikama crijeva za navodnjavanje. Poz


Kod bunara je čista nauka u to ne bi ulazio. Što više znam o bunarima to mi se više gade :)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Još samo jedno pitanje koliko stepenu pumpu traktorsku uzeti jedno dvostepena ili višestepena imaš na onom linku puno strojeva i pristupačne cijene.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svakako preprouka dizel cca 3500 kn. Ako ide na traktor onda za 800 i nešto kuna sa remenicom. To povežeš i to je to.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Svakako preprouka dizel cca 3500 kn. Ako ide na traktor onda za 800 i nešto kuna sa remenicom. To povežeš i to je to.

imaš koji link od dizelašice:scratch
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Jel netko zna netkoga tko buši bunare i slaže pumpu za vodu. Onako običnu. Potez Zagreb Sisak?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jel netko zna netkoga tko buši bunare i slaže pumpu za vodu. Onako običnu. Potez Zagreb Sisak?

imaš ih u Zagrebu koliko hočeš,traži malo po netu,ja sam zvao jednu firmu ali zaboravio sam koja je.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Jel netko zna netkoga tko buši bunare i slaže pumpu za vodu. Onako običnu. Potez Zagreb Sisak?

ak je između vg-sisak evo broj moba 095-9035074 g. Milatović meni u gorici bušili 2 kom 100cm i 80cm ovaj od 80 cm 600 kn dužni metar sa njihovim pajpama,cijevima.Mislim da nejdu dalje od gorice oni su iz siska a to ti je skalamerija na traktorskoj prikolici ak ih budeš zvao nemoj se preplašit nad tim strojem al odrade sve OK.Na našem potezu ima vode a i oni dobro poznaju teren zbušili su pol turopolja pa te i savjetuju oko dubine.Evo ak sam uspio kaj pomoć:scratch:scratch
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Krivo sa mrekel. Htjel bi onaj samo gdje se izbuši mala rupica i ubaci cijev a ne cijela rupa :)

Za sada sam našel jednog čovijek negdje iz varaždina koji buši za 1700 (10 metara cijevi) + 1000 kuna dovoz do gorice. 1700 je super ali još 1000 do gorice je dosta.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Krivo sa mrekel. Htjel bi onaj samo gdje se izbuši mala rupica i ubaci cijev a ne cijela rupa :)

Za sada sam našel jednog čovijek negdje iz varaždina koji buši za 1700 (10 metara cijevi) + 1000 kuna dovoz do gorice. 1700 je super ali još 1000 do gorice je dosta.

odeš i kupiš cjev i na nju ti ide špica u koju staviš sol zovneš jarane dvi gajbe piva a kod bravara Popovčića iznajmiš BAT za nabijanje i udri .Neznam za kaj ti treba voda (koja količina) al u okolici VG ljudi imaju 6-7 metara več godinama i nikad nisu ostali bez vode ,osobno sam zabijao 7m i bili gotovi za 2 sata.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
odeš i kupiš cjev i na nju ti ide špica u koju staviš sol zovneš jarane dvi gajbe piva a kod bravara Popovčića iznajmiš BAT za nabijanje i udri .Neznam za kaj ti treba voda (koja količina) al u okolici VG ljudi imaju 6-7 metara več godinama i nikad nisu ostali bez vode ,osobno sam zabijao 7m i bili gotovi za 2 sata.

Sretni su oni koji mogu samo zabiti cjev i vući vodu kod mene 30 metara bušano i nema vode na drugoj parceli bušili puno dublje i ništa sami mulj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh