• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Navodnjavanje voćnjaka

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odlično obojica :shock: Samo mi one kod Oršića ne izgledaju da neće poletiti i razletiti se :lol: ;)
 
T

Tomazy

Guest
Kontam kaže:
Odlično obojica :shock: Samo mi one kod Oršića ne izgledaju da neće poletiti i razletiti se :lol: ;)
hvala kontam, ma neće poletjet ima dobro sidro u vodi 3,5m duboko :lol:
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
nece nikud poletjet,jucer spojio glavnu kutiju,sklopke i crijeva,sibaju pumpe ko lude,tomazy netreba mi nepovratni,zato imam rucnu pumpu,napumpam ukljucim pumpe i sve radi...
 
T

Tomazy

Guest
Orsic kaže:
nece nikud poletjet,jucer spojio glavnu kutiju,sklopke i crijeva,sibaju pumpe ko lude,tomazy netreba mi nepovratni,zato imam rucnu pumpu,napumpam ukljucim pumpe i sve radi...
znam, s nepovratnim salo uključiš :p
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Moj susjed što je imao voćnjak kraj mene, sad je iskrčen, napunio bačvu 200 litara vodom, proveo crijeva i izbušio kod voćki rupice i navodnjavanje ko metak, tak ću i ja napraviti samo da nabavim bačve, crijeva, bunar imam u voćnjaku, u svaki red jednu bačvu samo da mi ih romi ne pokradu za staro željezo, stalno se smucaju okolo :(
 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
hvala kontam, ma neće poletjet ima dobro sidro u vodi 3,5m duboko :lol:

imam posađeno 2.5ha oraha(800 komada) u Varaždinu.Cijeli nasad je pod navodnjavanjem.Sve cijevi su zakopane i svako stablo ima dvije diznice kap na kap.Pumpa je u šahtu i pokrecem je na agregat.Voda je na 7m a cijev 5/4" sam postavio duboko 15m al sam stavio špicu od 2".vode ko u prici.Orasi sa navodnjavanjem rastu otprilike oko 2m na god.




 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
a koje kapaljke imaš,koliko litara na sat i koliko daješ po obroku

kapaljke propuštaju vodu tek iznad jedan bar i propuštaju svaka 4 litre na sat pod pritiskom od 1,5 do 3,5 bara.zaljevam samo kad je suša i to do dva sata na dan.imam dvije diznice po stablu pa to ispada 16l vode na sat.orahe imam na dva polja.na prvom polju ih imam 300kom. i navodnjavam ih vec drugu godinu a na drugom sam tek ove godine instalirao mrežu za navodnjavanje.sa cijevi 5/4" bez problema opskrbljujete kap na kap 600 diznica(100%)sa najobičnijim hidropakom.
 

mucko

Novi član
Tu od
3 Pro 2010
Poruka
19
kapaljke propuštaju vodu tek iznad jedan bar i propuštaju svaka 4 litre na sat pod pritiskom od 1,5 do 3,5 bara.zaljevam samo kad je suša i to do dva sata na dan.imam dvije diznice po stablu pa to ispada 16l vode na sat.orahe imam na dva polja.na prvom polju ih imam 300kom. i navodnjavam ih vec drugu godinu a na drugom sam tek ove godine instalirao mrežu za navodnjavanje.sa cijevi 5/4" bez problema opskrbljujete kap na kap 600 diznica(100%)sa najobičnijim hidropakom.

pošto imam kamion za bušenje bunara na polju sam postavio cijevi 2.5" s kojima dok spojim na hondinu pumpu mogu povuci do 800l vode na minutu.šaht sam napravio 2.5m duboki tak da sam se još više približio vodi i kompletna mreža navodnjavanja kap na kap je zakopana 15 cm duboko radi lakšeg održavanja vočnjaka.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da bile nekad, ostalo viška, 99 % primitak rasade pa što da radim ;) Vidio sam svojim očima 2000 kontenjera koje nije niklo!!! Morali su ponovo! Tako da sam se ja osigurao, kad ono sve se primilo :) I što ću... :)
 
M

m123

Guest
što da ne, i ja ću tako isto, ništa ne smeta posaditi, barem da ima za ajvar :)
a i fino izgleda
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E onda budi pametniji od mene, nauči na mojoj grešci i stavi si foliju oko voćaka, zapravo duž cijelog reda!!! Jer će ti inaće okopavanje biti skupo ili će duže trajati, a ove godine je bilo korova... I pripremi dobrane količine vode, da bude za voćku i papriku.
 
M

m123

Guest
vode ima, imam tri bunara samo sa voćnjak, a hode koliko hoćeš, samo da nabavim još cisternu, da imam za svaki slučaj i biće super, ma neću ja toga puno, vidim da je kod tebe bila ogromna količina, ali ću svakako staviti foliju, barem sam planirao, do proljeća ko zna.
inače, koliko košta ta folija, to još nisam gledao?
 
P

pozna

Guest
trebao bih informaciju da li u Umagu ili blizoj okolini,ajmo reci i Istra netko prodaje materijal za navodnjavanje,znam da ima,ali netko tko ima sve,alkatan od 2" na manje,spojnice,ventile,posebno bitno,rasprskivace za travnjake i ostali materijal,ne neka divlja jeftinba ili Gardena.bilo kakav kontakt broj ili adresa su dobrodosli.hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh