• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neke stvari o štore-u 402

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Originalni utezi imaju 100kg (3x30kg+nosač i kuka).
Bojim se da je kuka preslaba za nekaj takvoga (utege treba fiksirati da ne skaču) jer bu to preko klina uvijek klimavo.
A i pojedini uteg nebi trebal biti teži od 30-tak kg, da ga možeš sam montirati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
S obzirom da nisam uspio pronači orginalni uteg za štore 404, napravio bi ga u kućnoj radinosti, s time da mi ga kopčao na prednju kuku (preklop), jer bi ga gore stavljao samo za teške poslove. Zanima me koliko kilograma bi bilo optimalno, a da ne preopterećujem traktor, odnosno prednji most. Hvala
Ja bi se prvo zapital kaj če uteg na štore 402? koji poslovi , koji teren?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nisam vidio 404 , moj bed


moj plemeniti otac je napravio kutiju , u njoj osim 100 kg utega u takvim poslovima nađe se 20-30 kila lanaca , kanthakel ..itd .u datom trenutku naprijed stoje 2 muža od prosječnih sto kila i traktor se diže .
Prednji kotači ne kopaju nego glade zemlju ..i to ljevi , jer ga kardan okreče pa desni stoji jer zna se špere nema .

U tom trenutku dušu bi dalo jedno 500 kila .

Ako je to toliko ozbiljno za šumu ja bi razmišljao u smjeru da naprijed napravim vilice i nabacam 1 m drva .Ako uzememo u obzir krak i težinu mokrih drva to je ekvivalentu 500 kila na kuki i metar dra više na lageru po furi


hočem reč 100 kila ti je samo za ukras ,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da, samo za 500kil napred treba drugi traktor.

A da pri vitlanju postaviš drugu koloturu tak da je sajla nisko?
 

rolic

Novi član
Tu od
7 Velj 2018
Poruka
18
Vitla je 4T Krpan i nije predviđena ugradnja donje kolutare. Postoji mogučnost da se napravi kolutara i umetne u preklop za prikolicu na vitli. Za tu varijantu kažu da baš i nije sigurna da može zbog opterećenja oštetiti vitlu, odnosno doći do puknuća neke osovine. Ne razumijem se baš u to, ali to su mi savjetovali ljudi koji se bave vitlanjem.
Dobro su došli dobro namjerni savjeti. Hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam na krpanu 4 napravio donju koluturu , nije baš da sam odradio 100 sati ili 200 kubika s njom ali je 539 natjerao dasku u zemlju do te koluture ...

da li štore može više , može , pa nije to igračka ..hahaahah
 

rolic

Novi član
Tu od
7 Velj 2018
Poruka
18
ja sam na krpanu 4 napravio donju koluturu , nije baš da sam odradio 100 sati ili 200 kubika s njom ali je 539 natjerao dasku u zemlju do te koluture ...

da li štore može više , može , pa nije to igračka ..hahaahah

Fiksiral si ju ili si ju stavio na preklop? Ono za 100 sati ili 200 kubika ne kužim. Hočeš reči da si stavil drugu koluturu ili...?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hoču reč da ne koristim vitlo više nego za svoje skromne potrebe


ja bi reko da je na preklop , ako to znači da može ljevo desno ?
 

rolic

Novi član
Tu od
7 Velj 2018
Poruka
18
MKda govorim o preklopu ja mislim da si ju prikopčao na mjesto gdje se može priključit prikolica. Gdje si nabavio kolutaru i koliko para?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
MKda govorim o preklopu ja mislim da si ju prikopčao na mjesto gdje se može priključit prikolica. Gdje si nabavio kolutaru i koliko para?

da , prikopčam ju na mjest gdje se može priključiti prikolica

Kaj nabavil , nisam ju nabavil nego napravil :icon_mrgreen:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pola tih vitli ima dorađenu dolju koluturu baš zato da ne šamara fergiće i slične perolake traktorčiće.
Niti jedan nema problema...
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, dali neko moze napisati neke osnovne informacije o store 402. Sirina, tezina, najcesce mane..?
 

Svix

Novi član
Tu od
30 Ožu 2021
Poruka
8
Mene zanima jel u 504 ki motor od imt 549 a u 402 ki motor fiat promjer klipa 100 mm

Naime imam problem sa imt 540 satri tip sa fiat motorom koji sam morao da izvadim pa sam sad u potraznji za novim motorom takvim istim ili nekim imr motorom a najvise bi mi pasao od 549 zbog snage?Svaka pomoc bi dobro dosla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Blok i karter na 500 seriji nisu isti kao na 549, ostali dijelovi motora većinom jesu.
Na 400 seriji su motori tipa 8035-01 (95x110), dok su na IMT 533F i 540F motori tipa 8035-02 (100x110). Dakle nisu isti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh