• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Nesilice jesu nešto zločestije koke, ali napravite kako vam je već rečeno. sve ih skupa zatvorite preko noći. a čak i da bude nešto malo sukoba preko dana, s vremenom će se jedne drugima prilagoditi. u svakom slučaju ne bi trebalo biti nikakvih ozbiljnih okršaja između koka.
 

obiteljgredicak

Novi član
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
7
sve je to istina ali je važna veličina kokošinjca da kokoši ne budu pod stresom
ovisi i o vrsti kokoši recimo orpington pasmina je blaga dok talijanka spada pod pasmine koje su "poludivlje".
 

lu22

Novi član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
3
Zahvaljujem na savjetima,
nabavit ću u idućoj turi par grahorastih, i pridružit ću im jednog pijetla, pa ćemo vidjet...
Interserira me dali se od kombinacije pijetla i koka nesilica (hibrida i grahorastih), može očekivati kakav pomladak?
Ujedno da pitam, rijetko (ali se ipak dogodi) da mi jedna koka snese jaje sa jako slabom - tankom ili nikakvom korom, praktički se odmah razlije u gnijezdu ili na podu kokošinjca. Dali na to može utjecati neki drugi faktor osim prehrane. Uvijek se radi o jednoj te istoj koki, koja duže vremena (po par mjeseci) nosi normalna jaja, a zatim po par dana nosi takva "defektna", pa nakon toga opet sasvim dobra jaja sa normalnom ljuskom.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Evo nesilica,stare 1 god. i 6 mjeseci.

mtkyh5.jpg


28ldew.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Naručio sam bio bijele piliće/tovne, no vlasnik poljoprivredne ljekarne je moju narudžbu zabunom prodao drugom, a meni je po 5 kuna dao 30 nesilica! Super stvar, ali nakon godinu dana su se počele razboljevati i to da nisu mogle više gutati, znači u guši nije dolazilo do usitnjavanja,tj.natapanja hrane!! Samo su počele "kunjati", a ako ih okrenem naopako iz kljuna im curi voda/slina i to dosta! Jele su ko lude, guše pune hrane, ali ne gutaju!! I tako mi je uginulo njih 8 kom. u roku 3 dana! Ostale sam oslobodio muke i zakopao jer ne znam koja je to bolest! Ako netko zna nek mi javi, jer uz njih imam i 25 domaćih i njima ništa što znači da to mora biti nešto genetsko!!!
Nije to neka količina mesa (1kg po kokoši), ali šteta zakopati, mogao sam dati mačkama ili psima!!!
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Bok,
ograda je pri kraju, gradnja kokošinjca počinje slijedeći tjedan.
Stoga, trebam kokoši nesilice, crvene najobičnije, 20 komada :)
Bilo bi idealno da su stare 5-6 mjeseci.
Jel ima netko s foruma ili možda znate koga oko Velike Gorice da ima kvalitetne nesilice za prodati?
Hvala.
 

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Pozdrav svima!
Nedavno smo se odlucili nabaviti par kokica za vlastite potrebe,točnije za jaja.
Prvo je suprug kupio domaće koke,Par dana kasnije kupili smo pijetla i jos 6 crvenih nesilica,a sad u subotu i 4 crne Marans koke.
Problem je nasto kad su došle ove crne koke,ove nesilice su poludjele i hoće ih zatuć.
Počele su im trgat perje sa leđa i jest ga.Preko dana ih držim odvojeno,a po noći su zajedno u kokošinjcu,odnosno crne se odmah sakriju u kutiju u koju nesu jaja.
Najgore od svega što ih ni pjetao ne voli,također ih tuče i trga perje.
Crne koke u dosta mlade,tek za mjesec dana bi trebale početi nesti jaja.

Može li tko pomoći,koji je razlog takvog ponašanja?Ima li tu pomoći ili ću ih zauvijek morati držati odvojeno?

Hranimo ih kukuruzom i šrotom,mekinjama i kruhom,te slobodno borave u voćnjaku gdje čeprkaju po travi.
Da li im treba davati još kakve dodatne vitamine?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
crvene nesilice su takve prije dok sam ih držao uvijek su bile ratoborne i netrpeljive
prema mladim kokicama i uvijek je završavalo da sam ih se rješavao da bi mlade kokice mogle preživjeti inače če ih jednu po jednu uništiti meni su znale mlade koke do krvi izgristi to je zlo.
Ako imaš mogućnost razdvoji ih i drži razdvojene ako ne bojim se da češ ih se morati riješit
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moje crne su ratoborne. Bilo bi zanimljivo upariti tvoje crvene nesilice i moje crne. To bi bil pravi fajt. :icon_axe:
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Pozzz,dali mi može neko pomoć u vezi nesilica? Prije 20 dana kupili smo nesilice od farme i imaju 14 mjeseci,polako se oporavljajuali mi posljednjih dana imaju proljev zbog čega je to.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Možda zbog prenagle promijene hrane???
Ili bolesti.
Nadamo se ovo prvo.
Prati im općenito stanje.
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Pa možda zbog hrane jer one su sad vani na otvorenom prostoru, a što se tiče njih sve su aktivne i živahne jedu i svu hranu. Pa sad..... Kako će bit neznam a da nije zbog vode.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Velike promjene općenito prehrana najviše ti se odražava na stolici
prati samo da nije krvava stolica ona je jako opasna
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ne, došle su u novu familiju i to je problem. Uvijek je to tako, nove i stare nisu si baš dobre neko vrijeme, ali kako odrastu biti će sve OK.
 

effeh

Novi član
Tu od
22 Tra 2015
Poruka
12
Re: TOVNI PILICI - NESILICE

Moze li mi netko reci mogu li se koristiti jaja za nasad od crvenih nesilica,tacnije rasa Lohman...ne da bi se dobile originalne nego jesu li uopste za reprodukciju...pijetao je domaci
Hvala puno

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Re: TOVNI PILICI - NESILICE

Nije da su sterilne ali to ti se nikako ne isplati niti dobiješ nesilicu niti tovno pile jednostavno nikakova korist.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh