• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A bolje da ste samo tom pjetliću dali antibiotike ak je jedini bolestan ovak svi zdravi piju antibiotik koji im ne treba, ako su kokosi dobile kokcidiozu nazalost vrlo brzo cete saznat...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Kako cu saznat to me i zanima!
Pilići više nisu mali odnosno imsju 3 mjeseca i ukinuo sam im smjesu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Bio sam kod veterinarke i ona je rekla da jaje ne moze biti zarazeno kokcidiozom jer ono ide kroz jajovod a parazit je u crijevima
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Bi li koke trebale pratiti pijetla? Moj je nekako preblag izgleda pa kad se smrkne on prvi ude u kokosinjac a one su jos vani. Ne prate ga uopce
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Najvažnije da on skace i pjeva znaci nema nikakvih problema a to šta omaši koji put bude se ispraksiro dobro je sve s njim
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Jucer sajam u Benkovcu, uzeo sam jos par koka, jednu sasso za probu.. jako je teska koka, uzgajivacica kaze da nese svaki drugi dan. Kad sam ih stavio medu stare koke nije bilo nikakvih problema. Sasso je valjda malo od vrucine malaksala pa se nije bas puno kretala al je sve bilo ok. Jutros dodem i pustim ih vani, otisao sam malo dalje jedan sat ili mozda malo duze, vracam se trazim sasso.. ona u jednom grmu, gurnem je vani i vidim veliku ranu 7-8 cm na guzici.. iscupano perje i rana, naravno kad sam je stavio u kokosinjac krvolocne kokosi je pocele kljucati pa sam je odvoijo. Ljudi su mi rekli da su je one iskljucale al ja to ne vjerujem
Zato sto je sve bilo ok do 8:30 sinoc a jutros sam dosao u 6:30, po meni je to neka zvijer mozda ju dohvatila ili neki pas.. nadam se da nece krepati jer bas je to neka mirna pasmina. I pilici su pridruzeni jatu natrpali se u gnijezdo da pobjegnu od ostale ekipe koja ih napada. A nije ni njima nista bilo pa sam pretpostvio da su to napravile kokosi da bi prije njih sredile jer su manji nego odrasla kokos..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Najvjerojatnije joj je jaje zapelo i nije mogla snest pa je izbacila sve. To se desava kod debelih kokosa i koje nesu cesto i krupna jaja. Nema ti druge nego ju stavit u juhu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Najvjerojatnije joj je jaje zapelo i nije mogla snest pa je izbacila sve. To se desava kod debelih kokosa i koje nesu cesto i krupna jaja. Nema ti druge nego ju stavit u juhu.
Mozda sam krivo interpretirao, nije direktno na otvoru nego otraga ali bocno..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To su napravile druge kokoši. Možda nisu imale dovoljno vode ili hrane, a možda je neka samo počela kljucati iz radoznalosti. Ako kokoš koju kljucaju, ne pobjegne nego se stisne, kljucanju se pridruže i ostale kokoši. Kad jedanput krene krv, onda kljucanje ne prestaje. Imal sam iste slučajeva s grahorastim. Neke sam odvajanjem, dok im rana ne zaraste, uspel spasiti, a neke se nikad nisu naučile pobjeći pa su završile u loncu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Nezamislivo mi je to kako se ne znaju obranit pa svaka zivotinja bjezi, mozda je stvar u tome sta je ova bila od transporta jadna sva nikakva.. sto se tice hrane i vode nje ima u izobilju
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ništa namazite s necim i nadajte se da ce prezivjet inace za kljucanje kod pilica namazite ranu s crnom kremom za cipele i prestat će kljucat valjda im ne pase miris ili okus (vjerovatno i druge peradi al to nisam još probo sam pa ne mogu rec iz prve ruke)
Ako ne vire crijeva iz guzice ima sanse da ju spasite ak vire zakoljite ju da se ne muci
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ništa namazite s necim i nadajte se da ce prezivjet inace za kljucanje kod pilica namazite ranu s crnom kremom za cipele i prestat će kljucat valjda im ne pase miris ili okus (vjerovatno i druge peradi al to nisam još probo sam pa ne mogu rec iz prve ruke)
Ako ne vire crijeva iz guzice ima sanse da ju spasite ak vire zakoljite ju da se ne muci
Nista joj ne viri, koliko sam vidio nije to jako duboko.. nadam se da sam reagirao na vrijeme
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ante , moras znati da kokosi odnosno pilici koji su drzani u super uvjetima kad ih stavis medju svoje u novu sredinu dozive sok jer se ne znaju boriti za hranu. To su kokosi koje su iz inkubatora drzane pod staklenim zvonom sa svom super hranom i vitaminima . Takodjer imas i samih po sebi rasa koje su mirne i ne bore se za opstanak. Ja da sam na tvom mjestu nabavio bih poludivlje kokosi recimo dalmatinsku zivicarku ili grkinju. One prezivljavaju u ekstremnim uvjetima i nisu metiljave kao ove. Vidjet ces kad dodje zima kak disu. Ja bih od nekog kupio kvocku i pilice i od toga zapatio jato.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ante , moras znati da kokosi odnosno pilici koji su drzani u super uvjetima kad ih stavis medju svoje u novu sredinu dozive sok jer se ne znaju boriti za hranu. To su kokosi koje su iz inkubatora drzane pod staklenim zvonom sa svom super hranom i vitaminima . Takodjer imas i samih po sebi rasa koje su mirne i ne bore se za opstanak. Ja da sam na tvom mjestu nabavio bih poludivlje kokosi recimo dalmatinsku zivicarku ili grkinju. One prezivljavaju u ekstremnim uvjetima i nisu metiljave kao ove. Vidjet ces kad dodje zima kak disu. Ja bih od nekog kupio kvocku i pilice i od toga zapatio jato.
Sve vise mi se cini da si u pravu al sad sam vec dosta potrosio
 

Najnoviji postovi

Na vrh