• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nesilice

Ado_ZE

Novi član
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
14
Moja araucana cim sam je nabavio i ubacio medu ostale koke je nastradala, iskljucale su joj jedan dio mesa i koze.. Odmah sam je odvojio i rana joj je do sada vec polovicno zarasla, od toga je proslo mjesec dana. Jos od nje nisam docekao ni jedno jaje. Kada je pustim vani zavuce se u grm i tamo stoji jer je i dalje maltretiraju s tim da se vide preko zice vec mjesec dana
Ova moja je sa cijelim jatom zajedno došla prošle godine, cijelu godinu nisam imao problem ni sa jednom jer sam im napravio stvarno dobro i za spavanje, ispust, ne kisnu na suhom mjestu su uvijek imaju kvalitetnu hranu..... Međutim prošli mjesec sam primjetio ujutro kada sam ih pustio da je ostala bez oka..... sad nisam siguran dal' je horoz il su su druge koke je kljucnule u svađi, uglavnom desilo.... A baš mi je krivo jer mi je to jedina koka koja je nosila zelena jaja i to redovno krupna i htio sam da od njenih jaja nove piliće, međutim izgleda ništa.... Sad je već mjesec i pol kako ne nosi nikako, a redovno jede, pije i izlazi na ispust svaki dan.
 

Ado_ZE

Novi član
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
14
Kao da me čula da sam pisao o njoj sinoć na forumu, pa odlučila da me obraduje danas.... Prvo zeleno jaje nakon duže pauze :)



ADO_5311.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jucer na sajmu u Sesvetama se prodavalo kokosi koje su prenjele i to samo od tri prodavaca. Cjena po 60 kuna komad. Bilo je raznih vrsta a svidjele su mi se dvije golovrate koje sam htio kupiti na povratku. U deset sati kad sam se vratio sve su kokosi poprodali a ostalo je jos samo nesto pilica. Znaci u sat i pol je prodano oko stotinjak kokosi.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Koristi li netko nipl pojilice? Zanima me kako se namontiraju na plasticnu kantu/cijev i slicno?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Hvala bilo mi je malo cudno da je 8, mozes poslikat kako ti to radis da dobijem ideju ako nije problem, jel stavljas one posudice ispod
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Imam jedan problem sa nekim kokama. Povremeno spavaju po danu rasirenih nogu lagano napuhane i spustenog repa.. Nekako mi to djeluje cudbo pa ne znam o cemu se radi
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Koliko dugo se mogu cuvati jaja za nasad? Jesu vam pocele koke kvocati? Kod mene jos nista..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ante , jednostavno napravi pokus. Drzi jaja u frizideru pa ih izvadi i stavi pod kvocku da vidimo sta ce biti. Nek frizider bude normalno ukljucen. Inace smo ovu temu vec obradili.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da smanji ev. rizik nek u hladnjaku drži samo ona koja treba čuvati dulje ud 2 tjedna. Ako ih označi, znal bu kasnije kakva su u odnosu na ostala.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Ma radi se o tome da sad nemam ni jednu kvocku nista nece da se raskvoca, cak mi koke slabo i nesu zadnjih 20 ak dana a tija bi stavit jaja od australorpa a ne mogu u trenutku kad se kokos raskvoca trazit jaja..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja uvijek imam u kutiji deset komada za slucaj kad ce se prva raskvocat. To drzim u podrumu na polici. Svaki dan kad snesu izvadim ova od jucer a nadomjestim sa friskima. S tim da biram jaja od odredjenih kokosi. Evo danas sam kupio tri leghorn koke pred nesenjem. Komad 60 kuna. Odrezo sam im krila i moje stare ih za sad ne diraju.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ante kako tvoje nesilice leghorn? Ove moje tri od jucer do jutros snjele cetri jaja. Toliko si njezne i umiljate da bi potpuno preso na njih. Moje ostale kokosi ih uopce ne dozivljavaju a kamoli da bi ih tukle. Problem je sto nesu po podu gdje stignu a jaja su sitna recimo u rangu hrvatice. Bas super sto su cisto bijela. Htio sam kupiti i pjetla ali covjek veli da ih je sve prodo na sajmu u Benkovcu.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
A leghorni nesu mozda najbolje od svih i nesu ti van gnijezda jer nisu jos navikle al naviknut ce.. Nisu prepitome ne brini hhahaha
Kad malo odrastu davat ce sve veca jaja kod mene ima i ogromnih primjeraka..
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Imam problem sto su mi kokosi pocele spavati po gnijezdima i sva jaja mi zaseru ne znam kako to rijesiti
 
Na vrh