• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Pošto sam ja mladi poljoprivrednik za mene je to bil šok.
Ko zna kak je ona oči širila kad ga je tiskala.
Hrana klasika bez aditiva, jedino sam ih pred koji dan pustil u jedan ograđeni dio da popasu izraslu travu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Zoki svojima i češnjak daje, još malo soli i mogel bu ih sirova popiti za bolji glas, a da mu se želudac ne okrene.
Ima da pjeva ko Pavarotti, ako ga pjetao ne zjaši :ROFLMAO:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Zoki je svojima i mineralni kamen kupio pa si vi mislite.



Moje svaka 5 komada dnevno ako ne nesu ja sam u minusu 😂
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ja imam jednu japansku svilenu. Na proljeće uzimam još ovakve dvije.

I onda se nadam da će se i ova moja jedna ukrasna početi s njima ponašati ko ukrasna kokoš. A ne biti najprljavija i najmusavija od svih kokoši.

Doslovno preko ljeta kad su redovno jele voće je izgledala ko strašilo.

Znači dok druge lijepo jedu smokve, ona zabije cijelu glavu u smokvu i tako jede... A u lubenici se valjala..

1704920370381.png
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Moje koke više ne kišu... Očito im je bio šok nagli pad temperature...

Čak i pijetao manje šepa. Ali mu je sad malo natekla ta noga...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
I moje dobiju super za nesilice mješan sa šrotom, valjda im došao period regeneracije 🤔
Danas sam rastavio čekičar u uvjerenju da budem postavio drugo sito, s večim promjerom rupa, ali čorak, gore je najgrublje sito iz seta od 4-5 vrsta i komada. Veče nemam, ovdje su rupe fi 5-6mm, a svejedno curi dosta brašnjavo, a ne lomljeno van, u kantu.

Znači - kuruza je neadekvatna i to je moj konačan odgovor na tu temu.

Jučer sam dobio kritiku i pitanje od supruge, pa kaj si napravil s hranom za kokoši, zadnja dva dana sam našla po 7 kom jaja. (ja sam bio sav sretan, s tom informacijom, a ona opet nezadovoljna 😈🙃).

Dakle hranilica, koju sam prije ovdje pokazao, iz koje naše kokoši rastepaju hranu "sve u 16", ima 5-6 položaja regulacije, kojom se količinom spušta hrana. Ona je kod nas naravno na maxinumu, ali nema veze, neka se i ptičice raduju. Bojim se 😈 dirnuti u "ženine postavke" iste, u njezin "set ap".
Ja sam bio proteklih dana iskoristio priliku i na svoj način, u svojim omjerima izmiješao šrot, rekord za nesilice i kostovit. Sve ostalo je na "tradicionalnim dvorišno seljačkim postavkama". Iako sam suprugu malo uznemirio povečanim brojem jaja, zadovoljne su sad moje cure (kćerke), jer pristižu prve kutije z domaćim jajcima, od mame. 🥂
Supruga je jučer opet preuzela kontrolu nad recepturom i miješanjem šrota z rekordom, a ja se diskretno samo okolo smucam 😈🤣😂😅👌🥂🍾.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Imaju li neki ovako vidljivi znakovi kada su spremne mlade koke za njesti jaja?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koke jesu ali kokot ti je za preparaciju..hehe
.ne zeliš znati kaj sam prije napisao.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo koke odlučile malo izaći van da vide šta ima... Nisu dalje od ulaza. Ali barem malo.

Jedna najdeblja od crvenih se mota oko gnijezda i čudno glasa ali ništa za sada..
IMG_20240112_141603.jpg IMG_20240112_141613.jpg IMG_20240112_141544.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Imaju li neki ovako vidljivi znakovi kada su spremne mlade koke za njesti jaja?
Jarko crvena kresta i ono ispod kljuna. Kokodakanje.
Pogledaj da ti nije negdje snjela pokraj jer nove nesilje znaju bilo gdje ispustit jaje. Mozda i bez ljuske, tj samo ona tanka opna pa to druge odma i pojedu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Sve 3 kokodakaju, a jedna ima puno crveniju krijestu od ostalih. Znači moram ovaj mjesec biti na oprezu 😁
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Pa ima 5 mjeseci i malu jedva vidljivu krijestu, mala je u proporcijama za ženku, i u ovoj cupi na glavi nema trč trč pa dugacko pero nego samo standardno.

U biti uslikao sam svoju i tražio po netu slike i opise 😂. Šta ti misliš da je silkie pijetao?




Sad sam inače išao rješavati svađu između žene i pijetla. Išla zatvoriti kokoši i pijetao stoji na vratima. Kaže gledali su se 5 minuta i izgledao je ko da joj hoće oči iskopati. Probala ga je štapom pomaknuti, ali je na kraju zvala mene upomoć.


IMG_20240112_155627.jpg IMG_20240112_155625.jpg IMG_20240112_155633.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh