• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Nisam. Gumice su sve promijenjene, a stanje je i dalje isto. Sad se čeka majstor da dođe i otvori glavu motora pošto sumnja na ispušne ventile. Javim dok bude složen i što se točno desilo.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Evo samo da javim da smo uspjeli riješiti problem. Kvar je bio u dihtungu glave motora, jednostavno je pukao na spoju prvog i drugog cilindra pa se tako "pretakala" kompresija.. I otuda onaj čudan zvuk, teže paljenje...
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Nemamo ga dugo, samo smo 30-ak radnih sati napravili sa njim. U tom vremenu nije bilo nikakvih naznaka nekog kvara, zakuhao nam nije... Inače je uvezen iz Francuske i pitaj Boga kroz što je sve prolazio u prijašnjem vlasništvu. Nikad ne znamo što smo kupili dok se to ne isproba u punom opterećenju kroz neki vremenski period. Sve ostalo je lutrija.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Na koji način NH tn75na grije kabinu?
Klima radi odlično, ali grijanje ne šljaka. Kada otvorim filter na kabini prije ventilatora je neki rezistor, koji služi za brzine ventilatora, koliko sam skužio na preko neta.
Dali je moguce da je to ujedno i grijač kabine?
Blower-Motor-Resistor.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Neznam na koji način klapne grijanja otvara ali ovo ne grije kabinu. To služi (kak i sam skontal) samo za brzine motora ventilatora.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Znači moralo bi grijat na vodu, morat ću raskopati strop da vidim šta se krije.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Onda to sa slike je ispravno!
Da ne radi ventilator treba kratko spojiti - zamijeniti taj osigurač
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Na mojem NH-u na stropu gore na kabini je kiler koji je putem crijeva spojen sa vodenom pumpom. Sa onim regulatorom temperature u kabini regulira se otvorenost klapne tj. temperaturu reguliraš, protok. Regulator je sa klapnom spojen putem sajle. Možda ti sajla iskočila, trebaš gore na kabini pogledati.
Nas je i zafrkavala vodena pumpa, nije davala dobar protok gore na kabinu. Otkad je promijenjena, grijanje radi savršeno.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,527
Probaj rukom dirati crijeva od grijanja dali su obadva topla prije nego otvaraš krov kabine
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Probaj rukom dirati crijeva od grijanja dali su obadva topla prije nego otvaraš krov kabine
Evo da se i ja javim da je problem riješen, na ulazu u stup kabine bila je savinuta gumena cijev toliko da nije ni mrdnula voda do ventilatora.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ds6945

Član
Tu od
20 Lis 2020
Poruka
19
CD3172F1-6CF2-42C6-8799-C950DDA80642.jpeg
Evo da i ja stavim koju sliku …

5530A92A-B2E6-4423-8425-E7977BD36815.jpeg
4E6F4E50-F7E3-4EE8-9089-230EA88DC31F.jpeg A224D7CB-F02D-4FC3-91BA-7F77DAC7A5D6.jpeg

New holland t6030 + Farmtech TDK 1300 ali proširena verzija na palet sistem 2,5 m i kamionske gume …
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh