• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NH 4030 vs. Steyer 4075

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bio sam danas u gudovcu i interesira me jedna stvar.

Postoji li razlika između ova dva traktora koja vrijedi 5 tisuća eura?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Bio sam danas u gudovcu i interesira me jedna stvar.

Postoji li razlika između ova dva traktora koja vrijedi 5 tisuća eura?

ima ovaj je Holland a ovaj Steyr...koliko ja znam da je to sve CNH i to kaže da su isti...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Rade se u istoj tvornici u Jesi - Italija.... to je marketing,ko Volkswagen,Škoda i Seat.

Isto sr***e,drugo pakovanje. Pri tome mislim na VAG koncern ;)



Izbrisana jedna slika kod editiranja,

tko je vidio - vidio je..... tko je jamio - jamio
images
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
samo za ilustracije radi gledao sam Fenda od 200 ks i NH od 200 ks razlika u cjeni je 41 000 e i moje mišljenje je da to ne vrijedi te novce, čak sam čuo komentare da ti novi VARIO modeli nisu nešto jer čim osjete nešto teško čaltaju u manju brzinu dodaju si gas i gube na vremenu za ostalim "normalnim" traktorma
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ova cijena u razlici zbilja tjera čovijeka na razmišljanje:confused::confused::confused:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Rade se u istoj tvornici.... to je marketing,ko Volkswagen,Škoda i Seat. Isto sr***e,drugo pakovanje.

Ovo su stariji modeli.... a dokument je povjerljiv ;)


nije isto sranje ali je slično sranje. Tolerancije su manje, jeftiniji materijali itd.

Imao sam audi A3 96g, golfa 4 00g isad imam octaviu 01g. Recimo na primjeru plastike ispod motora, audi ima metalni obrub plastike naprijed, kopče i 2x 13 ključ + torx mali n komada, golf ima 2x10 ključ, bez metalnog obruba, kopče + mali torx, ocatvia ima samo plastične kopče koje senormalno nakon negog vremena izvise...
Zamašnjak getribe na škodi nema utor da možeš bez problema odšerafat ona 2 šerafa kartera skroz uz getribu ...

To jesu jako slične stvari ali nisu iste, razlike su u detaljima...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
nije isto sranje ali je slično sranje. Tolerancije su manje, jeftiniji materijali itd.

Imao sam audi A3 96g, golfa 4 00g isad imam octaviu 01g. Recimo na primjeru plastike ispod motora, audi ima metalni obrub plastike naprijed, kopče i 2x 13 ključ + torx mali n komada, golf ima 2x10 ključ, bez metalnog obruba, kopče + mali torx, ocatvia ima samo plastične kopče koje senormalno nakon negog vremena izvise...
Zamašnjak getribe na škodi nema utor da možeš bez problema odšerafat ona 2 šerafa kartera skroz uz getribu ...

To jesu jako slične stvari ali nisu iste, razlike su u detaljima...

da...al oni su napravljeni po kopiji...a ovi se delaju u istoj tvornici samo ide druga hauba i kabina...na svakom piše CNH...po meni Case-New Holland-CNH su isti...Steyr je upal očito naknadno...a koliko kužim i pratim New Holland "TM" se proizvodi već nizom godina...potiće od M serije...a Case MXM je indentičan tm, a proizvodil se od 200x. godine...po nekoj logici mojoj je sad Case nastal od hollanda...ove novije linije...dakako ne sve...ima ona linija gollanda TVT koji ima SISU motor koliko sam saznal to je nekaj od Case-a uzeto il je nekaj kombinirano...za to neznam...to sigurno kolega motohod više zna...malo sam off topic...al ajde...kad se raspravlja već da se i ja umješam...:)
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
Bio sam danas u gudovcu i interesira me jedna stvar.

Postoji li razlika između ova dva traktora koja vrijedi 5 tisuća eura?

Kao prvo treba dobro pogledati opremu, koja može bitno da utiče na cijenu (Power shuttle, EHR, klima,...?).
Oba se traktora sastavljaju u Jesiju i Italiji na istoj traci i nema razlike u toleranciji i materialima (@zwer).
T4030 Deluxe več je godinama najprodavaniji (ratarski) traktor u Sloveniji a Steyr 4075 Kompakt odmah je iza njega. I od svih drugih te su serije daleko najpradavanije u SLO jer nude puno opreme a svojom visinom i niskim težištem odgovaraju večini manjih slovenskih farmera, koji treba u veliko slučaja i da uđu u zgrade sa prolazom visine 2.4m.
Steyr Kompakt nudi za doplatu više opreme koja kod NH nije moguča. Tako ima drugi krov sa "šibedahom" i dodatnim svijetlima, moguč je izbor Multikontollera i prednje hidravlike montirane na prednjem mostu...i obojen je u dvije boje.

Izvinjavam se na lošem hrvatskom :oops:

Pozdrav svima iz Slovenije!
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kao prvo treba dobro pogledati opremu, koja može bitno da utiče na cijenu (Power shuttle, EHR, klima,...?).
Oba se traktora sastavljaju u Jesiju i Italiji na istoj traci i nema razlike u toleranciji i materialima (@zwer).
T4030 Deluxe več je godinama najprodavaniji (ratarski) traktor u Sloveniji a Steyr 4075 Kompakt odmah je iza njega. I od svih drugih te su serije daleko najpradavanije u SLO jer nude puno opreme a svojom visinom i niskim težištem odgovaraju večini manjih slovenskih farmera, koji treba u veliko slučaja i da uđu u zgrade sa prolazom visine 2.4m.
Steyr Kompakt nudi za doplatu više opreme koja kod NH nije moguča. Tako ima drugi krov sa "šibedahom" i dodatnim svijetlima, moguč je izbor Multikontollera i prednje hidravlike montirane na prednjem mostu...i obojen je u dvije boje.

Izvinjavam se na lošem hrvatskom :oops:

Pozdrav svima iz Slovenije!

Pozdrav Savinjska!
Celje,Štore,ITRO.... čujem da ulazite na naše tržište!

Bil sam kod vas:

copyright motohod,kopiranje ove slike se kažnjava prema zakonima Republike Tajikistan
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
nije isto sranje ali je slično sranje. Tolerancije su manje, jeftiniji materijali itd.

Imao sam audi A3 96g, golfa 4 00g isad imam octaviu 01g. Recimo na primjeru plastike ispod motora, audi ima metalni obrub plastike naprijed, kopče i 2x 13 ključ + torx mali n komada, golf ima 2x10 ključ, bez metalnog obruba, kopče + mali torx, ocatvia ima samo plastične kopče koje senormalno nakon negog vremena izvise...
Zamašnjak getribe na škodi nema utor da možeš bez problema odšerafat ona 2 šerafa kartera skroz uz getribu ...

To jesu jako slične stvari ali nisu iste, razlike su u detaljima...

Tako mi je bilo najjednostavnije objasniti.... večina ljudi poznaje situaciju u VAG koncernu.
A sad o CNH - Steyr je "luksuznija" verzija NH,a na terenu nije bilo problema s T4000 serijom.... bar ne toliko koliko s ostalim modelima. Kompaktni traktor,odličan za manje gospodarstvo.... no problem je kaj kod nas mora biti traktor veći nego susjedov,pa su više kupovali T5000 seriju.... a onda ih susjed zaj**e i kupi TM-a :)

Da sad ne uređujem prethodni post - slovenci,kaj vi ono zovete "en cel kup problemov"? he,he,heee....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Evo da i ja kazem koju :weedman:
Vec je negdje bilo rijeci oko ovih slicnih traktora. Sve u svemu ima nekakvih razlika oko ovih traktora, negledajuci vanjski izgled, mogu biti razliciti a mogu biti i identicni pa, kako ko voli. 8)
Prva razlika je u opremi, Steyr u standardnoj opremi ima vise opreme nego NH, dok se recimo ta neka oprema u NH doplacuje ili se cak u NH verziji nemoze ni dobiti, vec je rezervisana samo za Steyra
I razlika je oko prednjih osovina i hidraulika, NH moze imati SS prednju osovinu, dok Steyr mislim da nemoze, i ako imaju prednu hidrauliki, u Steyra je na prednjoj vuci i prati polozaj prednjih tockova, dok je u NH na sasiji i neprati polozaj prednjih tockova.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dobro, sad mene zanima je li taj steyr traktor za preporučiti za kupnju? Molio bih kolegu iz slovenije da kaže što misli o tome, baš zbog toga jer ih tamo ljudi dosta imaju.
Znam da se ljudi kod nas žale na MF, o NH da ne pričam, ko god da ga je imao kaže da je požalio, JD je veliki potrošač, Claas malo isto preskup, SDF isto dota ljudi imaju probleme.

Koji traktor u današnje vrijeme može biti pouzdan?
 

NH SLO

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
13
Dobro, sad mene zanima je li taj steyr traktor za preporučiti za kupnju? Molio bih kolegu iz slovenije da kaže što misli o tome, baš zbog toga jer ih tamo ljudi dosta imaju...

Mislim da brojke pričaju same...kod nas več je tri godine redom NH T4030 Deluxe najviše puta registrovan traktor, 2010: 35 komada, 2011: 37 komada i 1-8/2012: 31 komad) dok je Steyr 4075 Kompakt godine 2010 sa 19 komada bio na 15 mestu, 2011 sa 35 komada na trečem a ove godine je sa trenutačno sa 25 komada na petom mestu.
Sa sve tri trvtke ITRO prodaje skoro jednu trečinu svih novih traktora u Sloveniji i kao takvi najviše smo na udaru ako ima nekih problema jer se sve brzo sazna. Ali kažem vam skoro nema nekih bitnih problema (onaj koji kaže i kod drugih tvrtki da jih uopšte nema laže!). FPT motori su odlični, potrošnja jim je niska, a sami traktori dokazali su se več kao TN, TN-D i TN-DA. Teško je uopšte dobiti dobar polovni traktor iz tih serija a to zbog toga jer imaju dobru cijenu i odmah se prodaju.
Ja kažem da je bitno, da imate dobar servis i da su cijene rezervnih djelova i ulja normalne i da jih se može brzo dobit. Rado se dešava da uštediš na kupnji traktora nekoliko stotina eura, koja zatim gubiš več kod prvog servisa ili razbijenog stakla...da ne pričam u godinama upotrebe.
Kupnjom ovog modela sigurno nečete pogrešiti. U SLO največi bit če nam problem jer slijedeče godine izlaze iz proizvodnje i nema prave zamjene, jača dva modela od 86KS in 97KS več se i sada ne može više poručiti. Novi modeli svi su veči i viši a to ljudi ne žele iako novi sada imaju ravno tlo u kabini.

Pozdrav!
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
a gdje je u toj prići FIAT

Fiat + Ford = New Holland

nh8360_side_large.JPG


fiat-fiatagri-new-holland-72-85.jpg


Gornje traktore poznajete kao Ford ili Fiat,obratiti pažnju na oznake na haubi... a bilo je i ovakvih "hibrida" Ford prefarban u crvenu Fiatagri boju (i Fiatagri logo),kod nas poznat kao M serija NH,prethodnik plavih TM-a....

new-holland-m135.jpg
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
motohod...dali znaš kakve su serije M160 ili ti Ford 8560...:?: dal je dobro...kakav im je hidraulik...i to...:?::?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh