• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nihad

B

BAGERISTA

Guest
Pija sam je ko nikšičko,,,,,,,,,,i moren reč da su jedna i druga mrak........................;););),,,jao šta mi sline potekle..
 
I

ihorzic

Guest
Pija sam je ko nikšičko,,,,,,,,,,i moren reč da su jedna i druga mrak........................;););),,,jao šta mi sline potekle..

a jbg da si mi bliže bi te počastio jer sam donio doma u gepeku
stvarno su dobre
 
B

BAGERISTA

Guest
nema veze bitna je volja,,,i da čovijek oče podijelit,,,,,,,,,,pa makar i ovako preko ove televizije..:partyman::partyman::partyman:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
nema veze bitna je volja,,,i da čovijek oče podijelit,,,,,,,,,,pa makar i ovako preko ove televizije..:partyman::partyman::partyman:

Ma pusti ga......kuga ga neće....vidiš da nas za........va i smije se našoj muci dok on uživa putujući i obilazeći sajmove :finga:
 
B

BAGERISTA

Guest
:lol::lol::lol:,,,,ajem,ča smo ga sad napali,,,:rolfer:da kuga......:lol::lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepe slike,,,,,,,,,,,,,;);),nmadam se da če bit još od koga,,...
A strojeva,,,,nema ča samo je problem novac,...nama smrtnicima..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
I još ovaj belarus 95000,eura pretpostavljam:shock: a malo ću napariti oči...
 
B

BAGERISTA

Guest
neznam dali je u €,,,ali bogami je opak....
fv9zxh.gif
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Samo iz ovih par slika se vidi da je organizacija sajma na visokom nivou..:prayer::prayer:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
O ovome mogu samo sanjati.....a baš me zanima dali se na sajmovima šta i proda od ove moderne skupe mehanizacije ????????
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerovatno se proda,,,,,,,,,,,samo to su veliki konbinati,,,ili veliki poljoprivrednici,,,,koji si mogu to priuštit..

Ala da su cifre jesu..:roll::roll:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Bogme jesu,da imam 100,000 € sve nešto mislim da nebi imao jaku želju da ih dam u traktor ili slično..
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Bogme jesu,da imam 100,000 € sve nešto mislim da nebi imao jaku želju da ih dam u traktor ili slično..

Pitanje je hoće li mu on zaraditi još više novaca..
Inače se slažem, ti novci se mogu i drugačije uložiti..
 
I

ihorzic

Guest
O ovome mogu samo sanjati.....a baš me zanima dali se na sajmovima šta i proda od ove moderne skupe mehanizacije ????????

Evo da Vam odgovorim na pitanje da li se proda - da, po mojoj procjeni prodano je preko 50% izloženog i što me je iznenadilo nisu to kombinati ,
nego kao i kod nas jaki pojedinci koji imaju novce tko zna od kuda.

Na primjer prodan je najskuplji kombajn i stroj na sajmu za repu u vrijednosti 1 mil € , otišao u mjesto kod Kikinde .

Drugo što sam zapazio na štandovima njihovih banaka je godišnja kamata na kredit max 6,5 % na bilo koju kupljenu robu i brzi krediti npr ; sjetva , uzgoj stoke za klanje i sl.

Čini mi se kako više drže do seljaka nego naši i kako će u pregovorima za EU iskopati puno više love nego naši.

Da se razumijemo ne naginjem njima ali vidim da im je poljoprivredna politika na dobrom tragu, za razliku od naših.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ne znam, bilo je na TV-u da idu našim stopama što se tiče poticaja, a i nedavno su bili prosvjedi. Moguće je da se radi samo o postocima između dobro i loše potrošenog novca za poljoprivredu. Još su mladi, naučit' će kako se upropaštava poljoprivreda..:D
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Kako naći računicu u kombajnu za repu od 1 milion eura?????
Uz sve olakšice,poticaje,povrat novca za kupovinu nove mehanizacije,,ne znam,,kapitalna ulaganja i kako se sve zovu te subvencije,,,onaj ko kupuje može računati na najviše,,mislim 30-40 posto,,,ako i toliko,,,ipa k ostaje da treba platiti kombajn za repu 600-700 hiljada eura,,,,,kada će se on otplatiti??????
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Kako naći računicu u kombajnu za repu od 1 milion eura?????
Uz sve olakšice,poticaje,povrat novca za kupovinu nove mehanizacije,,ne znam,,kapitalna ulaganja i kako se sve zovu te subvencije,,,onaj ko kupuje može računati na najviše,,mislim 30-40 posto,,,ako i toliko,,,ipa k ostaje da treba platiti kombajn za repu 600-700 hiljada eura,,,,,kada će se on otplatiti??????

Možda ako bere svima u okolici i ako su velike površine u pitanju. Opet, treba izračunati koliko ga košta drugi način branja.. Ili kombajn koji bere više kultura..
Sve u svemu, cijene tih poljoprivrednih strojeva su abnormalno visoke uopće. Po meni to nema smisla..
 

Najnoviji postovi

Na vrh