• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nihad

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ej nihad bok,ljepa ti je kukuruza!!
Jesi pripremao zemlju tanjuracom ili frezom?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Izorano jesenas a pred sijanje sam prošao tanjiračom jer je bilo previše vlage pa sam tako ostavio dva dana da se sunča.Onda jedan prolaz rotofrezom i sijanje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Izorano jesenas a pred sijanje sam prošao tanjiračom jer je bilo previše vlage pa sam tako ostavio dva dana da se sunča.Onda jedan prolaz rotofrezom i sijanje.

Cini mi se da vi imate puno kvalitetniju zemlju od nas prhka je.
Moje misljenje je da nisi trebal roto drljacom ici jer ti je previse usitnila i vidim da je palo dosta kise i zabila je zemlju,pa na suncu ispuca i kroz pukotine gubi vlagu.
Bilo bi dobro kad dodu suhi dani proc sa rajcerom i malo zemlju dignut i razrahlit .
Inace je ljepa i dosta veca od moje a rano sam ju sijal.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam kako je kod vas,,,,,ali našu ako takneš dok je mokra nema tu nastaju grudice,di neče ni da se s frezanjem razbiju,,,ma svako podneblje ima nešto svoje,a nisu ni stariji ludi,ki su znali kad i kako,,,na to sam se uvijuerija,kod nas blizu učke moreš orat a da po brazdi teče voda,,,,a ode nema ni da mrdneš.

Neznam ja znam samo da je za začuvat vlagu,najbitnije da je dobro usitnjena,jer se tad voda zadrži ispod,barem tako ja nekako na to gledam....a opet volim čut i drugo mišljenje....:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kako je kod vas,,,,,ali našu ako takneš dok je mokra nema tu nastaju grudice,di neče ni da se s frezanjem razbiju,,,ma svako podneblje ima nešto svoje,a nisu ni stariji ludi,ki su znali kad i kako,,,na to sam se uvijuerija,kod nas blizu učke moreš orat a da po brazdi teče voda,,,,a ode nema ni da mrdneš.

Neznam ja znam samo da je za začuvat vlagu,najbitnije da je dobro usitnjena,jer se tad voda zadrži ispod,barem tako ja nekako na to gledam....a opet volim čut i drugo mišljenje....:(happy):

To je dobro dok nema puno kise iza frezanja jer nabije i napravi koru koja kad grane sunce puca a te pukotine isusuju isparavaju vlagu i do 30cm dubine,zato ako do toga dode treba prorahliti,razbiti koru.
Kad je vise gruga teze dolazi do nabijanja i stvaranja kore,a stime i nema isusivanja.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pogledaj ponovo prvu sliku kuruza,,,vidiš koliko grude ima između redaka kuruza tamo gdje nije prošla guma?????ova zemlja je rodna ali ju je skoro nemoguće uraditi da nema grude,mada se ta gruda kad se zapeče na suncu pa poslije kad padne kiša,raspe u hiljadu kockica .

Na drugoj slici je uvratina,i tu je guma satrla grude a poslije je kiša upleskala teg pa se čini da je bila sama prašina prije kiše..... a ove pukotine,to je ispucao samo gornji sloj koji je kiša sabila 3-4 cm.
 
B

BAGERISTA

Guest
I kod nas roka i to dobro,,,,,,,,,a bogami čemo i grijanje malo upalit,...
Dobro da nisamjoš kosijo,,,evo jučer grad(tuča )potukla sela,,,,i kod nas je padala jedno par minuta i to tri puta,evo,,moram ako budem moga ič vidit,,dao bog da nema štete,,,,,,,,,,,,a mogu reč da je žalost,kad je ralica išla van čistit led,,,,,,,,,,,ma bolje da svit nije vidija to........:(:( žao mi ljudi koji se muče,i eto porazbijalo im sve i posijano,i sve šta je bilo vani....:frown::frown:
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam,,,valjda nije,,vidit ču sutra ,jer je živo balto,a vidim tata šuti,mislim da je uredno.,,,a nadam se da nije ništa mislim da smo se izvukli ovaj put,,,,,,,,,,,a ovim ljudima 30-tak km dalje sve potuklo......
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Žao mi je tih ljudi,,,,kao i svih koje zadesi takvo nešto,,ljudi su uložili trud i rad a bogami šolde.

Mi strahujemo tako kada pšenica bude za žetve,zna naići grad i satrati urod,tako da dobro znam kako je to.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja vijerujem,da če urod bit kako treba,,,,,evo baš sad idem do štale,i namijeravam otič vidit na kraj brajdi (vinograda),da vidim kako je i dali ima štete....
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Kod mene u štali već nekoliko godina laste svijaju gnijezdo i izvode mlade:

15x0pcp.jpg


ja ih ne diram naravno i sretan sam što su tu.
 
B

BAGERISTA

Guest
Kod nas ih ima na sve strane ,,,,,,,,dva smo orali skinut radi fasade,,,ali ostale smo ostavili,i uredno se svake godine vrate ,,,,na njih jedno 20tak na ciijelom imanju,jedino na jednog ne dolaze godinama....


To donosi sreču,kad su kod nekog..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Eee,,danas evo bez kiše cijeli dan,,,,,već je i nakislo dovoljno......
 
B

BAGERISTA

Guest
Kod nas opet najavljuju,,,,,,,,,,,,,,:icon_confused::icon_confused:,pa dokle više..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa evo pratim i kod mene u narednom periodu šareno i nestabilno,ne usudim se kositi.....
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Kakvo će vrijeme biti iduće sedmice,trebao bih kositi?????????????:icon_e_sad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh