• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nije Tehnostroj, ali...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
mario kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
Pa ta je več puno ljepša...
de si bio prije kad sam ja kupovao prikolicu ;)


Joj joj, ...
Nisi fuljal, Tehnostroj je zakon :D :D
Pa znam da nisam fuljav ali ono nisu ni ove loše a još ako je cijena mala dalo bi se raspravljat.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Nema 11 t... (ova koju si možda vidio na sajtu je drugi proizvođač i cijena je puno viša, blizu 100.000 kn, a to je previše za takvu prikolicu. Za tih 100.000 kn se može dobiti 15 tonka).

10 t se kreće od 80.000 do 85.000 kn (PDV uključen) - ovisno o opremi, zračne ili hidraulične kočnice, gume, broj dodatnih stranica.
12 t se kreće od 85.000 do 91.000 kn (PDV uključen).

Trebao bi mi dati točne specifikacije pa ti mogu dati precizniju cijenu.
 
P

Poljodjelac

Guest
Tko proizvodi ovu od 11t.
Mene bi zanimala cijena tandemke od 10t pa na više.
Napiši i koje su dimenzije točkovi ako znaš.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Poljodjelac kaže:
Tko proizvodi ovu od 11t.
Mene bi zanimala cijena tandemke od 10t pa na više.
Napiši i koje su dimenzije točkovi ako znaš.

Cijene ću ti uskoro moći reći, moram prvo malo izvući iz tebe kaj točno želiš.
  • hidraulične ili zračne kočnice ?[/*:m:fpj6sg0m]
  • dodatne stranice: bez, 1×37 cm ili 2×37 cm ?[/*:m:fpj6sg0m]
  • kipanje: na koliko strana ?[/*:m:fpj6sg0m]
  • gume: 900x16, 285x70x19,5 ili 400x60-22,5[/*:m:fpj6sg0m]

Dok mi daš te podatke onda ti mogu dati točnije ponude za tandemku od 10 do 18 tona. Boju biraš prema želji, tj. tak da ti paše uz traktor. ;)
 
P

Poljodjelac

Guest
Stranice 2x37
Može i bez kočnica (zračne)
Gume bitno da su balonke, da nisu uske
Kipanje na dvije strane(ako ima visine do poda onda može i na sve tri strane)
 
S

seljaček

Guest
Ajde probaj ponudit 8t
tandem
gume 22,5"
zapremina sanduka 10m3
trostrani kiper
hidro.kočnice
vuča za drugu prikolicu.
šuber za rasute terete
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
Ajde probaj ponudit 8t
tandem
gume 22,5"
zapremina sanduka 10m3
trostrani kiper
hidro.kočnice
vuča za drugu prikolicu.
šuber za rasute terete

i meni takvo nešto, hidraulične kočnice, bucmaste gume, sve ko i gore, crvena za munju, ali dvoosovinka, a to su ti ustvari dvije ponude i potražnje :!:
 
Z

Zlatko

Guest
Pozdrav!
Vidio sam na forumu da većina težite hidrauličnim kočnicama na prikolicama. Zašto? Da li je razlog to što skoro svi traktori imaju hidraulični izvod za kočenje a zračna instalacija je skupa? Negdje sam vidio da je u Njemačkoj zabranjena upotreba hidrauličnog kočenja prikolice, mislim da nije to samo tako,iz vedra neba, sigurno imaju jako dobar razlog.
Da li kod hidrauličnih kočnica na prikolici prilikom slučajnog otkapčanja crijeva, prikolica koči (kao kod zračnih) ili ne?
Ja smatram da su zračne kočnice puno sigurnije, to je moje mišljenje, pa bih molio da iznesete vaša.
 
S

seljaček

Guest
Svakako je zrak bolji i sigurniji od hidraulične ali ima jednu malu manu a to je cirka 1700 eura skuplji zrak od uljnih a hidraulične ipak koče.
 
B

Bobo

Guest
kad imas prikolicu sa zracnim kocnicama, mozes ju i posudjivati okolo, posto nema opasnosti od mijesanja ulja ako netko ima drugacije ulje u kocnicama nego ti... Kad hidraulicne kocnice odvajas od traktora, uvijek malo ulja iscuri van, sto nije ekoloski, dok zrak u kocnicama nikako ne zagadjujes.

Kad pukna crijevo na hidraulicnim kocnicama, prikolica ne koci, dok je puno zivota spaseno kad pukne ruda pri pretovaru na nakoj uzbrdici/nizbrdici i kad pukna crijevo prikolica zablokira i ne mozes ju mrdnuti dok ne popravis kocnice.


Zrak je uvijek bolji od hidraulicnih. Pogotovo ako su kocnice dvokruznog tipa, gdje nema gubitka zraka pri kocenju.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
bogec kaže:
seljaček kaže:
Ajde probaj ponudit 8t
tandem
gume 22,5"
zapremina sanduka 10m3
trostrani kiper
hidro.kočnice
vuča za drugu prikolicu.
šuber za rasute terete

i meni takvo nešto, hidraulične kočnice, bucmaste gume, sve ko i gore, crvena za munju, ali dvoosovinka, a to su ti ustvari dvije ponude i potražnje :!:

Evo ponude za prikolice:

8 tona dvoosovinka - sa gumama 400×60×15,5 - 74.000,00 kn (PDV uključen)
8 tona dvoosovinka - sa gumama 400×60×22,5 - 79.000,00 kn (PDV uključen)

8 tona tandem - sa gumama 400×60×15,5 - 77.000,00 kn (PDV uključen)
8 tona tandem - sa gumama 400×60×22,5 - 82.000,00 kn (PDV uključen)

Boja prikolice je po vašoj želji. Garancija: 2 godine!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
seljaček kaže:
hvala vrlo zanimljivo

jelda, da si mi bliže mogli smo kupit skupa, jer nam treba u različito vrijeme :!:

inaće vrlo primamljiva ponuda, el to bu na sajmu u gudovcu na proljeće, jer u međimurje rijetko idem, pa kad dođu kapitalna valjd čmo tržit, kod je najpovoljniji i ima kvalitetu ima prođu :!:
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Prikolice su napokon stigle u Međimurje i mogu se vidjeti (10-tonke sa hidrauličnim kočnicama, 12 i 15-tonke sa zračnim kočnicama). Sutra postavim i neke slike...
 
S

seljaček

Guest
Uh super daj neke fotke molim i fotku od naprijed i straga
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
seljaček kaže:
Uh super daj neke fotke molim i fotku od naprijed i straga

Želiš da ti sve poslikam, ali te posebno interesira neka od ovih koje sam napisao ?
 
S

seljaček

Guest
slafko kaže:
seljaček kaže:
Uh super daj neke fotke molim i fotku od naprijed i straga

Želiš da ti sve poslikam, ali te posebno interesira neka od ovih koje sam napisao ?
posebno ona 10t hidraulične kočnice
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
seljaček kaže:
slafko kaže:
[quote="seljaček":2ptdu1gj]Uh super daj neke fotke molim i fotku od naprijed i straga

Želiš da ti sve poslikam, ali te posebno interesira neka od ovih koje sam napisao ?
posebno ona 10t hidraulične kočnice[/quote:2ptdu1gj]

Može...mislim da će ti biti zanimljiva. Svima je bila jako zanimljiva koji su je danas uživo gledali. I financijski zanimljiva i funkcionalno. Sutra ujutro ću postaviti slike, danas je bio istovar, šrafljenje kotača i sl. tako da nitko nije mislio na fotoaparat. :D
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
slafko kaže:
Želiš da ti sve poslikam, ali te posebno interesira neka od ovih koje sam napisao ?

može meni ona od 15tona sa zrakom? :)
poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh