• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi Sad - poljoprivredni sajam

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
i ja bi tam išo , ali samo ako ima šarana na rašljama

Ima šarana, sad đe ???
Al ima,, šta ima

P5140009.jpg


A puknuti, vjerujem da ti ova ""gradela" neškodi:biggrin::biggrin:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Nermine jel bio organizovan prevoz iz Zivinica ili si iso autom.

Ja sam jednom išo autobusom, i nikad više, radije pješke:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Idemo autom zadnjih 7-8 godina.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Ima,, ima kako da ne,, isto ti je to.

P5140060.jpg


Inače,, sajam gubi na kvaliteti,, izlagača je manje,, al šatri i ražnjeva je sve više, polako počinje da liči na seoske vašere,, pa ko kome???
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,282
Milanček, popusta ima kako da ne,, svake godine su hostese sve mlaje i mlaje,, sad već počinju i djecu baviti, da dijele kojekakve reklame, i slično,,
Šta da se rekne,,"kolko para tolko i muzike"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Inače,, sajam gubi na kvaliteti,, izlagača je manje,, al šatri i ražnjeva je sve više, polako počinje da liči na seoske vašere,, pa ko kome???

Da , upravo je to jedan od razloga zašto sam se ja ''ohladio'' od sajma , za nas (mene) male je sve manje ideja ili interesantnih stvari koje očekujem da vidim , sve se nekako ponavlja samo je pitanje ko će da dotjera veću traktorčinu i na njemu napiše PRODATO čisto onako radi marketinškog trika.
Mene lično zanimaju neki patenti , ideje , novi koncepti koji pojednostavljuju život i obavljanje poslova ali sve se svodi na traktore (mehanizaciju) kojoj čovjek mora da robuje (pod uslovom da nije neki tajkun i nema xy hektara zemlje).

Uglavom isti izlagači sa skoro istim strojevima , jednostavno monotono za mene.

Mada poštujem , treba i to , za nekoga je sajam ovog tipa odličan ali ja pričam u svoje ime.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Najveci razlog zasto sam isao je da se napijem i najedem i normalno podruzim s prijateljima.
Od svih tih silnih strojeva mozda me se dojmio 1-2, no za ta 1-2 sigurno nebi isao lutat od prodavaca do prodavaca po drzavi.
Sto se tice zgodnih teta slabo mi je mozak radio u blizini, valjda zato jesu tamo [emoji1]
Malo je toga sto se u poljoprivredi moze otkrit, sad je sve to manje vise sitno usavrsavanje i usminkavanje. Za neke vidljive promjene treba otic svakih 10 godina, no zivot je prekratak za to.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
I da je sasija crna i zadnji blatobrani da idu do kraja guma. No svakako izgleda odlicno. Nisam vidio cijenu, a sad mi je zao sto ga nisam poblize pogledao.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Meni se sviđaju ova zelena i bijela na haubi. Švrljam malo,kompanija ima povijest,sad je u vlasništvu Kineza,motori Kohler (nikad čuo),mjenjač njihov... Sviđa mi se što imaju u ponudi 100 konjaše bez ikakve elektronike,sve na žgance,kabina dosta skladna i jednostavna,samo motor od brisača koma izveden.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Mislim da im je foton gazda. Stavio sam zimus u tu temu sliku. Ako se ne varam Pinafarina potpisuje dizajn.
Od tih traktora najvise mi se svidja hattat. Perkins UK, barem tako pise motori, kabina dobra, udobna. Generalno izgleda dosta kvalitetno. Usko suradjuju s valtrom mislim i sa ZFom. Lijepi su mi i ovi novi modeli ali i onaj stari mf model.
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Da ja vas koji ste bili na sajmu pitam, jeste li tjerali prikolicu na rikverc ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh