• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
još da pitam kako će bake koje žive same sa 1000 kn mirovine moći kupovati drva od 270-280 kn+ PDV lako je to sve zamisliti ali .............
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
jao kakve nebuloze pričate kakve ima veze tko će sječi privatnik ili šumarija jedina razlika je u tome što je privatnik jeftiniji

OK. ako je jeftiniji privatnik mogao si napisati zašto.
1. plaća radnika minimalac 2900 kuna plus na ruke. dakle utaja poreza i doprinosa.
2. ima dva sjekača prijavljena i dva ne prijavljena. opet utaja poreza i doprinosa.
3. kad bi svaki sjekač na sebi imao svu potrebnu zaštitnu opremu od 3500 kuna, bi li i onda bio jeftiniji.
4. idu li ti radnici na bolovanje. kad si bolestan dobiješ radnu knjižicu.
5. plaća li inženjera po pravom koeficijentu ili 2200 kuna pa neka on sjedi doma, a odgovara za gore navedene radnike?
Ovo nisu nebuloze, nego činjenice kojima sam osobno svjedočio. i svima koje bi inspektor uhvatio u prekršaju bi doživotno izgubili licencu.
A tako se ponašaju zato jer jedan član obitelji radi u HŠ-u a na drugog glasi obrt.
Druga je stvar što u HŠ imaju prava kao papa, ali to treba promijeniti.
Siguran sam da "ima" privatnika koji sve poštuju, ali navodnici na ima znači da ih je manjina.


zašto bi ti bio pravedniji među jednakima...svatko se za sebe sam mora izboriti a ne tražiti krivnju u drugima...

znači pravednijih među jednakima ima. pa ni svi inženjeri nisu isti. ili su članovi komore ili imaju članske iskaznice. Ja nemam ni jedno i znači li to da manje znam iako sam završio isti fakultet? Da sam manje sposoban od njih? A zapošljavaju ljude koji se izgube uz pomoć gps-a pa ih se traži cijeli dan.
Ili ne znaju razliku između klena i joha. Oni su pravedniji među jednakima. Ista stvar je u privatnom uslužnom sektoru za HŠ.


I sada o ovoj novoj odluci. Za cijelu bjelovarsku upravu je skinuta zabrana samoizrade. dakle sve je po starom.
no za karlovačku upravu je zabrana i dalje na snazi. To su jučerašnje informacije iz prve ruke. Izvor mi je rekao da je kod ovog direktora odluka kako jutro svane. (čitaj tko je na čelu uprave).
što ima veze sa izborima na državnoj razini.
lokalni će biti lagano zapošljavanje po šumarijama određenih kadrova po stranačkom ključu bez obzira na sistematizaciju.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
lokalni će biti lagano zapošljavanje po šumarijama određenih kadrova po stranačkom ključu bez obzira na sistematizaciju.

potpuno si u pravu, baš o tome pričam, nisu došli sa konjima nego 1998.g. sa vrećica i zaposlile se u HŠ krali i zbog toga dobili otkaze a dan danas imaju Timrđeke o kojima ja mogu sanjat, a moja obitelj je nikada nije bila prebogata ali niti siromašna, uvijek se radilo i stvralo ali nikada na brzinu

- zapošljavanje je već krenulo, a krnulo j i to da otac ode u mirovinu a za njegov kamion u PMG-u sjedne sin,:(rofl):
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
OK. ako je jeftiniji privatnik mogao si napisati zašto.
1. plaća radnika minimalac 2900 kuna plus na ruke. dakle utaja poreza i doprinosa.
2. ima dva sjekača prijavljena i dva ne prijavljena. opet utaja poreza i doprinosa.
3. kad bi svaki sjekač na sebi imao svu potrebnu zaštitnu opremu od 3500 kuna, bi li i onda bio jeftiniji.
4. idu li ti radnici na bolovanje. kad si bolestan dobiješ radnu knjižicu.
5. plaća li inženjera po pravom koeficijentu ili 2200 kuna pa neka on sjedi doma, a odgovara za gore navedene radnike?
Ovo nisu nebuloze, nego činjenice kojima sam osobno svjedočio. i svima koje bi inspektor uhvatio u prekršaju bi doživotno izgubili licencu.
A tako se ponašaju zato jer jedan član obitelji radi u HŠ-u a na drugog glasi obrt.
Druga je stvar što u HŠ imaju prava kao papa, ali to treba promijeniti.
Siguran sam da "ima" privatnika koji sve poštuju, ali navodnici na ima znači da ih je manjina.




znači pravednijih među jednakima ima. pa ni svi inženjeri nisu isti. ili su članovi komore ili imaju članske iskaznice. Ja nemam ni jedno i znači li to da manje znam iako sam završio isti fakultet? Da sam manje sposoban od njih? A zapošljavaju ljude koji se izgube uz pomoć gps-a pa ih se traži cijeli dan.
Ili ne znaju razliku između klena i joha. Oni su pravedniji među jednakima. Ista stvar je u privatnom uslužnom sektoru za HŠ.


I sada o ovoj novoj odluci. Za cijelu bjelovarsku upravu je skinuta zabrana samoizrade. dakle sve je po starom.
no za karlovačku upravu je zabrana i dalje na snazi. To su jučerašnje informacije iz prve ruke. Izvor mi je rekao da je kod ovog direktora odluka kako jutro svane. (čitaj tko je na čelu uprave).
što ima veze sa izborima na državnoj razini.
lokalni će biti lagano zapošljavanje po šumarijama određenih kadrova po stranačkom ključu bez obzira na sistematizaciju.
malo si generalizirao stvar...ako pojedini političari kradu, prema tebi i cijela je nacija lopovska...ja se ne bi složio sa tobom u izjednačavanju svih privatnika i svih šumara...problem posla su privatnici koji u suradnji sa voditeljima uprava i direktorima proizvodnje i komercijale dobivaju poslove i robu,naravno u to je uključen i dio upravitelja,revirnika i tehničara,no veći dio šumara su vrijedni i pošteni ljudi,a vrh sante je u direkciji i to je javna tajna za koju svi znaju i nitko ništa ne poduzima iz razloga jer se vrti veliki novac koji se dijelom distribuira do samoga vrha...u toj branši se nalaze privatnici koje ti navodiš,no oni ne rade po nižim cijenama,to bi trebao znati...za mito i korupciju u HŠ znaju mnogi,uključujući policiju,uskok i ostale institucije ove države i ništa se ne poduzima iz znanih razloga..princip rada za privatnike i radnike HŠ je šuti i radi,tko se javno pobuni ili ukaže na nepravilnosti biva uklonjen iz sustava i tu je priči kraj...koliko vidim što ti pišeš po portalima i ti si bio jedan od buntovnika i svi ste završili isto...problem je rješiv u kratkom roku samo da postoji politička volja,no nje nema i neće je biti jer su HŠ državna firma i zna se kako i za koga one rade....ali na kraju moram reći ponovo da dobar dio privatnika koji vrše usluge i šumara su pošteni ljudi koji poštenim radom zarađuju svoj kruh, no jedni i drugi su nažalost inferiorni spram manjine...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
napravim si nešto malo drva i to dobijem na jedvite jade jer ne dam ispod ni jednom lugarčiču,na jednom sam portalu napisao da su HŠ jedno od največih legla kriminala u nas,od krađe drveta ,do raznih turističkih promašaja i zapošljavanja po rođama i kumovima,štete koju rade njihove svinje,uništavanje lokalnih cesta sa nikakvom sanacijom,bog sačuvaj,evo imam svoje zemlje sveukupno oko 1 km uz rub šume,da bih tražio neku sanaciju ,potrebno je hrpa papira i dobar advokat,toliko lud nisam i polako koje drvo legne za slobodu ili se slučajno osuši:icon_jook::icon_jook:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
danas došao službeni dopis u šumarije nema više drva pravit tko nema obrt do petka se mora izvesti tko šta ima
moće se raditi šumski red i to 15m3 po domaćinstvu ali će se nekakva izjava ili ugovor morati potpisati sa šumarijom
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
jel bacio netko matematiku kolika su ulaganja u neki počenti recimo obrt?ono minimum minimuma da bi se moglo krent raditi?

@hrvoje01jel to doslo u sve sumarije ili ima izuzeca?jel se moze negdje vidjeti taj novi pravilnik?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jel bacio netko matematiku kolika su ulaganja u neki počenti recimo obrt?ono minimum minimuma da bi se moglo krent raditi?

@hrvoje01jel to doslo u sve sumarije ili ima izuzeca?jel se moze negdje vidjeti taj novi pravilnik?

u 3 šumarije znam sigurno a kolege lugari su mi rekli da je došlo u sve šumarije u RH
susjed je otvorio obrt prije mjesec dana papiri i atesti 10000kn bez licence ona je 3000kn godišnje završio je školu za šumarskog tehničara vanredno 17000kn
to su troškovi bez mehanizacije 1800kn mj doprinosi 500kn knjigovođa plus još masa toga
ja razmišljam ali još uvijek nemam muda za to:icon_lol:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
jel on jedini zaposlen?ili ima jos koga u fusu?o kojim se količinama drveta radi?
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
kako kod nas od proslog cetvrtka dopustili da se radi,po starom navodno da se zavrsi sto se ima a ljudi imaju i po 300mdrva.tako da nece bas brzo biti gotovo
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kako kod nas od proslog cetvrtka dopustili da se radi,po starom navodno da se zavrsi sto se ima a ljudi imaju i po 300mdrva.tako da nece bas brzo biti gotovo

nemoj se iznenaditi sutra kad ti kažu da do petka sve mora biti gotovo
ovo ja sada službeno došo dopis iz direkcije HŠ
ajd javi mi na pp sutra jel ima dopisa u tvojoj šumariji
 
Posljednje uređivanje:

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
nemoj se iznenaditi sutra kad ti kažu da do petka sve mora biti gotovo
ovo ja sada službeno došo dopis iz direkcije HŠ
ajd javi mi na pp sutra jel ima dopisa u tvojoj šumariji
jel zna tko sta za požešku zupaniju?daj mi reci kazes da ti je komso zavrsio za š.t. za 17 000kn,jel to neka večernja skola?palo i men na pamet da se prekvalificiram,po struci sam elektrotehnicar al sam u invalidskoj mirovini,i mislim da imam pravo da mi drzava plati prekvalifikacije
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jel zna tko sta za požešku zupaniju?daj mi reci kazes da ti je komso zavrsio za š.t. za 17 000kn,jel to neka večernja skola?palo i men na pamet da se prekvalificiram,po struci sam elektrotehnicar al sam u invalidskoj mirovini,i mislim da imam pravo da mi drzava plati prekvalifikacije

neznam kakva je to škola
kako ćeš raditi u šumi ako si u INVALIDSKOJ MIROVINI dakle nemožeš dobiti lječnički
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
ja sam u profesionalnoj za elektrotehničara,na radnom mjestu mi cirkular prolupo zglobove ljeve sake,proso ja 4 operacije u zg u dubravi,ugradli mi umjetne zglobove,vise manje sve sljaka,jedino sta nemam osjecaja,al dobro naviko sam se,e sada kako raditi,gle mogu raditi zakonski bilo koji poso osim strujica i cak da se zaposlim nebi mi ukinuli mirovinu neg samo bi mi umanjili za nekih 190kn bio neki dan u mirovinskom i sve mi rekli sracunali.a š.t. nemora raditi fizikaliju,makar ne na papiru,malo mi je problem ali sam se u ovih par godina dobro snaso u poslu.tak da mislim daje sve izvedivo kad se hoce,
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
ja sam u profesionalnoj za elektrotehničara,na radnom mjestu mi cirkular prolupo zglobove ljeve sake,proso ja 4 operacije u zg u dubravi,ugradli mi umjetne zglobove,vise manje sve sljaka,jedino sta nemam osjecaja,al dobro naviko sam se,e sada kako raditi,gle mogu raditi zakonski bilo koji poso osim strujica i cak da se zaposlim nebi mi ukinuli mirovinu neg samo bi mi umanjili za nekih 190kn bio neki dan u mirovinskom i sve mi rekli sracunali.a š.t. nemora raditi fizikaliju,makar ne na papiru,malo mi je problem ali sam se u ovih par godina dobro snaso u poslu.tak da mislim daje sve izvedivo kad se hoce,


Pogledaj si ovdje. Mislim da ti je to najbliže.
http://www.ss-mareljkovica-sb.skole.hr/obrazovanje?news_hk=5669&news_id=242&mshow=1159#mod_news

Tu je radila moja kolegica s faksa. Ne znam jel još uvijek radi.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
tko zna dal če trebati kakvi papiri za rad sa motorkom u hr šumama mislim na samoizradu drva
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
tko zna dal če trebati kakvi papiri za rad sa motorkom u hr šumama mislim na samoizradu drva

Tko zna jel ce trebat to neznaju ni ovi gore a kamoli da mi sznamo uglavnom ja idem na tu predkvalifikaciju da dobijem za rad na motorci i za rusanje...nikad se nezna mozda mi dobro dode...
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
Tko zna jel ce trebat to neznaju ni ovi gore a kamoli da mi sznamo uglavnom ja idem na tu predkvalifikaciju da dobijem za rad na motorci i za rusanje...nikad se nezna mozda mi dobro dode...
evo danas položio ispit iz osposobljen za rad na siguran način RUKOVATELJ MOTORNOM PILOM dobio uvjerenje i iskaznicu sa slikom pa ču ju objesiti ko doktor na prsa pa u šumu :(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh