• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

Z

zoky 285

Guest
Ima i jedan zakon o pisanju gluposti koji je od pamtivjeka na snazi samo ga se slabo ljudi pridrzavaju.
http://www.mps.hr/default.aspx?id=8549
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2007_06_66_2045.html
(7) šume šumoposjednika jesu šume koje su u vlasništvu i/ili posjedu drugih pravnih i fizičkih osoba, a nisu u vlasništvu Republike Hrvatske.
članak 6.1
(1) Šumoposjednik u svojoj šumi može samostalno izvoditi radove koji se izvode jednostavnim ručnim alatima kao što su: radovi pripreme staništa; radovi pošumljavanja; radovi njege; ##radovi pridobivanja drva;## te ostale radove za koje je osposobljen.
(2) Smatra se da šumoposjednik izvodi radove samostalno ako mu u njima pomažu i članovi obiteljskog domaćinstava i/ili druge fizičke osobe u obliku međususjedske pomoći.
U šumama šumoposjednika samostalno ili u obliku međususjedske pomoći mogu se izvoditi radovi iz članka 6. stavka 1., dok sve radove mogu izvoditi licencirani izvođači.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nisi u pravu.novi zakon stupio na snagu od 1 mjeseca.

mislim da ti nisi u pravu, nađi ga u NN pa stavi link, ili još polje pogledaj stranice od HŠ tamo sve piše, ovo šta TJ govori to je jedina ISTINA zakon je odavno na snazi što se tiće lucenciranih obrtnika i poduzeća ali se temeljno ne provodi jer zakon piše jedno a struka (šumarstvo) ima drugačije potrebe i tu se ne slažu pa se isto kao i neki drugi zakoni krše i radi se kako odgovara poztebama i život ide dalje, vuk sit a ovce na broju sve do jednomm:icon_fU:
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Nemojte da vam bude teško nego pročitajte ovo. Ne morate odjednom jer ima dosta. Ali u svakom slučaju pročitajte sve.

http://www.zakon.hr/z/294/Zakon-o-šumama

skidanje se plaća ako ga želite imati na računalu.
Skrećem vam pažnju na članke 50. i 84. to su kako se meni čini najveći strahovi.

Ovo što se naziva "novim zakonom o šumama" jesu zapravo izmjene zakona o šumama. ovo je zakon iz davne 2005. U međuvremenu je osnovana i komora. neki članci zakona nisu baš usklađeni s ustavom. a i ta komora. uff.
A sada komora pokušava nekim pravilnicima opravdavati zašto se nije po istom postupalo kad je objavljen. Popravljanje štete, a ne uzroka.

primjer je da ja recimo kao inženjer šumarstva (nisam član komore, dakle nisam ovlašteni inženjer) ne smijem imati rasadnik veći od 3 ha ili ne smijem otkupljivati žir i šumske plodove bez posebnih dozvola. dok recimo po zakonu djelatnik šumarije ili bliži član ne smije imati obrt i raditi s hš-om. svi znamo koliko takvih ima. od šumarija do uprava.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
gdje i kome prijaviti mito i korupciju?da nije upravitelj itd :)

gle, ja imam dokaze o krivotvorenju medicinske dokumentacije, foto i ono najbitnije video dokaz. zatim dokaz o umiješanosti samog vrha policije u zaštitu kriminalaca u hš-u. za ovo mi je trebalo četiri godine. i što možeš s tim pitaš se? možeš si da prostiš guzicu obrisati. kratko i jasno.

možeš pokušati kod šumarskog inspektora (ne čuješ ali se smijem na glas), možeš državnom odvjetništvu (oslobodilo tog istog koji je meni krao u šumi), možeš upravitelju on će samo slegnuti ramenima i reći da on tu ne može ništa. možeš otići na policiju, samo je to jako upitno, jer sam i ja otišao direktno iz šume kad sam vidio kako kradu susjedu i rekli su mi da nije moja šuma i da neće ništa poduzeti.

možeš pokušati i direktno uskoku ako imaš dokaze. možeš poslati i anonimno pogledaj na njihovim stranicama.
poželjno bi bilo da imaš neko ime i prezime. poželjno video i recimo da snimiš datum na novinama s datumom.

i pazi na kraju da ti ne dobiješ po prstima zbog kleveta.
to ti je lijepa naša.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
gdje i kome prijaviti mito i korupciju?da nije upravitelj itd :)

borba protiv vjetrenjača...pokušali su mnogi prije tebe i svima se obilo o glavu...cijeli je sustav povezan i sam protiv njih ne možeš...i zato "šuti dječače i nosi torbu"....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
gdje i kome prijaviti mito i korupciju?da nije upravitelj itd :)

znaš onu našu Slavonsku UZALUD VAM TRUD SVIRAČI samo sebi skačeš u stomak i budi siguran ako se budeš bunio da u državnu šumu legakno više nećeš
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
znaš onu našu Slavonsku UZALUD VAM TRUD SVIRAČI samo sebi skačeš u stomak i budi siguran ako se budeš bunio da u državnu šumu legakno više nećeš


a gledaj ja od sume nezivim nit sam zivio,ona mi sluzi za rekreraciju a i zaradim za cigare,sa svojih 26 godina mogu reci da sam materijalno osiguran,imam mirovinu,jače od 6 H vinograda-bez kredita,pa sta mi ostane ostane mi,e sada,10 puta saz od 1.1. trazio drva i svaki put je odgovor nema,dobro,ajde sve 5,dabi prije par dana uz pricu seljana u selu gdje mi je dio vinograda čuo da lazar radi drva,pa pobogu kakva drva kada nije jos ni sjeca krenla...
ima odjel koji treba privatnik sjeci,ali sumarija treba napraviti put. i krenli oni raditi put da bi drva na duzini 1800m i cirka 4 m sirine rusio onaj čiča sa ferkijem i 041 prije buldozera,nisu sumarinci,a nije boga mi ni privatnik mogo.seljani se naravno pobunli zasto oni nisu dobili to kad je vec radla fizicka osoba,eh a sto spominjete svi se boje svoje sjene jer nece vise dobiti ni lisce a kamol sta drugo. taj lazar je poznat po pecenkama,janjcima i slicnim delikatesama za sumarince.a mene cisto boli ona stvar,nebojim se tih cigana i necu ici niz dlaku lopovima,jer sam u mirovini sto sam sutio i iso niz dlaku,a da sam se borio za svoja prava radio bi i dan danas jos,mozda...
jac to isterat pa kud puklo da puklo
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Hrvoje je u pravu nevrijedi se boriti protiv vjetrenjača, ispasti ćeš buntovnik i ništa od toga sam sebi ćeš napraviti štetu, dobar sam sa šumarima, često na kavi, a i sam sam radio u državnoj firni i znam kako to sve ide, moćeš biti u pravu ali oni će opet naći nekakav izgovor i opravdati se jer njihova je dobra volja kome šta dati, ako hoće mogu ti reći NEMA drva a ti i on možete gledati u njih ali za tebe NEMA, i bez obrzira što imam dobre odnose sa njima doživio sam kada sam tražio drva u jednom odjelu da NEMA, a mjesec dana nakon toga od jednog je brat izvezao hrpu drva, bio sam isto ljut i htio zvati upravitelja koji bi sugurno stisnuo lugara i dobio bih tada drva a šta nakon toga, kada bih ga tražio opet bi me odjebao i rekao "pitaj si upravitelja" pa bi me bacio u neku rupu i 100 sranja, pregrizao sam to i uzeo si opet na drugom mjestu za raditi drva i na kraju prošao još bolje, tako da moj savjet je popij si gemišt i razmisli nekoliko puta prije nego što sam sebi skočiš u želudac
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
"pitaj si upravitelja" pa bi me bacio u neku rupu i 100 sranja, pregrizao sam to i uzeo si opet na drugom mjestu za raditi drva i na kraju prošao još bolje, tako da moj savjet je popij si gemišt i razmisli nekoliko puta prije nego što sam sebi skočiš u želudac

ako ćemo svi pognuti leđa pred kriminalcima drugo niti ne zaslužujemo da nam krimosi i drvokradice to rade.
ljudi su počeli prijavljivati takve stvari, ali ne iz pravog razloga već iz pakosti, konkurencija. tako su u jednoj šumariji upravitelj i jedan revirnik ostali bez službenih vozila i imaju zabranu rada na terenu. sve zbog dodijeljivanja linija, uzimanja novaca za takve radnje, dijeljenja novca, krivih izmjera.
pa je revirnik dobio nogu jer je za svaku otpremu uzimao 200 - 300 kuna. unutar i izvan radnog vremena. a neradnik je svjetski.
ja imam u svojim šumama bukve, graba, jasena, johe, klena za ogrjev. nemam baš hrasta kojeg bi ložio, a obožavam ložiti hrast,
pa sam jednom tražio gule, spilio ih rascijepao na pola i drugi dan ih više nije bilo. rekao sam upravitelju i lugaru. obojica su znali tko je iza toga ali ništa. a radio sam u šumariji. poslije su mi nudili da si idem raditi koliko god trebam, lagano sam ih odbio.
od tada na "vi" i lopov je lopov, drvokradica je drvokradica. koštalo me posla, ali neka, bolje tako nego da me poistovjećuju s lopovima i drvokradicama. mjesečno ću zaraditi dovoljno da mogu preživjeti, a njima će to sve kad tad doći na naplatu.
a najgora stvar od svega je da takve štiti sindikat. svi oni imaju prava, ali s tim pravom nestaje odgovornost.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
to je njihovo pravo da odlučuju kome će šta dati i dali će uopće dati, postoje i kod mene ljudi koji da se postave na glavu neće dobiti drva iz HŠ a za to i ostoji razlog, npr. uzme si liniju i nikada ju ne napravi, i takva slična sranja, neznam šta je tu "kriminal" t.j. nešto nezakonito, da i nekome dadu nešto đabe to je njihova stvar i u to neulazim, radim svoje i vodim svoju brigu i da se na glavu postavim pravo i običaje ne mogu promjeniti
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
dečki morate z,nati da se unazad 18 mjeseci svasta promjenilo,ljudi se boje za svoja mjesta,eo gle u mojo županiji doslo prije par mjeseci do smjene u polici od a do ž,dosli načelnici i šefovi iz drugih gradova koji nemaju veze sa ovom zupanijom,cak su i policajce izmjesali.
kontrole su svugdje,i vjerujem kada bi se napravila prijava da nebi tek tako proslo,pa brate mili tu su i novine i ogorcena javnost na javne sluzbe...
nema bas toliko bahatosti,
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
hahahaha
prijava za šta?
odkuda znaš da taj što je radio ta drva nema uplatnicu za njih i popratnicu za izvoz i šta mu možeš, a postoji i kazneno djelo "LAŽNOG PRIJAVLJIVANJA" što znači da ako nekoga prijavljuješ za kazneno djelo u ovom slučaju "Šumska krađa" moraš za to imati i DOKAZE, a informaciju policiji možeš uvijek dati a dali će netko raditi oubiljno po njoj to je pitanje, raditi hoće a kako to je pitanje, a kakvi su policajci ostali raditi i to dobro znam, kakava je njihova školska spreema i ostalo, jer većina dobrih i stručnih je pod pritiskom raznih politika morala otići u razne mirovine i ostaviti mjesto PODOBNIMA, to područje mi je jako poznato jer sam i sam bio u tom sustavu,
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
I jel će moći narod sebi dovesti 15-20 metara drva ili je zatvorena državna šuma za nas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I jel će moći narod sebi dovesti 15-20 metara drva ili je zatvorena državna šuma za nas.

To i mene zanima jer ne vijerujem više nikome ništ ko šta priča tipa rekla-kazala!:icon_super::(call):
 

Najnoviji postovi

Na vrh