• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ima tu svakakvih prića i svega i kod mene se svašta prića i nagađa treba sačekati proljeće pa čemo svi skupa vidjeti na čemu smo a ako bog da bilo bi najbolje da ostane kak je sad....
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a mislis da je taj papir besplatan i da neces morat platit strucnu osobu koja ce ti oznacit koja stabla smijes posjeci.sve to kosta.ja da imam svoju sumu nebi nikog nista pito.radi dok imas .

tako sam i ja razmišljo kao i ti
ali sad kad malo bolje razmislim uopće nemam ništa protiv toga da zabrane rad u šumi tko nema obrta :icon_pray:uvest će se reda na tržište neće više biti vojni invalida koji imaju plaću po 6000kn i svaki dan rade u šumi i prodaju drva ispod cjene jer kaže koliko god zaradim meni dobro to mi je FUŠ i :icon_lol: se meni jer držim cjenu a oni prodaju po 40kn jeftinije od mene
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
da,besplatan je,doznaka i izdavanje popratnice se ne naplaćuje,dakle besplatno je oboje,već nekoliko godina...

e pa nije...lani sam za 27 kubika tehnike hrasta i ostatak drveta na njemu iz VLASTITE šume ipak šumariji uplatio preko 2500 kuna na tri ili četiri stavke...sjećam se tog ko da je danas bilo...
doznaka, šumski putevi, izmjera na lageru i još nešto...
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
tako sam i ja razmišljo kao i ti
ali sad kad malo bolje razmislim uopće nemam ništa protiv toga da zabrane rad u šumi tko nema obrta :icon_pray:uvest će se reda na tržište neće više biti vojni invalida koji imaju plaću po 6000kn i svaki dan rade u šumi i prodaju drva ispod cjene jer kaže koliko god zaradim meni dobro to mi je FUŠ i :icon_lol: se meni jer držim cjenu a oni prodaju po 40kn jeftinije od mene

takvih budala koji ruše cjenu će uvijek biti, lako moguće da se opet nađe neki pametan obrtik i zeza sve okolo, za sada je kod mene dobro, ima posla za sve i uopće me ne sekira previše biseri koji sami sebi skaću u trnuh i ruše cjene misleći da će izgurati druge sa tržišta ili da će zaraditi više, ne računaju da je ako daje npr. 40 kn jeftinije njegovaza zarada smanjena u pola pa samim time mora duplo više napravitii i prodati da ima istu zaradu kao ja, kod mene je dosta penzionera i starijih ljudi tako da tržišta ne manjka a ako i imam viška imam kolege koji režu i slagaju paleta pa izvoz u Italiju i tu se uvijek može urugari 20-30 m bez ikakvog problema, a ako netko hoće raditi za čavle neka radi neće dugu jer će sjebati sam sebe, vidio sam takve primjere, ide raditi za čavle, sve što zaradi i potroši i ne ostaje mu ništa, motorke, traktor prikolice sve sjebe i nema za popravak i ode u *****, a eto ja uvijek polako i uspije se nešto zaraditi, polako se širim i ulažem, što se tiće rada u šumi sada sam za svoje potrebe kompletan, traktor, 2 prikolice, 2 motorke, cjepać, vitlo i ostali sitan alat, samo da se vrijeme malo popravi pa idem udarat
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
e pa nije...lani sam za 27 kubika tehnike hrasta i ostatak drveta na njemu iz VLASTITE šume ipak šumariji uplatio preko 2500 kuna na tri ili četiri stavke...sjećam se tog ko da je danas bilo...
doznaka, šumski putevi, izmjera na lageru i još nešto...

i kod nas se naplacuje,a eto vidis negdje ne ili nezna

ja se ni ne sramim svog neznanja,obzirom na to koliko se svi ovdje hvale svojim znanjem, ja ne znam ništa...kad bih vam ja sada rekao da ne trebate plaćati,vi biste opet tjerali po svome,pa se neću niti truditi...jedino što morate plaćati, je naknada za ceste...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
e pa nije...lani sam za 27 kubika tehnike hrasta i ostatak drveta na njemu iz VLASTITE šume ipak šumariji uplatio preko 2500 kuna na tri ili četiri stavke...sjećam se tog ko da je danas bilo...
doznaka, šumski putevi, izmjera na lageru i još nešto...

Dal imaš taj računu još možda.kod nas se naploaćivalo samo naknada za cestu al ukinuta je prošle godine u 5mj.jer to šta si ti platijo sve to prvi put čujem a jako dobro sam upućen u taj posao.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Dal imaš taj računu još možda.kod nas se naploaćivalo samo naknada za cestu al ukinuta je prošle godine u 5mj.jer to šta si ti platijo sve to prvi put čujem a jako dobro sam upućen u taj posao.
:(y):konačno netko na mojoj strani...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene je zivi teksas bilo bi dobro da se uvede malo reda jer radi se svasta niko ne pazi nego se rusi cijele godine i poceli su dosta unistavat sumu malo ko pazi na svoju sumu i ti koji paze sta ruse jos moraju pazit da mu ko sastrane ne dode i porusi sumu moras stalno bit u sumi i pazit:icon_mad:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Dal imaš taj računu još možda.kod nas se naploaćivalo samo naknada za cestu al ukinuta je prošle godine u 5mj.jer to šta si ti platijo sve to prvi put čujem a jako dobro sam upućen u taj posao.

ja sam nažalost plaćao lani u polovici 3. mjeseca...
budem probal iskopat račune...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
.... Bučo poznata mi je situacija u tvojoj okolici tamo Vojnić,Vrginmost jer mi kolega sječe tamo privatne parcele.a to ti je sve radi toga šta ljudi nemaju love i onda ruše sve poredu da više prodaju. A reda ti lako uvesti nazovi šum.inspektora pa kad okrpi luga i njih par koji tako sjeku da vidiš kako će drugi razmisliti šta rade.

....Ttjj a neda se ni meni natjerivat pravdu i raspravljat kad sam pročitao ovu temu od početka i poneke kad ih tako moram nazvt (GLUPOSTI) nemam volje opće raspravljati jer novi zakon još nije u proceduri u saboru pa neznam od kud ga je ko pročitao ljudi samo nagađaju šta bi moglo biti i rade pomutnju među drugima. ali nam veze da treba reda uvesti treba i te kako jer ovo ne vodi nikuda.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma neda mi se zamijerat nekim ljudima i slat inspekciju tak da sutim a na svoju sumu pazim i svi dobro znaju koja je moja suma pa ne diraju jer znaju ako pipnu da nebude dobro da bas nisam tocan kad neko dira moje:(envy)::(punch):
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Vidiš, baš me zainteresirala tema jer prelazim na drva..

Koliko pročitah, još se ne znaju konkretne smjernice novog zakona, ali su ovi odlučni da ga sprovedu..

Reda bi definitivno trebalo, kao i sigurnosti pri odlasku u šumu po drva. Kako za koga..
Smeta me što se državi (čitaj Hrvatske šume), dozvoljava samovolja kod gospodarenja šumama, dok se s druge strane provodi disciplina nad novčanikom nekog neimenovanog i gologuzog siromaka koji bi da mu bude toplo zimi.
U postupku smo izmjere čestice naše privatne šume u svrhu sječe jednog dijela kojeg lugar doznači, ali me more brige kako ćemo to izvesti a da se ne ogrješimo o zakon..

Nadam se jednostavnom rješenju..
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Vidiš, baš me zainteresirala tema jer prelazim na drva..

Koliko pročitah, još se ne znaju konkretne smjernice novog zakona, ali su ovi odlučni da ga sprovedu..

Reda bi definitivno trebalo, kao i sigurnosti pri odlasku u šumu po drva. Kako za koga..
Smeta me što se državi (čitaj Hrvatske šume), dozvoljava samovolja kod gospodarenja šumama, dok se s druge strane provodi disciplina nad novčanikom nekog neimenovanog i gologuzog siromaka koji bi da mu bude toplo zimi.
U postupku smo izmjere čestice naše privatne šume u svrhu sječe jednog dijela kojeg lugar doznači, ali me more brige kako ćemo to izvesti a da se ne ogrješimo o zakon..

Nadam se jednostavnom rješenju..

Reci točno šta te interesira možeš i na PP
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hoćemo li moći to riješiti po načelu skupljene ekipe i nekaj za jesti i piti.. Mislim na konkretni posao od zarezivanja stabla do slaganja u dvorištu..

Hvala..
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Hoćemo li moći to riješiti po načelu skupljene ekipe i nekaj za jesti i piti.. Mislim na konkretni posao od zarezivanja stabla do slaganja u dvorištu..

Hvala..

Po ovom zakonu možete a po novom neznam jer niko nezna kad će taj zakon opće stupit na snagu samo znam da nije ušao u saborsku proceduru tako da to neće biti skoro sigurno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Meni moju privatnu šumu neće nitko mjerit za sječu, a za državnu čujem da više neće dati ljudima da plate, sjeku i voze. Dosada im je po šumi propadalo balvana ko u priči sada će još više, bolje da propadne nego da si ljudi iskoriste, bem ti državu.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Hoćemo li moći to riješiti po načelu skupljene ekipe i nekaj za jesti i piti.. Mislim na konkretni posao od zarezivanja stabla do slaganja u dvorištu..

Hvala..
iz svoje šume možeš kompletan posao odraditi sam uz pomoć susjeda i prijatelja i to nitko niti ne brani,napravi se doznaka i dalje sve sam odrađuješ...
Po ovom zakonu možete a po novom neznam jer niko nezna kad će taj zakon opće stupit na snagu samo znam da nije ušao u saborsku proceduru tako da to neće biti skoro sigurno.
ne znam o kakvom vi novom zakonu govorite,radi se o postojećem zakonu o šumama,samo što su se odluke iz tog zakona počele tek sada primjenjivati pa je vama to malo čudno,dali je to što se primjenjuje i provodi tek sada najsretnije rješenje, o tom , po tom...no nikakav novi zakon ne postoji...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
nisi u pravu.novi zakon stupio na snagu od 1 mjeseca.

čini mi se da je svaka argumentirana rasprava ovdje suvišna....pronađi taj zakon o šumama koji je stupio na snagu u siječnju ove godine....o čemu ti pričaš...
 

Najnoviji postovi

Na vrh