• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi zakon o sječi šuma

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo i kod mene kiši stalno,dobio sam liniju i mogu samo izrađivati drva a izvažanje - kad bude se moglo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
nočas opet napadalo kiše nemogu nikuda mrdnut imam jedan dan vitlanja pa da to lugar zaprimi i ako bog da uplatim i nešto izvezem a ostalo neka čeka travanj, a tko će ga znati možda i produže rokove jer su uvjeti za rad jako loši
Isto i kod mene, i ja se nadam da će produžiti rokove. Ja uz vitlanje moram izraditi u metrice, tek onda zaprimanje, uplata, a odvoženje nema roka.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pa jel kod vas daju jos u sumu?u požegi niko ni pogledati

navodno do 01.04 jer od tada obrtnici koji imaju obrt i prodaju drva na malo odnosno gotovina moraju imati fiskalnu kasu:mur:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Čemu ova škola za rukovanje motornom pilom što se naplaćuje 800 kuna ako od 1.04. samo obrtnici mogu u šumu?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
1500m godišnje moraš prodati drva da bi ti ostala nekakva solidna plaća
od 01.04 fiskalna kasa ja prodam oko 800m pa niti ne pomišljam da otvorim a šumarski tehničar sam po struci

sve je to istina ali koliko vidim alternative NEMA, čuo sam, nije provjerena infirmacija da na području Virovitice policija čim uoči prijevoz metrice odmah zaustavlja, provjerava i obavezno poziva tržnu inspekciju, što mi je opet malo glupo, jer ako me ne uhvate u preeprodaji već samo u prijevozu od kuda njima dokaz da su drva za prodaju, sve to ide u PM komunjare sve stežu i nema alternative osim prilagoditi se propisima i raditi po njima ili odustsni, nije problem prodati drva veći problem je cjena jer sada je koliko se sjećam 131 + pdv=163, pa kada ga izradiš i staviš gore svojih 100 kn pa za krajnjeg kupca 270+pdv=337, tj 340 kn :(envy)::(n):
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
sve je to istina ali koliko vidim alternative NEMA, čuo sam, nije provjerena infirmacija da na području Virovitice policija čim uoči prijevoz metrice odmah zaustavlja, provjerava i obavezno poziva tržnu inspekciju, što mi je opet malo glupo, jer ako me ne uhvate u preeprodaji već samo u prijevozu od kuda njima dokaz da su drva za prodaju, sve to ide u PM komunjare sve stežu i nema alternative osim prilagoditi se propisima i raditi po njima ili odustsni, nije problem prodati drva veći problem je cjena jer sada je koliko se sjećam 131 + pdv=163, pa kada ga izradiš i staviš gore svojih 100 kn pa za krajnjeg kupca 270+pdv=337, tj 340 kn :(envy)::(n):

ako policija na tvom traktoru, kamionu uoči metricu, a nije kupljena od HR Šuma, dakle ti si ju preradio i nekud je voziš. Za taj prijevoz ili premještanje moraš imati papir koji ti šumarija neće dati jer si robu preradio, dakle treba ti otpremnica nekog obrta. Čim ide otpremnica, moraš ju opravdati proknjiženim računom. Iako, otkad je krenula fiskalizacija, otpremnica neće biti dovoljno pokriće za porijeklo robe, već je obvezan račun.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sve je to istina ali koliko vidim alternative NEMA, čuo sam, nije provjerena infirmacija da na području Virovitice policija čim uoči prijevoz metrice odmah zaustavlja, provjerava i obavezno poziva tržnu inspekciju, što mi je opet malo glupo, jer ako me ne uhvate u preeprodaji već samo u prijevozu od kuda njima dokaz da su drva za prodaju, sve to ide u PM komunjare sve stežu i nema alternative osim prilagoditi se propisima i raditi po njima ili odustsni, nije problem prodati drva veći problem je cjena jer sada je koliko se sjećam 131 + pdv=163, pa kada ga izradiš i staviš gore svojih 100 kn pa za krajnjeg kupca 270+pdv=337, tj 340 kn :(envy)::(n):

evo matematike za 1prm bukve
drva 127kn
šumski put 8kn
gorivo ulje 30kn
pdv min 20kn
izrada 40kn
konačno 225kn

amortizaciju nisam računo niti davanja mirovinsko itd..
nemožeš prodati ispod 280kn-300kn
 

mariop

Član
Tu od
14 Kol 2011
Poruka
124
Ovih tvoja matematika možda vrijedi za izradu na nekom lageru, ali kad imaš 50-60 m vitlanja pa još 200,300 ili 500 m šlajsanja...nisam baš siguran :(sweat):
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ovih tvoja matematika možda vrijedi za izradu na nekom lageru, ali kad imaš 50-60 m vitlanja pa još 200,300 ili 500 m šlajsanja...nisam baš siguran :(sweat):

to je u šumi sa cca 20% vitlanja ja ne šlajsam ništa nego izvitlam i vozim traktorom s tog mjesta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ako policija na tvom traktoru, kamionu uoči metricu, a nije kupljena od HR Šuma, dakle ti si ju preradio i nekud je voziš. Za taj prijevoz ili premještanje moraš imati papir koji ti šumarija neće dati jer si robu preradio, dakle treba ti otpremnica nekog obrta. Čim ide otpremnica, moraš ju opravdati proknjiženim računom. Iako, otkad je krenula fiskalizacija, otpremnica neće biti dovoljno pokriće za porijeklo robe, već je obvezan račun.

A ako voziš iz svoje privatne šume metricu u svoje dvorište za svoje vlastite potrebe??
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
A ako voziš iz svoje privatne šume metricu u svoje dvorište za svoje vlastite potrebe??


ako voziš metricu ili višemetricu moraš imati popratnicu.
ako voziš kratko do 40 cm duljine ne moraš, ali ako želiš možeš i za to tražiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ja odem u svoju privatnu šumu koju su moji djed i baka zasadili prije 30 godina, ili je ta šuma nastala na mojem privatnom, zapuštenom poljoprivrednom zemljištu loše kvalitete (pjesak) i izradim sebi 30m drva (agacije) za moje vlastite potrebe i znači je bi morao otići u HŠ i tražiti njih popratnicu za moje drvo?
A oni bi kao izašli na moj posjed označiti moja drva da si ih ja mogu s tim papirom prevesti u moj dvor???

Pa jel to zdravo za normalnog čovjeka???
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa problem je u tome ŠANANA da sve zakone i propise kod nas pišu oni bez mozga,bez obzira o čemu se radilo,tebi je jedina sreća što su tvoji posadili šumu za sebe na vrijeme a za izradu se snađeš ,znaš ono povratak otpisanih na novi način:icon_pidu::icon_pidu:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Pa problem je u tome ŠANANA da sve zakone i propise kod nas pišu oni bez mozga,bez obzira o čemu se radilo,tebi je jedina sreća što su tvoji posadili šumu za sebe na vrijeme a za izradu se snađeš ,znaš ono povratak otpisanih na novi način:icon_pidu::icon_pidu:

Nisu oni koji pišu zakon bez mozga jako dobro oni znaju kako doči do lagodnon života bez kapi znoja jer se oni znoje dok pišu(izmišljaju) takove zakone da više nemožeš prdnut ako nije zakonski regulirano(da te može kaznit po tom i tom paragrafu)!!!!!!!:^):
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Najte ,,,,prosim vas...pa to moreju pisati oni kaj misle da niko ni nigder bil, i nič ni videl ,oni kaj bi im pasalo da samo oni ideju v šumu i oni kaj nemaju pojma kaj pišu...Ne opterečivajte se nepotrebno ,ovi partizani se plaše da ne ostaneju bez šume jer bi se moglo lako dogodit da se buju pak odmetnuli ...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Najte ,,,,prosim vas...pa to moreju pisati oni kaj misle da niko ni nigder bil, i nič ni videl ,oni kaj bi im pasalo da samo oni ideju v šumu i oni kaj nemaju pojma kaj pišu...Ne opterečivajte se nepotrebno ,ovi partizani se plaše da ne ostaneju bez šume jer bi se moglo lako dogodit da se buju pak odmetnuli ...

tamo će biti potjerani kada se narod opet digne oni i oni koji ih podržavaju, sram ih bilo povijest će ih zapamtiti isto kao i naše susjede koji su nas napadali,đaba im sve ali narod pamti i nezaboravlja,,

- možete mi opet izbrisati post slobodno i reći da su moje rječi govor mržnje ALI TO JE ISTINA
 

Najnoviji postovi

Na vrh