• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nožni gas

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
nishta ja se bacam na posao odmah pa cemo da vidimo kako ce ispasti pozz
 
B

Bobo

Guest
Samo da se nadovezem na ove moje slike da gas dan danas radi bez greske i u tih 4-5 godina od kako ga imam samo je jednom pukla sajla, jer je bila stara polovna stavljena. To sam pravio doslovce od otpadnog materijala sto sam nasao u garazi u kutu i bilo je za 10 minuta sklepano "samo za probu" pa je tako i ostalo ;)

Tko god je vidio i probao voziti traktor je zadovoljan s radom noznog gasa, i svi su si rekli napraviti, ali do dana danasnjeg jos nitko nije :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
marko93 kaže:
Ijoj ljudi pa gdje živite,ovdje ima sigurno 5 slike koje je Bobo stavio kako je on to uradio na 533,samo treba malo listat teme,postoji i Tražilica :mrgreen:
Na 539 ;) Na 533 je malo zajebanije za napravit
 
V

vedo

Guest
Pošto imam IMT 560 da li je ovakav nožni gas na dobor postavljenom mjestu(inače ova slika nije moja nego sam je preuzeo sa drugog foruma ;) )



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima još koja slika sa 560,,,kako je to spojeno ,,i kuda....... :scratch

Ja mislim na 539,,da napravim još jedne poluge koje če bit za nožni,,,a samo lanac za ručni kako je na slici,,,ali još se mislim kako... :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
marko93 kaže:
Ovako kako ima ovaj 560 je original,tako ima i moj ujak na 549..

Na ovom 560,je spojen gas preko nekih poluga,,,ili čega,vidim da traktor ima kabinu,barem mi se čini :scratch ..ali ako ima koja slika,,,di se može vidit redosljed spajanja,,,jer moj je 560,bez kabine i stariji tip je,,pa neznam dali imaju iste komande gasa....... :? :?

A na 539,moram smislit nešto preko poluga,,,kako šta je original gas,,,samo bi je stavio di se lovi zvono na blok,,,i onda s druge strane napravit sajlu,do papučice ;) malo je više posla ali je ljepše za vidit,,,ako uspijem idu slike sigurno....samo me brine di stavit papučicu,,jer imam kabinu............odnosno kako je namijestit,da ne smeta a da je učinkovita......... :mrgreen:zato me zanimaju slike,,,ili original ili bilo šta,,,

Neznam dali su novom tipu ugradiliu nožni gas koji imaju kabinu,,,ili je ostalom isto????? :scratch :scratch
 
V

vedo

Guest
Ovu sliku sam našao na Google-u samo sam ukucao "IMT 560 nožni gas" jer sam htio da vidim da li vi mislite je li ovo dobro postavljeno i bi li se moglo ovo izvesti ;)
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
vedo kaže:
Pošto imam IMT 560 da li je ovakav nožni gas na dobor postavljenom mjestu(inače ova slika nije moja nego sam je preuzeo sa drugog foruma ;) )



Uploaded with ImageShack.us


ovo nije od 560 ovo je 542 ili 549
 
V

vedo

Guest
Jbg meni je ovo izbacio Google, a i onako je ova strana slična kao i u IMT 560 ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Bimbo kaže:
ovo nije od 560 ovo je 542 ili 549

524 nije 100%, on nema nožni u podu nego gore iznad kočnica. ovo je 560, piše i na mjenjaču ako se bolje pogleda ;) .
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Jaz ne znam veliko hrvaško. Ja mislim da je ovo Imt 542 ker ovo je slika iz slovenskog foruma. I ja znam da je imt 542 ker piše zraven slike na slovenskem foromu.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Da se ne svadite ovo može biti slika i od 542, 549, 560 i 565 možda i od još kojeg jedna serija sa ovakvim kabinama je imala na svim ovim modelima ovako izveden nožni gas za ovo garantiram.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
petar kaže:
Bimbo kaže:
ovo nije od 560 ovo je 542 ili 549

524 nije 100%, on nema nožni u podu nego gore iznad kočnica. ovo je 560, piše i na mjenjaču ako se bolje pogleda ;) .


542 novije linije ili 549 veći nije sigurno, pogledajte malo papučice od kočnica ;)
 
B

Bobo

Guest
Petre, kladimo se u gajbu piva da moze biti i 542 i 549... Veci traktori imaju na slicnom mjestu pedalu gasa, ali je drugacijeg oblika i lakse ju je stiskati. na 542 i 549 se pedala uz stiskanje jos mora i blago gurati prema naprijed (volio bihi tog "Inzenjera" upoznati, majke mi) na 560 i 577 starijeg tipa je pedala na slicnom mjestu, ali se stosce bez problema


Najlakse je staviti nozni gas kako sam ga ja napravio i to vam garantiram. nikakve poluge, nista, samo jednu krutu vezu rucnog gasa zamjeniti lancicem, a s pedale noznog gasa dovuci sajlu i to radi SAVRSENO, vjerujte mi. Moj je sklepan od otpada u 15 minuta prije par godina sam oza probu i sto je najgore do dana danasnjeg radi...

nemojte izmisljati kojesta, kad je sajla najefikasnije rjesenje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako če i bit,,,ja mislim..

Dali imaš koju sliku od 560,sa nožnim gasom i kako je povezan... :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Bobo kaže:
Na zalost nemam ni jednu sliku...


Ako naletiš na koju pošalji,,bio bi ti jako zahvalan, 8) ,,,,,,čekamo valjda če neko imat koju sliku.... :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh