• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nožni gas

B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,,ovo je odlično složeno,,,i funkcionalno,,,,šta mi se najviše sviđa je to ča ima oslonac za petu,,,,tako da mogu reč odlično.....:supz::supz:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i ja sam godinama zadovoljan skoro sve si primjeto osim jednog malog dodatka podložna pločica zavarena na podest sto sam radio davno prije nožnog gasa da mi noga ne sklže dok je obuća blatna (na oba kraja )



Uploaded with ImageShack.us
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
evo slicica za 539 sa kabinom,noznog gasa.
TQQmAINP.jpg
[/URL][/IMG]
5MJTkxtw.jpg
[/URL][/IMG]
a na pumpi je izbacena poluga,ide sajla tako da su nezavisni rucni i nozni,to jest rucni radi isto ko pre.
1Ju450n6.jpg
[/URL][/IMG]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo slicica za 539 sa kabinom,noznog gasa.
TQQmAINP.jpg
[/URL][/IMG]
5MJTkxtw.jpg
[/URL][/IMG]
a na pumpi je izbacena poluga,ide sajla tako da su nezavisni rucni i nozni,to jest rucni radi isto ko pre.
1Ju450n6.jpg
[/URL][/IMG]
kaj je to na ovoj drugi slici samo pričvrščeno za onaj pleh?pa se nebu to nakon par godina razlokalo tj.proširila rupa glavnog oslonca
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovo sam ugradio komsiji ima 5 god.on je zesci blesov za gas i traktor jos se nista nije pohabalo. a i da se pohaba za 1mm jel to menja stvar.to nije papuca kocnice neg gasa nema tu sile od 50kg.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Kako si riješio ručni gas, jel on sada na sajlu?? Od čega je sajla? Ta pedala mi se sviđa.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Eh ja nemogu nikako da skontam kako bi napravio nozni gas na svoj IMT533 kod njega je to malo komplikovanije napraviti jer nema puno prostora oko one klapne na usisnoj grani. Pa neznam jel neko to uspio da naprav,i neka postavi slike da vidim kako to izgleda, i jel ima neko neki prijedlog. Unaprijed Hvala.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Kako si riješio ručni gas, jel on sada na sajlu?? Od čega je sajla? Ta pedala mi se sviđa.
To sam komsiji davno uradio samo sam skino sa pumpe ono parce krute veze(kao armatura 6) i tu kacis sajle parce mislim bez buzira(na polugu gasa i na tu sipku rucnog gasa).

Tu je bitno da se sajla savija,jer kad stisnes nozni da se nedodaje rucni samo zato sluzi ta sajla,ili moze lancic ako ti lakse.

A za nozni moze sajla i buzir od bicikle,ili od kultivatora ali nesme sajla ici tesko vec lako kroz bizir inace ce ti ostajati dodat gas,i plus sam stavio oprugu i trebas imati oslonce na oba kraja buzira,mozes koristiti matice njih zavaris na parce flaha i unju ubacis buzir.

Nevidi se najbolje ove sl.sa telefona ako ne kontas preslikacu aparatom.
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Eh ja nemogu nikako da skontam kako bi napravio nozni gas na svoj IMT533 kod njega je to malo komplikovanije napraviti jer nema puno prostora oko one klapne na usisnoj grani. Pa neznam jel neko to uspio da naprav,i neka postavi slike da vidim kako to izgleda, i jel ima neko neki prijedlog. Unaprijed Hvala.

daj neku sliku nemam blizu takav traktor,sve moze da se napravi.slikaj to sto mislis da je nepristupacno.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ipak original izgleda profesionalnije
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
a jedan je na 539 bez kabine kacio ovde a ne na pumpu i isto radi.

Ovo je neko po mojoj slici crto bezveze,,,, i ne znam što je time htio ,,,kako je napravljeno radi odlično:madmana:
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
PJERO pa ovo ti je ekstra sta onda juris dzabe pravi po ovom al ti se sve svodi na istu funkciju.

ARNO samo sam kolegi nacrto kako jos neki to rade,bas na tvojoj slici.
Taman posla da tvoje nevalja nisam to hteo ni reko.bitno da to radi i tebi i njemu kako se kome sviđa,i svi zadovoljni.
Nisam ja od tih sto podcenjuju tuđi rad sve postujem,i volim da podelim ostale ideje OK:prayer:
 
Posljednje uređivanje:

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
picture015nq.jpg


Mikser ovo rjesenje je odlicno

samo sad treba da napravim ovaj dio oznacen crvenom strelicom moram nekako da ga prosjecem jer da bi mogao noznii gas da bude neovisan od rucnog. moram nekako tu plocicu da iskruzim.

A na ovu polugu koja je oznacena zelenom strelicom moram na nju zakaciti neku oprugu da bi se ona mogla da vraca u ler, jer kod mene ne postoji na onoj klapni na usisnoj grani nikakve opruge.

Eto kad malo manje bude zima bacam se na posao i bice slike sigurno.

Hvala jos jednom
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Prvo da se zahvalimo ARNU na ovoj slici,nadam se da se nece ljutiti sto crtamo po njoj.

SALE komplikovano ti je da to prosecas,najlakse ti je da ovu polugu oznacenu zelenom strelicom skratis bar 6cm,i i to mesto povezes lančićem,tamo stavi oprugu da drzi lančić uvek zategnut,i kad dajes nozni gas lančić se skupi i stvar resena.

Ili ako volis da ostane poluga,uzmes parce armature 6 i povijes malo krajeve i dovaris ga pored i dobio si kanal tu ubacis polugu i cepaj,mnogo lakse neg da prosecaš.
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Da zahvaljujem se i ja Arnu ma mislim da se nece ljutiti za sliku.

A ovo rjesenje je odlicno moracu to da odradim cim malo bolje otopli. I jos neku oprugicu da nadjem i to je to.

Ma lakse je raditi sa ovim noznim gasom neke poslove cudi me da ovo nisu fabricki radili na ovim imt 533, ali ja sam se dobro ustelio i sa ovim rucnim jer vozam ga ovako vec 10 godina ovako, ali opet volio bi da imam nozni.

Pa zato Hvala vam na rjesenju.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[QUOTE=sale_h;863866]Da zahvaljujem se i ja Arnu ma mislim da se nece ljutiti za sliku.


Prvo da se zahvalimo ARNU na ovoj slici,nadam se da se nece ljutiti sto crtamo po njoj.
Pozdrav momci , nema brige oko ljutnje samo ako se može pomoći,
da i ja kažem koju ,,,, poluga koja odlazi mislim da je zelena strelica, se vadi i na njeno mjesto se montira polu mjesec ( jos se napostojećem nosaču izbuši jedna rupica za jedan vijak tako da polumjesec drže 2 vijka da se ne okreće )
polumjesec je napravljen od lima 3 ,,, a vanjski dio je napravljen od žice 3 ispigan po radiusu polumjeseca i na kraju savinut (oba kraja ) pod 90 stupnjeva i ti djelovi su zavareni za polumjesec
čist jednostavno za napraviti
a evo i još slika možda pomogne
sory vrijeme me prestiglo da nisam završio ni oranje pa je traktor ostao BLJAK ,,,,,,



I jedan savjet ,,, nikako ne preporučujem ništa rezati i kratiti sto je savjetovaano ( normalno ni to nije u zloj namjeri ) jer ovako uvjek možemo sve vratiti kako je i bilo u orginalu ,
je bih na odlaznu stranu poluge ugradio jednu šelnu sa malim produžetkom na koju bi se na jednu stranu kapčila sajla koja dolazi od nožnog gasa ,,,,, a na drugu opruga koja bi vračala , ili još kvalitetnije ,,, sajla bi trebala proči kroz taj produžetak i na sajlu direktno stavljena opruga sa nekima pločicama fiksirati da povlači polugu kod djelovanja nožnog gasa ,,,, i sve to iz razloga da kada se dodaja ručni gas da se ne mora savladavati i ta dorađena opruga ,,,,,,,, svi mi imamo svakakvih ideja
 

Najnoviji postovi

Na vrh