• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Abarth822,možda sam negdje fulao,ali daj napiši ponovno dimenzije šupe i ako nije problem koliko materijala si drvenog potrošio?
ako nije problem

Hvala
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dado znam kak je donji dio izgledo ma ovo je super sad bitno da nije cijelo vrijeme na kisi i snijegu da se sacuvaju strojevi ja ako uspijem nac nesto drveno budem prenamijenio ako ne onda cu ic na zeljezne stupove i krov na jednu vodu!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

komer:spodnji dio je 4,4x4,4m,visina ulazne strane do krova je 3,2m a zadnja je 0,6m niža.Krov je vanjske mere 5,8x5,8m.Drvene robe grede i daske slabih pet kubika plus nekih 55 metara kvadratnih foršprunka.A šrafova do sad oko 1000 komada cvekova skoro da nema.Kod šrafova nema lupanja sa čekičem i nema premicanja spojeva uglavnom lepše i jače od cvekova.Sad kod obijanja sa foršprunkom mi je super poslužio štucer i mali strojček za izrez vogala.Možda je neko več radio sa ovakvim?.L.P.
h4cx.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

to je ko onaj renovator? jel valja ipak šta?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dado znam kak je donji dio izgledo ma ovo je super sad bitno da nije cijelo vrijeme na kisi i snijegu da se sacuvaju strojevi ja ako uspijem nac nesto drveno budem prenamijenio ako ne onda cu ic na zeljezne stupove i krov na jednu vodu!!

Samo šta mi je to kučno mjesto udaljeno cca 700-800 metara,ali najvažnije mi je da su strojevi pod krovom da nehrđaju,jer kad vidim da neko ostavi stroj cjelu zimu vani pod snjegom meni je to žao.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Za brušenje nije bogzna kak ali za izrez kvadratnih rupa i vogala je prima.List žagice ulazi neka 4cm u debljinu i vrlo precizno se da svašta izrezat.Radi na vibraciju a nije baš tako sporo rezanje tak da za montažne radove je dobar.:icon_wink:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Mozda neko ovo obriše ili preseli u pogodnu temu ali i mene zanima kak to radi i šta su ti to vogeli.
Radio si čepove snjime i rupe ???
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3523zydcp6U[/YT]
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Obično to na prezantacijama bude divno krasno
kak se ponaša u hrastu
cinimi se sporo ali precizno
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Imam ja to čudo i to neka NOname marke iz konzuma za kakvih 150 kn,i služi dobro,jedino su pile malo mekane pa se dost brzo potroši,samo kvalitetna pilica dođe oko 200kn,ide to i u hrastovinu dobro,ja prvenstveno to koristim u svom poslu kad se negdje parket napne i upre u zid il sl pa ga treba prerezat da dobi lufta,nema kud se s tim čudom ne zavučem,tu najviše i potrošim pilicu jer malo malo uvjek dođem do betona. a u firmi imam istu takvu marke Fein,znači to su one naranđaste kaj se u bauhausu prezentiraju i dođu oko 2000kn i mogu reč da i valja tolko,al znači ak se koristi učestalo,za hobi potreba na opravdava cijenu

Kolega Abarth 822 pazi prste sa onim štucerom,imam isti koji skuplja prašinu na polici a skoro pa novi je al baš zbog lošeg mehanizma otvaranja štitnika stoji,mene je rad bez ispravnog štitnika koštao prsta,i to uz mnogo opreza zeznuo se i ode,inače sve pohvale za izradu objekta
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dado jedino ti je malo zeznuto sto je udaljeno dosta a danasnja suvremena vremena uf meni bi bilo u dvoristu skroz iza i svi manji prikljucki bi isli unutra najvjerojatnije cu ic na zeljezne cijevi kupit na otpadu i kupit grede i rogove gotove a crijep cu vidit kod bake dal je jos u solidnom stanju za nekoliko godina!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Na njuškalu se nađe starih sijenika, a i oni šatori nisu skupi, a i ne treba legalizacija za njih...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Znam al obicno da je k necemu i normalni novci daleko mi je za prijevoz cak sam mislio kad bi mi bila kamionska cerada isto bi mogo lijepo si slozit i odmah imam i strane i vrata:(think):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Zamena profesije,sad je na redu elektrika u šupi.Radim tablu sa glavnim šalterom i štekeri jedno i trofazni.Tabla če bit i pozadi zatvorena ko kutija i montirana na ulaznu stranu unutra.Trebam još nabavit neonske lampe i sve povezat.L.P.
c0jp.jpg

hwqd.jpg

:icon_biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Abarth, a zakaj nisi ove bezvezne 3f utičnice zamijenil CEE industrijskima (ova je ugradbena, za ploču, kak ti treba)?
Industrial_socket_Cee_socket.jpg

Sigurnije, a ne i puno skuplje, bi bilo da si napravil to u originalnom ormariću poput ovoga:
552972_RB_00_FB.EPS_1000.jpg



Mi doma imamo zidne CEE 16A 5P 16h, poput ove :
3959.jpg


i na par mjesta kombo utičnice:
cee-16-a-steckdose-ip-44-mit-schukosteckdose-230-v.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ja imam po celom gospodarstvu raspeljane 32A 4-polne trofazne utičnice, samo jedan dio trofazne struje je nulovan, odnosno 5-polne 32A utčnice.
Ima na par mjesta i kombinacija 16A 4 ili 5 polova i obične 3-polne.

Imam i jednu original razvodnu kutiju, slična ovoj gore sa slike, sa 4 jednofazna priključka i 3 trofazna sa različitim utičnicama, naravno i automatski osigurači sa sklopkom za kompletno isključenje kutije. Zakon stvar, budem poslikal nekad.

Nego ZJ, ova kombo utičnica, to prvi put vidim, ima toga kod nas za kupiti?? Zgodna stvarčica :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

abarth822, glavna sklopka baš i nema smisla , bolje bi bilo da si ubacio osigurače , jer ako se desi "napaka" ne buš ostal u mraku


Ja imam po celom gospodarstvu raspeljane 32A 4-polne trofazne utičnice, samo jedan dio trofazne struje je nulovan, odnosno 5-polne 32A utčnice.
Ima na par mjesta i kombinacija 16A 4 ili 5 polova i obične 3-polne.

Imam i jednu original razvodnu kutiju, slična ovoj gore sa slike, sa 4 jednofazna priključka i 3 trofazna sa različitim utičnicama, naravno i automatski osigurači sa sklopkom za kompletno isključenje kutije. Zakon stvar, budem poslikal nekad.

Nego ZJ, ova kombo utičnica, to prvi put vidim, ima toga kod nas za kupiti?? Zgodna stvarčica :)
Šanana bježi od struje ...
Ako je sistem nulovan onda ide na 4 pola , odnosno takvom sistemu je dosta 4 polna utičnica .
Još si ti nadrobio svega nelogičnog ali ovo vrišti :icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Šanana, dobro ti veli Puknuti.
4-polna utičnica ti ima 3 faze i uzemljenje. Znači, nema nule. Može se koristiti samo za trofazna simetrična trošila, dakle za elektromotore, 2-fazno priključeni švasaparat i slično.
Danas se više ne koristi nulovanje u domaćinstvu, već samo u industriji (sve rjeđe), tak da ako imate brikanu nulu i uzemljenje...baš i nije najsigurnije rješenje. Tada instalaciju nije moguće štititi diferencijalnom sklopkom (FID).


5-polna utičnica ti ima 3 faze i , NULU i uzemljenje. Preko nje možeš napajati i jednofazna trošila. I ova kombo utičnica, za koju pitaš, je 5-polna, a ova plava na njoj je obična šuko, spojena na jednu fazu, nulu i uzemljenje.
Naravno da ih ima za kupiti, samo trebaš malo potražiti. Prodavala ih firma Tedi EL u Hrvatskom Leskovcu (PCE). Pogledaj po raznim centrima, Pevec, Građa i sl.
Ima i kineza, samo trebaš naletiti na njih (ne savjetujem ti kupovinu kineskih, jer ak su od loše plastike, rastapaju se). Ja sam nekoliko njih i napravil, dodavanjem ove plave utičnice na ovakvu predzadnjoj sliki u mojem prethodnom postu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ZJ ove CEE okrugle mrzim jer jih je mali milion sorti od amperaže,broj polova,raspored rupa i premera.Bilokoji stroj kupiš drugčiji utikač pa ne paše nigde.Zato sam u radioni stavio sve utičnice ovog tipa i na strojeve utikače da sve svuda paše.Na novije mašine samo ne priklopim nule i sve špila.A ploču sam radil zato da se stare zalihe upotrebe pa i ne dam pare za ove plastik fantastik table.Za šupetinu če bit i ovo previše dobro. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------PUKNUTI za šalter imaš prav ali morao sam ga negde upotrebit.Gledam ga več nekih 10 let i nikako da bi ga uturio negde pa možda če ovde doč prav.Tabla če bit priključena na tablu sa osiguračima i fitom u gornjoj radioni.Sutra montaža i proba možda me i drmne.L.P.:icon_wink:
ogai.jpg

nhii.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Šanana, dobro ti veli Puknuti.
4-polna utičnica ti ima 3 faze i uzemljenje. Znači, nema nule. Može se koristiti samo za trofazna simetrična trošila, dakle za elektromotore, 2-fazno priključeni švasaparat i slično.
Danas se više ne koristi nulovanje u domaćinstvu, već samo u industriji (sve rjeđe), tak da ako imate brikanu nulu i uzemljenje...baš i nije najsigurnije rješenje. Tada instalaciju nije moguće štititi diferencijalnom sklopkom (FID).


5-polna utičnica ti ima 3 faze i , NULU i uzemljenje. Preko nje možeš napajati i jednofazna trošila. I ova kombo utičnica, za koju pitaš, je 5-polna, a ova plava na njoj je obična šuko, spojena na jednu fazu, nulu i uzemljenje.
Naravno da ih ima za kupiti, samo trebaš malo potražiti. Prodavala ih firma Tedi EL u Hrvatskom Leskovcu (PCE). Pogledaj po raznim centrima, Pevec, Građa i sl.
Ima i kineza, samo trebaš naletiti na njih (ne savjetujem ti kupovinu kineskih, jer ak su od loše plastike, rastapaju se). Ja sam nekoliko njih i napravil, dodavanjem ove plave utičnice na ovakvu predzadnjoj sliki u mojem prethodnom postu.

A nego kaj sam ja napisal?????????
Znači samo jedan dio trofazne struje je nulovan! Ili da se drugačije izrazim, samo na pr mjesta imam 5-polne 32 i 16A utičnice, za potrebe CO2 aparata jer on bez 0 nemože.

Možda je vama dvojici to krivo zazvučalo, vjerojatno i je :)

Naravno da je 4-polna utičnica s 3 faze i zemljom, to sam naučil još nekad davno:(rofl): Dakle elektromotori i običan švasaparat.
Kaj se tiće 0, nije ništ brikano, sve uredno sprovedeno, moj stari ne podnosi ta brikanja, a svu struju sam radi i sve je perfektno napravljeno. 0 ima svuda jer svud prolazi i jednofazna struja, a ona bez 0 nejde, uglavnom su čvorišta u kombinaciji sa utičnicama tri i jedno faza + prekidač za svijetlo.
Sve je složeno tak da i najmanja bilo kakva deformacija struje izbaciva FID-ovku.

Baš sam imal nedavno slučaj da je malo đubre miš kod jedne razvodne kutije u brodskom podu pojel izolaciju na 0 i zemlji pa se je malo čvrljilo, no fidovka mi svaki čast izbacivala pa sam pol dana iskal gde je i kaj je :)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh