• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Znam al obicno da je k necemu i normalni novci daleko mi je za prijevoz cak sam mislio kad bi mi bila kamionska cerada isto bi mogo lijepo si slozit i odmah imam i strane i vrata:(think):

Buco
Ima neka firma u Dugom Selu kaj izradjuje cerade i navodno da one stare daju kad netko dojde kome treba !?
Budem ti probal saznati koja je firma !? Treba mi par dana vremena da ulovim tipa koji je to rekel ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ZJ ove CEE okrugle mrzim jer jih je mali milion sorti od amperaže,broj polova,raspored rupa i premera.Bilokoji stroj kupiš drugčiji utikač pa ne paše nigde.Zato sam u radioni stavio sve utičnice ovog tipa i na strojeve utikače da sve svuda paše.Na novije mašine samo ne priklopim nule i sve špila.A ploču sam radil zato da se stare zalihe upotrebe pa i ne dam pare za ove plastik fantastik table.Za šupetinu če bit i ovo previše dobro.
ogai.jpg
Pa ove lijeva i desna su ti prave.
Lijeva je za produžni kabel, a desna za na zid, odnosno, pasala bi na tvoju ploču lijevo dolje. Ovu srednju (4P) ne koristiš.
Koliko mi se vidi, ove dvije su 5P, 16A, 6h. Takve su moje doma. Nekad smo išli u Metro u Graz po njih. Jeftinije su od ovih ELMA ili Elektrokontakt-ovih.
Neki je put bolje staru zalihu pokloniti: em imaš dužnika, a i riješiš se krame. Ostaviš jednu "za svaki slučaj". :drink:

Ja sam ove 3-f po JUSu izbacil negdje '95, i nisam požalil.
Naime, ovi utikači i natikači su puno robustniji, pa se ne razbiju ak padnu na pod, nisu im preblizu kontakti, pa ih je lakše spojiti, a i postoje utikači s mogućnošću zamjene faza, pa nemaš problema ak se "švasaparat vrti naopak" :)

Osim toga, gotovo svi novi strojevi se isporučuju s CEE utikačima, pa mi večina njih odmah paše.

Lijepo bu to, samo pazi da ti miši ne naprave štetu, pa da ti ta lijepa šupa izgori.
Zato kabel do table zaštiti ili savitljivom (SAPA) cijevi, ili ga postavi u običnu crnu čeličnu (tak imam ja po štaglju, baš zbog mišov).
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Montirana,priključena i sve ok.ZJ pa i te vrste imaš od gume sa vanjske strane.Utikače i utičnice imam gumirane barem one na podaljšcima ali skupi jesu.Za sad loših iskustva sa tim modelom nemam pa če tak ostat.Kod mene u okolini niko ne drži živine nit zečeve nit kokoši pa je i miševa i pacova vrlo malo,pa i kabel ide samo do krova pa direkt u radionu tak da nemaju šanse.L.P.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Evo jedna moja zimska slika, u fazi je legalizacije, pa dalje nastavljamo... 140m2 prizemlja i 80 m2 tavanskog prostora za skladištenje kukuruze
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Jel tog bilo samo u jugi ili?
Koliko ja znam, taj je tip bil samo u Jugi. Iako i mi koristimo Schuko standard, njemački 3f kućni utikač izgleda poput starog telefonskoga (samo je veći, i ima 5 plosnatih pinova, ne kao RJ11 naravno).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Sviđa mi se!!!
Jel bilo kakvih problema oko papirologije ili to bude tek kasnije?
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Bila je prije tu stara kuća iste te dimenzije tako da nisam ništa oko papirov skakal:D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

pametno :) još ak je i stara kuća ucrtana, nemože bolje !
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Naravno.. Prvo sam sačekal da se svi papiri rešiju onda sam sve do temelja srušil i od temelja nanovo krenul inače zgrada je 7,50*5,50m i 2,70 visoka i jos imam gore mjesta u krovu za ovak neke nepotrebne stvari.. Inače ide dimljak i obivat će se sa oblica i ide staklena vuna za izolaciju
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dečki dobar dan!
Da li ima neko od Vas program koji bi izračunao razmak odnosno statiku za šupu veličine 7,5 x 4.0 mt, zapravo nadstrešnicu zatvorenu sa tri strane za smještaj mehanizacije.
Mislio sam raditi iz kvadratnih cijevi 80x80x3 mm.
Eto ako ima neko par minuta vremena da mi to izvuče bio bi više nego zahvalan.,
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Frenki, nemam proram al imam ponešto u glavi na tu temu. I treba "malo" više od 2 minute da se to napravi.
A tim cjevima nećeš imat problema da se to napravi, dovoljno su "mesnate". Imaš neku skicu kako bi to htio napraviti, s koje stane otvor, kakav krov?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Dakle mislio sam dubinu 4 mt a na široj strani bi cijela prednja strana bila otvorena.Krov bi bio a jednu vodu i išao bi otprilike sa 2,40 na 2,20(nagib) na užoj strani.Ukolo naokolo tri strane bi bile zatvorene,sada da li žicom ili nečim drugim nije ni bitno a prednja strana bi bila zatvorena vratima.Pitanje da li da idem na prednjoj strani sa konzolom koja bi premostila svih 7-7,5 mt bez nosećih greda,ili da stavim koji potporanj? I naravno koje bi dimenzije trebala bit ta konzola,od kojeg profila je radit.
Hvala unaprijed Baustelac
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Moglo bi se napraviti vrata od 7,5m bez ikakvog stupa. Pitanje je onda što će ti držati vratna krila bez ikakvog stupa u sredini? Jhel te cijevi već imaš ili ih tek trebaš kupiti? Po tržišnoj cijeni ili nekoj nižoj?
Jer raspon od 7,5m se može premostiti i kombinacijom tih cijevi ali jeftinije bi bilo Ip profilima.
Nije li ti taj krov od 2,2-2,4m malo prenizak?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Ma još nisam ništa kupio jer slažem kombinaciju što i kako.Visina je isto otvorena mjera,ali pošto imam tomo vinkovića i u maslinarstvu mi netreba traktor većih ili bolje rečeno viših gabarita,mislim da nije potrebno dizati visine u nebesa. Normalno prednja vrata će biti iz 4 dijela pa ćemo ipak staviti nosače na sredinu ulaza. Povoljnog nema ništa ali ako imaš nešto u vidu javi.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Nemam ništa povoljno da znam sigurno za kupiti. Eventualno na otpadu, ali i tad je pitanje koliko je isplativo (jer kupiš ono što ima a ne ono što ti točno treba, i moraš uložiti u čiščenje hrđe.
Da, za tomu nema potrebe dizati u nebesa. zapravo bi visina trebala biti "optimalizirana" s obzirom na materijal koji kupiš, da ti ne ostanu neki bezvezni komadi cijevi koje ne možeš iskoristi. Dali je moguće širinu smanjit na 6m, jer je to standardna duljina svih profila? pa ako ti treba određena površina za sve stojeve povećati dubinu? 4 x 7,5 = 30m2, 5 x 6 = 30m2.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

i otpade navodno sad zahebavaju da nesmiju prodavat staro željezo već ako štogod trebaš moraš donijet starog željeza u zamjenu i to 3:1
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Zato sam i napomenuo da su sve dimenzije otvorene, nego znaš kako to ide, kad staviš traktor, pa neku prikolicu pa frezu,plug,kopačicu i na kraju nemoreša zatvorit vrata uvijek fali malo, ali pošto nam je švasaparat u opisu posla, budemo optimizirali. Dajte ideje a prepravke .............
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: Objekti-Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Jel netko uzimao od neke firme iz Zageba montažne garaže pokrivene ceradom,netreba legalizacija za to,znaći garaža je u polu krug,prekrivena ceradom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh