• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
A kak se šarafe krovni sendvič paneli?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Isto kao i trapez ploce, s tim kad njih postavljamo, onda stavljamo jos one limene podloske u obliku kako je val ploce, vijak s gumicom i to je to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod vijačenja u gornji val je važno osigurati čvrsti oslonac na mjestu vijka. Drveni podmetači nisu sretno rješenje jer se drvo s vremenom osuši i skupi. Metalni jahači su dobro ali skupo rješenje.
U Jedinstvu iz Krapine se (barem prije 20-30 godina) vijačilo u gornji val, a u M-Profilu je korišten način kao u Švedskoj (gazda je radio u Švedskoj) u Švedskoj, dakle u donji val. U nekih 20 godina, dok M-profil nije otišel u stečaj, nikada nije bilo reklamacija da neki krov propušta kod vijaka.

Damirko,
ako su vijci normalno pritegnuti, ne prejako, ne preslabo, ne moraš biti zabrinut za prokišnjavanje.

Zetorboy,

podloška s gumicom je (ako se dobro sjećam) promjera 25 mm. Kolike bi to trebale biti temperaturne razlike i duljina ploče da se na jednom vijku dogodi pomak veći od + - 10 mm?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Lohanje rupe+vremenski utjecaji (sunce, smrzavica,led) cine svoje (nacme gumicu i dovoljno da je vijak koji mm dobio lufta) a tebi je sva kolicina vode na mjestu gdje je najveci slijev vode (u zoni gdje si vijak stavio) dok se u gornjoj zoni razlijeva u dno tj korito trapeza...a to gdje i propusti svi pridodaju kondenzaciji lima itd jel rijetko tko uzima lim s filcom ako nema zastite dolje.
Ja sam ih osobno u firmi ostavio prekpar tisuca m2 sta po ini, petrokomiji..pa evo kutinski stadion tko je tamo bio.
Ja samo kazem sta je bolje a mene boli k...c ak cete i cavlicima za lamperiju pribijati ploce na krov, nije na mom dvoristu :eek::
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isto kao i trapez ploce, s tim kad njih postavljamo, onda stavljamo jos one limene podloske u obliku kako je val ploce, vijak s gumicom i to je to.
kaj mi moete linkat te limene podloške
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Ukucaj u google: ejot jahaci ...i idi da ti prikaze slike. Imas ih u raznim bojama

Napravio sam sve skupa tri krova sa limom. Na jednom imam te jahace a na ostala dva su sarafi u donjem valu. Primjetio sam kad se izmjenjuju sunce i oblaci na visokim temperaturama, jedino taj krov sa jahacima stalno nesto glasno pucketa, ona druga dva mir
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
To ti je upravo to sta cijelo vrijeme pisem..dolazi do sirenja odnosno skupljanja ploca i na tim vijcima i na valu odradjuje. Ovo sta ti je u donjoj zoni, tu nemas sta ni cuti kad si sprijecio odradjivanje ploce vijkom, i na tom vijku ga lomi sad.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da.... takve smo na panele stavljali.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puki,
nemoj biti previše oduševljen.

To je kalota (jahač) za krovne panele. On odgovara samo za panele koji imaju identičan gornji lim. Za trapezne limove obično ne postoje takve kalote. Čak i da postoje problem se javlja na spoju ploča. Ako se tamo želi privijačiti u gornji pojas, nužno je staviti podmetač.

Kaj se tiče poprečnog širenja trapeznih ploča, nema razlike u koji su pojas privijačene. Lim radi kao harmonika. Problem uzdužnog širenja i skupljanja ploča je identičan kod oba načina vijačenja. Nekad, davno su se koristili tzv. alfa vijci koji su omogučavali uzdužno širenje ploče gotovo bez utjecaja na rupu. No, izgleda da je to rješenje preskupo i ne znam jel to još neka ozbiljnija firma koristi.
https://www.google.hr/imgres?imgurl...4PUAhXGaxQKHQXEAmsQMwgiKAAwAA&iact=mrc&uact=8
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Sad kak sam nabavio vilicar bacio sam se u izradu police..koja je ispala ovak....
Drugi dio betoniranje ispred ulaza i sad na jesen zadnja faza, izrada fasade.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Jel to dižeš dok je viličar na traktoru ili na kotačima?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
U garazi rucno, knap je visina da bi traktorom manevrirao, ima razvodnik na njemu tak da moze i rucno i traktorom.
Lagano se gura dosta kad ima sve na lezajeve ko i paletar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Ma to znam. Nego koliko je stabilan kad digneš nekaj tak teško ko plug ili sijačicu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kotaci su mu na 90 cm od ploce na kojem su vilice, vilice su 110 cm tak da ima dosta dobar potisak naprijed, samo moram pazit da ga ne zaljuljam kad je u visini police, poprilicno je stabilan, ali i pri podizanju moras naci i procjeniti vagu stroja, da jedan kraj ne visi a drugi je u zraku, onda bi mogla biti havarija jedino i na neki manji trzaj, ovak ide.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
913
Sad kak sam nabavio vilicar bacio sam se u izradu police..koja je ispala ovak....
Drugi dio betoniranje ispred ulaza i sad na jesen zadnja faza, izrada fasade.
odlicno je ispalo, svaka cast! :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh