• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možeš koristiti. Za dodatnu sigurnost, kod topljenja snijega ili ekstremno jakog pljuska, možeš svaki preklop ploča dodatno zabrtviti SIKA ljepilom-brtvilom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Obnovio sam neki stari svinjac, i planiram ga prenamijenit u ne znam jos sto. Biti ce kao neka ostava i sl.
Radi se o tome da sam ga pokrio sa trapeznim limom 35 mm, i imam jako mali pad od oko 4.5 stupnja. Tko se razumije da mi objasni gdje bi mi moglo procuriti, ili jos bolje zasto bi moglo doci do curenja krova zbog malog pada
spojevi traže veči preklop , voda je " živa" , ima tu koheziju koja joj omugučava da se skrije u svaku rupicu ..dodatni problem možeš imati na sljemenu , kad pada kiša po vjetru taj isti vjetar napuše vodu ispod sljemenjaka , a također i na spojeve nastavka ploča ako nisu u komadu ...vijak s brtvom i tak ..to valjda znaš
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Odradio sam sve po p.s. u, krov je na jednu vodu, a vrhove ploca sam smotao prema gore radi podlijevanja na jedan zid pusnice. Po meni moze curit jedino ako se kanal izmedju dva vala toliko napuni vodom koja ne stigne oteci na vrijeme pa se ispod preklopa pocne razlijevat u prostoriju... mislio sam da mi nije mozda nesto promaklo pa zato pitam. Sika je u tom slucaju dobro rjesenje, ili da dam izraditi jos po jednu usku plocu kojom cu preklopiti postojeci spoj ploca, e to onda valjda nece curit nikako

Edit: kad bih radio dupli preklop to ne bi smjelo curit i bez pada valjda
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
I ovako da si radio preklop po dva "vala" bio bi 100% siguran da nece biti curenja, a i mogao si uzeti par tuba silikona za te svrhe i potegnut ga po spoju prije sarafanja i mirna Bosna. Mada mislim da nece ni ovako curiti, a mozes to i provjeriti lahko, crijevo u ruke i pusti vodu na spojevima.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ma svi mi sto se kaze letimo pred rudu. Ja sam dosta tih objekata napravio i uvijek ima neka sitnica koja mi kvari ona krajnji dojam. Mada to drugi bas i ne vide, ali meni bode oci. Jedino hangare za sijeno sto sam uradio bez ikakvih nedostataka.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Jučer konačno zbetonirao škarpu za šupu za traktor i strojeve.

Sad čekam plaću pa ide građa i drvena konstrukcija
62bd86e864cc98e4ef315056f5a07a79.jpg
595b057288fc3ebd59de6c622df8e345.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Negdje si prije pisao da ce ici drvena konstrukcija, pa po mom onako osrednjem gradjevinskom znanju jedna opaska. Zasto nisi ostavio ankere u betonu za vezanje drvene konstrukcije?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Stavil budem nosače za drvo, one koje se šarafaju. Mislio sam staviti one nosače direkt u beton ali me bilo strah da mačak preko noči ne skoči gore i pomakne nosač
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
Pa to tvoje petljanje s izgovorom da macak ne shebe, jednostavno priznaj da si zaboravio staviti:(rofl):
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ma je, nisam zaboravio :eek:: Ne volim one nosace koji se nabiju u friski beton jer ih je tesko 100% postavit. Vise volim one koji se sarafe na beton pa ih mozes i okretat i nastelat kak ti pase.
Evo jučer skinuo šalung, ok izgleda.

626edae06f77c89fb767fa10c399a368.jpg


eaeda476cbc99caaeda2853df3abc48d.jpg


Jedino na ovom je malo šalung popustio...

15178e78dec1fc16e28e017a6423dde4.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ranko, nemoj ga piliti. :(n):
Kolega ima volju i strojevi buju pod krovom. Funkcija prije estetike. :(grin):
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Odradio sam sve po p.s. u, krov je na jednu vodu, a vrhove ploca sam smotao prema gore radi podlijevanja na jedan zid pusnice. Po meni moze curit jedino ako se kanal izmedju dva vala toliko napuni vodom koja ne stigne oteci na vrijeme pa se ispod preklopa pocne razlijevat u prostoriju... mislio sam da mi nije mozda nesto promaklo pa zato pitam. Sika je u tom slucaju dobro rjesenje, ili da dam izraditi jos po jednu usku plocu kojom cu preklopiti postojeci spoj ploca, e to onda valjda nece curit nikako

Edit: kad bih radio dupli preklop to ne bi smjelo curit i bez pada valjda

Dali si serafio gore u vrh vala ili dolje izmedju valova?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ko je bio majstor salovanja ? :icon_eyes:
Sprogramiraj mi nešto u Java i ako bude tolko služilo, kolko meni ta škarpa, onda ti uvažavam ovaj komentar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,468
U dno vala, garazu sam radio na nacin da sarafam u vrh vala sa jahacima pa mi se cinilo bespotrebno i puno vise zajebancije. Ali ako treba, mogu naknadno i tako posarafat dodatno... zast pitas?

P.s. cak mi na garazi na jednom jahacu malo curi, i ne znam kako to sanirati, pa sam i zbog toga sad radio sa jeftinijom varijantom
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Greska..trapez se uvijek serafi gore zbog istezanja lima na velikim temperaturama. Gdje god radimo trapez tako radimo, a lim-crijep ide u dno jel se ploce istezu po duljini a trapez po sirini.
Takvo serafljenje trapeza u dno ploce sprijecava istezanje ploce i dolazi do rajbanja rupe gdje je seraf, gumica ode s vremenom, seraf olabavi i tu curi nakon nekoliko godina.
Isto kao i pop-zakovice, na krov nejdu,,narocito sta x lhudi radi pa nita kapelaje i tak te stvari
 

Najnoviji postovi

Na vrh