• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Cijev 160*80*3 može podnijeti moment od skoro 10000 kNcm, a da naprezanje ne pređe dopušteno. Premalo je informacija da bi se znalo s kolikim momentom treba računati.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,865
Ovo je izračun cijevi i profila koje na razmaku od 6 metara mogu podnijet težinu 1 metra snijega i nalete vjetra.
S time da bi na krov išli sendvič paneli 80mm debljine.
No kod tebe nema snijega i stavio si tanki lim, tak da trebalo bi držat..
Mi v međimurju volimo sve predimenzionirat 🤣🤣
 

Prilozi

  • IMG_20210421_193124.jpg
    IMG_20210421_193124.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 87

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Vidim da svi vi pravite šupe od klasičnih metalnih teških konstrukcija, a danas se može napraviti od stakloplastike koji su jači od čelika, ne korodiraju, lakši, jeftiniji i brže za gradnju šupe, ambara (hudžera),........

Da li neko od vas zna da u Gradačcu (BiH) postoji JEDINA u jugoistočnoj Evropi fabrika za proizvodnju profila svih vrsta i veličina od stakloplastike (tehnologija pultruzije) i da je odlična zamena za metalne profile što se tiče gradnje šupe, ambara (hudžera),........?

Da li neko od vas zna gde Fibraworld prodaje svoje profile u BiH-u, Srbiji?


 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,331
Ljudi pitanje. Ne znam više kako se obranit od ptica u garažama i radionama, imate neki savjet? Sve je zakenjano sve im j.....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,689
Da li neko od vas zna da u Gradačcu (BiH) postoji JEDINA u jugoistočnoj Evropi fabrika za proizvodnju profila svih vrsta i veličina od stakloplastike (tehnologija pultruzije) i da je odlična zamena za metalne profile što se tiče gradnje šupe, ambara (hudžera),........?

Da li neko od vas zna gde Fibraworld prodaje svoje profile u BiH-u, Srbiji?


Neznam za tu tvornicu, ali znam da je Bosna po nekim stvarima kao npr, ta tvornica naprednija od nas u Hrvatskoj.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,331
Jel zna netko gdje bi mogao uzet pravokutnu cijev 60x40, ali sa debljim mesom, 4 ili 5 mm sa dostavom, ili neku alternativu?
Prednost okolica VT.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Strojopromet vjerojatno ima samo kaj je on u ZG
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
580
TRGOVAČKI OBRT MV, VL. VLADO FALETAR
Iz Bjelovara je, ima kamion za dostavu
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ja planiram u izgradnju jedne manje "halice" cca 24x6 metara, betonski stupovi, gornji dio drvo i lim... Muči me prednji dio, tj ulazni htio bih 4 ulaza po 6 metara, tako da mi stanu po dva traktora u svaki ulaz i da imam opet mjesta za nešto sastrane.. Traktori široki 2,4 pa 2,2 i 1,9 metara.. to mi budu prve fetine (nosive grede morale biti 16x22 i stim da još mislim na svaki stup tj ispod glavne fetine staviti po jedan komad grede dužine 2 metra tako da mi još od stupa ide cca 1 metar da smanji raspon glavne fetine.. što mislite o tome??
Pokrov ide lim trapez.. Visina ulaza 4 metra a zadnja strana 3.5 metara
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,331
Preporučio bih samo ako ikad se planira kombajn ili tak neki stroj, visinu barem na
4,2-4,5 m, onda nemas problema više s ničim da uđeš unutra.
 
Na vrh