• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
Savo, to "kuhalo" radi na plin ili na lož ulje? Koliko troši energije? te dali treba dodavati bitumena ili pijeska, ili samo grije stari asfalt?

ps. mislim da bi bilo lakše takav posao raditi u sred ljeta nego u sred zime ;=)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
0,5 oba, gore na krov visoki val sa filcom, bočno niski val. Sad zadnje me ispao mislim 85 kn m² kod Sebastijana. Trebam će mi još sad, ne znam koliko je trenutno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Moja je mašina , dosta je jeftinije nego novi asfalt ali opet sabere se lijepa cifra računajući gorivo i radnu snagu . Ima i truda dok se dobije lomljeni asfalt ali pošto sam se dugo pripremao kockice su sve već posložene
 
  • Like
Reactions: ZJ

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
To jeste, gorivo 3.5km i dnevnica je 50km. Ali opet je jeftinije vjerujem, mislim da je bilo oko 50km kvadrat.
Gdje god si je iskopao svaka ti cast, ja juce trazio i na njemackom oglasniku i nista. Mada da sam vidio prije 5 dana ne bih znao za sta je, nikad nisam cuo za takvo nesto.

Ako nadjes neku vezu u firmama za asfaltiranje cijelo dvoriste ces asfaltirati:ROFLMAO:, oni imaju tog starog asfalta..
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
720
Može se i napravit nešto ako je baš potreba. Stari bubanj miješalice za beton, još bolje ako je ona veća, okvir obložen kamenom vunom za bolju toplinsku izolaciju ili koji je već materijal najbolji da ne pregori. Malo elektrodi, za okvir, ne znam niti kako bi se stara velika metalna bačva pokazala jer ne znam konzistenciju, kako bi se to vadilo iz miješalice. Vjerojatno bi se žlice za miješanje morale odrezat iz bubnja miješalice. Pogon preko lanca da ne bude motor preblizu topline. Dalo bi se nešto "balkanizirat". :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Ako nadjes neku vezu u firmama za asfaltiranje cijelo dvoriste ces asfaltirati:ROFLMAO:, oni imaju tog starog asfalta..
Imam sasvim dovoljno asfalta , prikupljao sam već duže vrijeme .

A mašina nije ništa komplikovano , bure koje se vrti i u njemu gori vatra .
Moglo bi se napraviti ali pitanje je računice.
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Mozes li mi reci kako se krecu cijene tih masina?
Vidim ima jedna za 4000e malo veca od tvoje. Jel to puno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,072
Obzirom na posao što urade ja bih rekao da je to povoljno.
Nema ih mnogo na tržištu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,912
A i moj traktor je tako. Nije se kombinirka tjedan dana pojavila i onda se zakišilo. I sad mora razrovati pola voćnjaka da se popne uzbrdo, a 25 kubika kamena stoje na dnu voćnjaka jer se isto sada ne može dovesti gore 😭

Valjda će uskoro smrzavica da možemo nastaviti s radovima. Barem da iskop bude gotov, geotekstil pa kamen. Onda mogu dovesti materijal za betonazu i čekati + temperature za nastavak
 

Najnoviji postovi

Na vrh