• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Skoro haha..samo bude problem sad kaj svako malo bude trebalo pod mest..svaki se vrag pozna vec a nisam ni uselio jos, nego ovak pred nevreme kaj se navezem..zaeb ugl
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako primaš podstanare u potkrovlje ja bi se rado preselil (y)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Kako su vam se pokazale ove metalne garaze? Ili metalni kontenjeri? Je li se kondenzira voda iznutra te kako se ponaša pri naletima vjetra?
 

Prilozi

  • IMG_2067.png
    IMG_2067.png
    69.7 KB · Pregleda: 31
  • IMG_2069.png
    IMG_2069.png
    121.1 KB · Pregleda: 31
  • IMG_2071.png
    IMG_2071.png
    50.8 KB · Pregleda: 31
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Odlično, ja sam imal tak 2godine čisti pleh, nikad niš nije kondeziralo niti je bilo problema. Imam objekt 6x6.
Sad sam sve oblekel u knauf i vunu.
Kaj se vjetra tiče pojača se sa više šerafa.
I nema problema.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Nemam kontejner ali imam garaže ukupno 150 kvadrata od lima i dosta se kondenzira , ako bude prilike pokušat ću to s nečim izolirati da mi ne kaplje voda.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja također nisam vidio šupu/garažu s krovom od čistog lima koja zimi ne kondenzira.

Kapetan možda samo ne ide često u svoju kao u šumu 🤔🤷🏻‍♂️

Ako krov od lima, onda onaj s purpenom, makar i 1cm. Od golog lima imaš samo goli...

Moja šupa je otvorena i svejedno kondenzira i kada nema magle. Zatvoreni hangar kod jednog kolege iz okolice Đakova (da, da, spakujte mi ga) godišnje odnese vagon kukuruza samo zbog kondenzacije, tako da...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Magla je problem, znamo to, to stalno govorim.
Meni je smetalo samo kaj se sve unutra prenosilo, zvuci kiše i svega.
Sad kad je knauf drugačije je.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Ja imam na dvorišnoj zgradi čisti lim i ne kondenzira, a vanjski dio što je napustit je kondenzirao dok ga nismo opšili isto limom.
A jednu šupu imam isto samo lim i tu kad je mraz čim sunce izađe u njoj kiša pada, a druga ima filc i stalno je suha.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Nemam kontejner ali imam garaže ukupno 150 kvadrata od lima i dosta se kondenzira , ako bude prilike pokušat ću to s nečim izolirati da mi ne kaplje voda.
A jel imaš izvedenu cirkulaciju zraka?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ne u svim prostorijama ali nisam primijetio neku ekstra razliku od tamo gdje je dobro prozračivanje do onih gdje su skroz zatvoreni.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Zadnja tura materjala za kuruzanu, sve na vrpi sam treba delat.
Glavni stupovi na cem bude krov su fi160 3mm stjenka, a ostalo sve od cijevi za skelu, ispuna table 2.80x2m, , krov drvena konstukcija.
12m dx0.9šx 3m visine, i onda napred deka 12x4 i krov na vodu ipo, vrata i kaj treba jos
 

Prilozi

  • 20230915_163234.jpg
    20230915_163234.jpg
    52 KB · Pregleda: 56

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,855
Na koji razmak da letvam krov za trapezni lim?

... 12.5% pad....

Ja sam mislio na svakih 50 cm... Ili je to previše pa da stavim na 80 cm?


Radi se o otvorenoj nadstrešnici. Podaskana i 140g krovna folija stavljena.. Trebao sam danas dasku kao kontra letvu, ali je pirio vjetar i propadivala kiša pa me bilo strah na krov...

Sutra se nadam nakon berbe popeti i onda idući tjedan ide letva i lim...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
Letva ne može biti česta, samo rijetka. Kod mene mislim da nigdje nije veći razmak od 40cm, doduse ja imam letve koliko hocu
 
Na vrh