• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
S otvorenim objektima je "bolje" kada je vjetrovito jer ima kuda "izaći".
Kod objekata zatvorenih s 3 strane je "gadnije" pa tu krovovi znaju "odletiti".
Standardni vijak za lim je 4.8x35mm i ukoliko se poštuju pravila razmaka letvi i broja vijaka po m2 nebude problema...
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Ima kolega 2 komada,kaj te zanima

Ma neka okvirna cijena, kolko sam skuzio dosta se razlikuje od prije par godina i danas, te nacin postavljanja i najvise kako sluzi nakon vise godina.
Jer znao sam vidjeti slike gdje su tuneli nakon godinu dana bili potrgani radi vjetra, sad da li je krivica vlasnika ili samog postavljanja.

Mozda se odlucim na dimenzije 15x10, vjerovatno bi i duzi ali je problem jer teren nije ravan..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
S otvorenim objektima je "bolje" kada je vjetrovito jer ima kuda "izaći".
Kod objekata zatvorenih s 3 strane je "gadnije" pa tu krovovi znaju "odletiti".
Standardni vijak za lim je 4.8x35mm i ukoliko se poštuju pravila razmaka letvi i broja vijaka po m2 nebude problema...

Pgotovo je nezgodno ako dominantan vjetar puše u stranu koja nije zatvorena.
Cijena vijaka za drvo duljine 50 mm nije toliko veća da bi trebalo šparati. Rizik je preveliki. Barem ja tak razmišljam.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Slažem se kolega,radio sam dvije nadstrešnice,površine krova cca 900m2.
Jednu sam radio sa osb pločama direkt na rogove razmaka 60cm,i lim crijep kao pokrovom,trošio sam 10 vijaka po m2 lima,s tim da sam u krajnje limove u svaki "crijep" ušarafio šaraf.
Vjetar mi je sa vlastite kuće šindru poskidao,ali ovo nije ni mrdnulo.(radilo se o 190m2 krova na dvije vode i 3 zatvorene strane).
Drugu nadstrešnicu sam radio sa valovitim limom,rogovi razmak 80cm,letve na 35,krov na jednu vodu,bez osb ploči,10 šarafa po m2 lima,zasada je sve otvoreno,prošlo je nekoliko olujnih nevremena bez posljedica,a sa okolnih kuća su padali crijepovi,rušeno drveće,itd...
Onda sam ovu prvu rastavio i preselio na drugu lokaciju ali samo više nije na dvije vode već na jednu..sve isto ostalo kao i prvi puta.
Suhu građu teško da bude gdje našao jer cijena je poprilično viša.
Kada u mokru ušarafi vijke i kada se pod limom ta građa prosuši bude sasvim dobro,da ne kažem bezopasno zbog vjetrova.
S druge strane ako dođe neka gadna oluja,nikakav vijak te nebude spasio;)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma neka okvirna cijena, kolko sam skuzio dosta se razlikuje od prije par godina i danas, te nacin postavljanja i najvise kako sluzi nakon vise godina.
Jer znao sam vidjeti slike gdje su tuneli nakon godinu dana bili potrgani radi vjetra, sad da li je krivica vlasnika ili samog postavljanja.

Mozda se odlucim na dimenzije 15x10, vjerovatno bi i duzi ali je problem jer teren nije ravan..
Kaj se cijene tiče to bi baš morao pitat al najlakše je njih nazvat i pitat za željenu dimenziju. On ih ima 3 godine i prezadovoljan je,bilo je svakakvih vjetrova j oluja ali nikad nikakavih problema. Jedino treba dobro paziti ak se ide sa strojevima unutra da se ne zapne za njega jer pošto je jako napet samo se krene parat a to je onda problem,i to je isprobao 😅.
Al ovak jako dobra stvar,i ja to planiram u skorije vrijeme nabavit.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Kad smo vec kod objekata, meni treba pomoc oko gradnje neceg slicnog.
dimenzije 9x9 m, 9 stupova metalni 100x100x4, visina 3.8m, dvostrani krov u sredini viši za 1 m(4.80).
Na te stupove idu 3 grede 18x14(iz komada) i na to idu rogovi 12x10, 5m.Gore još stafle i na njih trapez lim.
Bočno 2 strane zatvorene.

Prijedlozi,sugestije, mišljenja

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Za to trebaš građevinsku dozvolu, projekt i izvođača.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Pofalilo prostora.. novih 8m police..sad je 18.5m ukupno.
Sadi da hocu nemam vise de napravit 😅😁
 

Prilozi

  • 20201113_195326.jpg
    20201113_195326.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 177
  • 20201113_195251.jpg
    20201113_195251.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 180
  • 20201113_195430.jpg
    20201113_195430.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 174

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
a z čega si složil te police? dolje konstrukcija od cijevi? gore palete od štafli?
tak nekaj i ja planiram, pa ove lakše priključke dignut gore bagerom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Da, zeljezni stupovi 80x40x3..na njih drvene grede 12x14 i onda stafle gore na 133..kombinirao tak da mogu 3 izrezat iz 4m
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pofalilo prostora.. novih 8m police..sad je 18.5m ukupno.
Sadi da hocu nemam vise de napravit 😅😁
Malo kao da ti je sjelo prašine na onaj plug ili je to samo sjena 🤭
Nema kaj, ko knjiga
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ljudi trebam pomoć. Radio bi garažu 14x7 na 8 tubing stupova.
Zanima me što koristiti bolje za vezne i poprečne grede, cijevi ili H profile i koje dimenzije?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zavisi od puno stvari, ali kaj se tiče izrade ja dajem prednost IPE profilima. Cijevi je možda ljepše vidjeti (posebno za stupove, a to si izgleda već odabral), ali zna biti problem AKZ (mora se zrakotijesnim zavarivanjem zarobiti zrak u njima da ne korodiraju iznutra gdje ih se ne može zaštititi). HEA profili su teži nego IPE.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Evo ja ti mogu reći da IPE 200 na razmaku od 6 metra može izdržat metar snijega na krovu bez savijanja.
Sad ovisi kak ćeš ti razmake složit
I zašto ideš na željeznu konstrukciju? Bude jedna voda il dvije?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Jedna voda, 7 metara širine, a razmak između stupova po dužini bi bio 3,5 metra. Idem na željeznu jer već imam dvije, imam i tko mi to može napravit, a imam i stupove te od tubinga jeftino pa zato, ograničen sam malo sa budžetom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Krivo sam se izrazio, da bi 3,5 metra bilo izmedju stupova na 14 metara, onda ide 10 stupova, ispricavam se.
 
Na vrh