• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Imam jedno pitanje nevezano za šupe, ali je za dvorište. Dal' je koji forumaš možda u zadnje vrijeme pravio kapiju, tj. konkretno mi treba kapija od kuće do kuće, nekih 7 metara širine.
Ako tko ima ideje, kako najjednostavnije izvesti tu kapiju? Radi se o dvorištu za strojeve, tako da, ništa specijalno, ali da služi svrhu
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Problem je što ne mogu klizna biti 😄
Trebam jedna mala (od metra, za pješake) i ostatak na dva krila, mislio sam kupiti željezne cijevi 4*4*2, i povariti okvire, pa razvući običnu pletenu ogradu(od žice)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,580
A klizna u segmentima, da ti se lome pod kutem?

Kod mene su mala pješačka od metar i klizna od 7m, samo ja imam mjesta gdje se vrata otvaraju.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
To bih sve morao platiti, ovako sam mislio sam to pokušati odraditi (bio bi mi prvi puta) pa bolje se učiti kod kuće.
Samo me zanimq kako bih pletenu žicu spojio sa kvadratnom cijevi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
A klizna u segmentima, da ti se lome pod kutem?

Kod mene su mala pješačka od metar i klizna od 7m, samo ja imam mjesta gdje se vrata otvaraju.

Klizna i vrata bez stupa između?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,113
Nabavi tanku armaturnu mrežu i nju povari. Možda ti je to lakše napraviti nego sa pletenom žicom. Kroz pletenu žicu možeš provući npr. šipke 6mm i njih zavariti za kvadratne cijevi s time da si prije izmjeriš dimenzije rastegnute i napete pletene žice i da onda prema tome napraviš okvir.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mi smo u jednim voćnjacima od cijevi 20x50mm, napravili po dva krila i navukli pletenu žicu, dijagonalno u okviru je zavarena jedna cijev da drži okvir. A u drugim kliznu, okvir ispunjen armaturnom mrežom.
Po meni je armaturna mreža kao ispuna dosta bolje rješenje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Treba malo vise busenja, a panel ograda se moze ubaciti unutra u okvir i samo na par mjesta zavaris i to je to. Tako sam napravio jednu kapiju
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Stavi kao ispunu ovo tkano pletivo, i kupi puno kvadratno željezo 10 x10mm i povari ga lajsne da budu.
To ti je najjednostavnije.
Ma ustvari potraži na pilanama hrastove štafle i kupi letve jelove i sve dobro namaži sa mješavinom rabljenog ulja i nafte, stavi 70% rabljenog ulja i 30% nafte ili benzina .
Trajaće 20 godina, to je dvorište za strojeve, to je još jednostavnije.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh