• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Objekti - Šupe za smještaj traktora i mehanizacije

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo sto se u medjuvremenu radilo kod mene:









sve radjeno u uradi sam varijanti. jos ce ici daske sa 3 strane i to je to.
sto se tice stupova, nije prvi objekat izgradjen sa tim materijalom u okolici.
ako drzi kod drugih, drzat ce i kod mene :mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ovo je ok,kod nas ide drvo skroz kao svi nosivi elementi,dali su ove cijevi tubing i kakva je procedura za nekakve dozvole ili takvo šta prolazi kao pomočni objekt,ne vidim dali je krov od lima ili,uglavnom mašinke sad imaju krov nad glavom,+5 za sve
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
tibor koje su dimenzije objekta dužina širina i visina i koji fi stupova ,jesu to obične cijevi ili nešto drugo, moram priznati da mi se sviđa svaka čast jeftino i funkcionalno a bez brige izdržaće to.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cijevi su tubinzi. neznam sad dimenzije napamet. raspon izmedju stupova 4m, zadnji boks je 5m raspon.
po dubini je 5m razmak + napust ispred stupova, dolje na kraju su 2 boksa 8m dubine.
pad terena na tih 25metara duzine je 1,8m. nije se toliko cinilo dok nismo krenuli mjeriti sve. visine su mi isto vec isparile iz glave. od cca 3m do 5 i nesto sitno.
krov je limeni.
sto se tice papira, za montazne objekte bez temelja netreba nista. i nesmije se navodno zatvarati niti sa jedne strane.
e sad..
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ja sam svojevremeno zatvorio šupu s limovima s 3 strane al nema temelja ni zidova ni vrata
Danas bili dečki za legalizaciju i tu šupu nisu ni gledali
3600kn samo izmjera a dalje bumo vidli
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Za objekte do 50m2 vrha krova visine do 4m netreba gradjevinska. Savijet: radite do 50m2 vise komada s krovom pod drugu "vodu", ne u komadu nego odvojeno...
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
cijevi su tubinzi. neznam sad dimenzije napamet. raspon izmedju stupova 4m, zadnji boks je 5m raspon.
po dubini je 5m razmak + napust ispred stupova, dolje na kraju su 2 boksa 8m dubine.
pad terena na tih 25metara duzine je 1,8m. nije se toliko cinilo dok nismo krenuli mjeriti sve. visine su mi isto vec isparile iz glave. od cca 3m do 5 i nesto sitno.
krov je limeni.
sto se tice papira, za montazne objekte bez temelja netreba nista. i nesmije se navodno zatvarati niti sa jedne strane.
e sad..

kolega šupa je za 5..nego zanima me pošto bi i sam trebao raditi takvo nešto dali ti ti tubinzi dobro drže?mislim nisi ih povezao pa me zanima dali se neljulja krovište u kom smjeru?imam i sam tih tubinga i znam da se vijaju kad ih nosiš..:cry:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz evo planiram graditi nadstrešnicu za građevinske strojeve !!! Nadstrešnica će biti drvene konstrukcije i na jednu vodu zadnja strana krova će biti 2,60 m ,pošto ću prekrivati sa crijepom ,zanima me kolika bi visina trebala biti prednje strane krova da nebi crijep podljevao prilikom kiše ... Molim pomoć sve forumaše koji se kuže u ovakvo nešto ili ako ima netko bilo kakav nascrt neke nadstrešnice bio bi jako zahvalan...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
,pošto ću prekrivati sa crijepom ,zanima me kolika bi visina trebala biti prednje strane krova da nebi crijep podljevao prilikom kiše ..

ja kad sam prošle godine prekrivao kuću crijepom gledao sam u katalog od Nexe crijepa i mislim da je pisalo da min. nagiba krova mora biti oko 20 stupnjeva...
nisam 100% siguran,moral bi potražit katalog...
a i imaš na Tondach-ovoj i Nexe-ovoj strani katalog u pdf formatu....
http://www.tondach.hr/navigation/cms,id,476,nodeid,476,_country,hr,_language,hr.html
http://www.nexe.hr/userDocsImages/dokumenti/Nexe crijep Oktavijan i Cezar HR.pdf
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozz evo planiram graditi nadstrešnicu za građevinske strojeve !!! Nadstrešnica će biti drvene konstrukcije i na jednu vodu zadnja strana krova će biti 2,60 m ,pošto ću prekrivati sa crijepom ,zanima me kolika bi visina trebala biti prednje strane krova da nebi crijep podljevao prilikom kiše ... Molim pomoć sve forumaše koji se kuže u ovakvo nešto ili ako ima netko bilo kakav nascrt neke nadstrešnice bio bi jako zahvalan...

Za svaki metar širine povečaj visinu za mininalno 45 cm i moralo bi štimati. To je cca 24°.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Za svaki metar širine povečaj visinu za mininalno 45 cm i moralo bi štimati. To je cca 24°.

Znači ako bi širina nadstrešnice bila 7 m prednja strana nadstrešnice trebala bi biti cca 3,20
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znači ako bi širina nadstrešnice bila 7 m prednja strana nadstrešnice trebala bi biti cca 3,20

3,15 viša od zadnje strane. Ukupno 2,60+3,15=5,75. Ako ti je previsoko mijenjaj tip pokrova (npr profilirani lim kod kojeg porast visine može ići već od 6-7 cm po metru) ili napravi dvostrešni krov.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Vidim sada da cigla onda nije idealan izbor ,toliku strminu nemogu napaviti za krov na jednu vodu,morat će cigla prije izgradnje u plac...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja imam jednu garažu, to je ubiti vezano za kuću, kao haustor i garaža za auto, krov ide na jednu vodu, širine je to oko 10 metara i pad je nekih 1m, nije više sigurno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa ja imam jednu garažu, to je ubiti vezano za kuću, kao haustor i garaža za auto, krov ide na jednu vodu, širine je to oko 10 metara i pad je nekih 1m, nije više sigurno.

S čim je pokriveno?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Crijep, novi, neki malo veči, Tondach ili Bramach, tak nekak, s tim da je podaskano krovište, na daske stavljena folija i poletvano po foliji i gore crijep.
Mogu vam i poslikati ako treba da vidite da je stvarno mali pad.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Bio bi ti zahvalan da vidim ,kako izgleda,znači u biti ti ne podljeva na tako malom padu???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ne podlijeva apsolutno ništ, ja sam mišljenja da čim je neki pad da voda nebude podlijevala.
Budem poslikao i izmjerio koliko je visoka jedna strana i koliko druga strana i koliko je krov dugačak i širok pa si onda vi računajte koliko je tu pad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh