• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova Ursusa C-355

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Planetari su cementirani ali imaš bakrene ili mesingane prstene.

Ispod ova četiri planetarna zupčanika ima jedna mesinga pločica.
Ako se koja pločica poderala satelit kutija mora ići širom i to složiti inače se poderati kućište diferencijala i zubčanik onda če biti financijsko veselja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Pa nemoj me je*ati da su se nakon 100 sati poderale te podloške...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nisu se morale poderati. Moglo ih je pojesti ulje (ak je s EP aditivima)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
96e3ccaf093c17fdb51eb47382fa148f.jpg
Odavde špena. Meni sa slika te pločice izgledaju kao da su knap.

Po mojem iskustvu ako ne rastaviš ne možeš kvalitetno oprati. Očisti kučište diferencijala rukom koliko možeš, precjedi ulje i gas dalje. Ali obavezno nekad izvadi diferencijal i vidi kaj se događa.
Ono na filteru smeče je ako se ne varam večinom ostaci današnjih ekstra brtvi i diht mase loše kvalitete i previše nanesene.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zamjena pumpe je riješila problem sporog dizanja.

Sat vremena sam tanjurao i kad sam došao kući sam zakvačio drljaču sa duplim valjcima (Preko neravnina diže prednji kraj), gas spustio na 600 okretaja i nju je digao bez ikakve muke. Sa starom pumpom na ounom gasu bi ju jedva digao.

A što se tiče te špene ne znam kad će to doći na red... Baš nemam volje ponovno skidati kabinu i cijeli zadnji kraj rastavljati... Možda na zimu, ako dođe drugi traktor.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Tema je zapostavljena, pa da napravim izvještaj...

25.04.2019. - njegov posljednji radni dan ove godine.
Na putu do njive reduktor iskočio iz brzih i mogao se ubaciti isključivo u spore brzine.
1.jpg


Zbog nedostatka slobodnog vremena tek 31.08.2019. rastavljen i ustanovljen kvar.
2.jpg


Distanca koja dolazi između kućišta diferencijala i kućišta mjenjača zaboravljena, te se kratka osovina donjeg snopa i zupčanici na njoj pomaknuli za nekih 15-ak milimetara prema nazad (prema diferencijalu) te je veliki zupčanik u donjem snopu pogurao zupčanik od reduktora i više nije dozvoljavao da uzubi u brze.
3.jpg



Nastavak slijedi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I da kvar nije zahtjeval preveliki zahvat kod popravka.
A dobro da te nisam onda nagovoril da ga polakiraš....

Čekamo slike daljnih radova jer garant od onda do danas se još nekaj radilo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Meni je jako drago sto je moja krivica, sto nije neki dio kriv, nakon toliko ulozenih novaca...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,556
Ma dobro je da nije neki veći kvar,pa ko bi opet rastavljao mjenjač.Kad će opet u pogon?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Mjenjač nije rastavljen.
Samo je popolovljen, ubačena distanca i vraćeno.

U pogonu je, samo budi strpljiv ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Sastavljeno, isprobano, te prepakovan hidraulik i lijeva kočnica na kojoj pri zadnjem remontu nije bio ispravan cilindar i puštao ulje. Ubacio novi cilindar i pakne.
Na hidrauliku promjenjene manžetne i gumice na torzionoj osovini, ali opet curi na njoj. Tri puta sam ih mjenjao i uvijek curi. Očito da ne napravim nešto dobro, ili nešto nije ispravno.

20190906-170252.jpg


20190906-204253.jpg
 
Na vrh