• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrada zapuštenog zemljišta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Kolika je površina i koliko je koštal rad kombinirke, a koliko malčera?
Imam ja nekaj slično za obraditi, oko 1600m2, ali mora se ručno, a kopanje tek nakon toga.
 

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
Pozdrav,

evo da svima odgovorim u jednom postu :)

Ovaj dio zapuštene zemlje je površine 5600 m2 tj. jedna ral, kupio sam je vjerovali ili ne od države "izravnom pogodbom" nakon što je godinama bila zapuštena. Postupak je trajao skoro 2 godine i tu upoznate sve čari hrvatske birokracije, trebate ishoditi 7 mišljenja (vode, ceste, šume, ....) izvadaka 100, zahtjevi, i onda ide javna objava gdje se na vašu dokumentaciju može javiti bilo koji susjed..

Uglavnom isplatilo se na kraju jer sam okrupnio zemlju. Radio sam analizu, humusa ima oko 4%, nešto sam pognojio (KAN + 0-7-14 s mikroelementima) i bacio oko 2 tone Agrocala najesen.

Malčer nije bio pravi šumski nego čini mi se bolji čekičar, imao sam razne ponude, oko 3500 - 4000 kn, nakraju mi je to dečko iz susjednog sela napravio mislim da za 1300 kn (dva prolaza).

Kombinirka je od frenda pa uglavnom nisam platio ništa, osim jednom kad je došao neko drugi na sat vremena.

Prvo oranje sam platio (Zetor) jer nisam mogao s IMTom nutra, oko 500 kn. Podrivanje je isto bilo oko 500 kuna.

I to je to ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Hvala. Nego, koliko su te oderali za tu ral?
 

Ciki

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
38
17.000 kn za ral, to je zračne linije 2 km od centra Varaždina, tak da sam zadovoljan :)

Početna cijena za prodaju poljoprivrednog zemljišta u k.o. Varaždin je 19.500 kn za hektar (oranice, vinogradi, vrtovi...) i to se množi koeficijentima ovisno o obiku čestice, prometnoj povezanosti, stanju zemljišta i tak...

Uglavnom, APZ (Agencija za poljoprivredno zemljište )je puno realniji po cijeni od SDUUDI-a ili AUDIA kak se sad zove...

http://www.zemljiste.mps.hr/raspolaganje/cjenik-zemljista.html
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Koliko se u jednom radnom satu može napraviti sa šumarskim malčerom,u zapuštenom djelu gdje je šikara dolje kod korjena u prosjeku debljine do 10 cm,a visine i do 3,5m.
I sad jel bi se tu moglo šta napraviti ako prođe šumarski malčer,dali bi sa podrivačem mogao povatiti to korjenje.
Ili na koji način bi se najlakše riješila ta šikara?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Gledao sam dosta klipova na Jutubu sa radom sa težkim šumarskim malčerom. Jeste idu sporo, al još uvijek je po mome brže, ak to neko čupa van, pa ti motorkama i sijekirama mlatiš, odvažaš prikolicama, pališ itd. Istina, ak čupaš van, nema strahova za obrado plugom, a izza šumskog malčera zaista trebaš gruberom il bagerom razčupati korijene i male panjeve.
A za to trebajo ti jaki profi stroji.
Kod mene koj krči edini ovdje šikare i bavi se poljoprivredbo, ima staro ICB kombinirko, prije sruši motorkom što je pametnog za grijanje kuče i pospravi, onda izpočupa male panjeve, a drugo čovijek gurao kombinirkom na kup i palijo.
Profesionalnih šumskih malčera oko mene nitko nema.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
imam ti frenda, ima malčer koji obrađuje do dubine 15cm upiši na face pg maretić,
pa ti može on i žilje napravit, moj šumar ide samo do razine zemlje nešto malo ispod
 

vikler

Novi član
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1
Pozdrav momci,

Nije ulovilo po redu slike,dakle imam komad zemlje oko 600 kvadrata. bilo je gore neko nisko raslinje uglavnom trava mjestimicno kupine i hren ili sta vec. To sam sve stukao sa trimerom s nožem. kad zabijem vile dosta mi je mekana zemlja ispod. posto je ljeto i u zagrebu se nalazi zemlja. tu je tropsko vrijeme tri dana kise 5 dana sunca. Nemam mehanizacije niti love puno. Susjed ima frezu pa sam mislio to sfrezati jel se to isplati ? frka me da ne potrgam frezu. svaki odgovor je dobrodosao.
 

Prilozi

  • IMG_8467[1].jpg
    IMG_8467[1].jpg
    69.8 KB · Pregleda: 133
  • IMG_8428[1].jpg
    IMG_8428[1].jpg
    56.8 KB · Pregleda: 122

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kolega massey595 koliko vi računate m2 sa Vašim šumarskim?
A sad nisam siguran za to šta ide do 15 cm u zemlju,jer opet kad gledam ja još 15 cm dublje orem i opet postoji opasnost od žila,jer tu susjed radi sa onim strojem za razminiravanje,oni krče ovo ispod električnih vodova i tu je cijena 5 kn za m2,totalno neispativo za mene jer toga ima možda oko +/-5000m2.
Gledao sam ona videa od kolege compy-a (ako sam krivo napisao ime oprosti) pa sad ako bi mi on mogao reči kako je tu sa daljnom obradom jer je slična šikara kod mene.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
a gle ne znam sve zavisi od 80lipa m2 na dalje,

mislim da je compy išel sa šumarom, pa čupal panjeve van, onda teška tanjurača i onda tek plug, imaš kakve slike od šikare
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Vikler gledajuči na to, da mogao si uskoro sve očistiti sa trimerom, nije virojatno nešto večeg izpod zemlje od koriejna, al može biti tu korijen od nekve oddaljene dreve, koja ima 20 metara od sebe još uvijek opasni korijen. Tako komšija savijo plug 20 metara od dreve(metar debeli orah). Radije nego frezom ja bi išao izorati, al to u minimalnom gasu bez prednje vuče i nogom blizu kvačila. A kod maschia veči je tu problem, jer imao je male dreve.
Kod mene je napokon rušenja dreva bager uvijek malo žlicom nakopao zemljo, da napukne korijen, a onda sam samo, kao gore pišem polako plugom išao start gasom. No, znam, da idu radni sati kombinirke na veliki površini, ali bez niš ni ništa.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Sve košta.
Ako ne žuriš i imaš blizu neke stoke, svoje ili ne, prvo zagradi pastirom i nek ti stoka grubo očisti, onda ideš u drva za ogrijev, a na kraju se izmalčiraju ili čupaju panjevi. Može malčer sve, a brojčanik se tada vrti i vrti i vrti...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo slika,sad po Vašem sudu,dali bi se tu trebalo iskapat s bagerom ili to ide i s podrivačem (jasno da se prvo izmalčira)
2cdtta9.jpg
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Massey595 jel mozes reci frendu,da sam mu poslao poruku na fb? I reci mi jel bi ti dosao u Bolč to smalčirat?Ili postoji kakva mogučnost da prvo vidite situaciju?

Evo iz arkoda slika,i to ispada ovako u grubo izracunato oko 5000m2.
idwy2v.jpg


E sad neki mi kazu obavezno bager i iskapat,jedni kazu malcirat pa iskapat,neki kazu ne malcirat da se vide ti "panjevi".pa bi ja stvarno molio nekoga ko radi ili je radio tako nesto da mi da savjet jer stvarno vise ne znam sta radit..
Evo kolega mi ima drobilicu za drvo i kaze da je to stavarno ne ispativo za radit,koliko je to tanko..
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Mi smo to radili bagerom. Prvo motorka da se stabla posjeku. Manje raslinje bager pomora i iščupa s korijenom. Sve panjeve bager povadio. Budući je bilo podvodno napravili dva drenažna kanala. Nakon toga bagerom sve prekopano na 70_ak cm. Povadio i razbio kamenje do te dubine. Nakon toga orano dubokim plugom pa frezano. Još ima kamena koje isplutava iz zemlje.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako lova nije problem, plati bager. Ako je, vec si to mogao riješiti sam. Deblje od ruke lanac i cupaj, tanje reži uz zemlju i ispodrivaj. Pola panjeva ce podrivac povadit, ostalo polako zaores..
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Evo od mene par slika i odmah proba novog malčera ..

E
 

Prilozi

  • 20190227_115954.jpg
    20190227_115954.jpg
    238.9 KB · Pregleda: 96
  • 20190227_120011.jpg
    20190227_120011.jpg
    237 KB · Pregleda: 95
  • 20190227_120027.jpg
    20190227_120027.jpg
    190.3 KB · Pregleda: 102
  • 20190227_120002.jpg
    20190227_120002.jpg
    197.5 KB · Pregleda: 102

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
To sam i ja u nedjelju radio, samo sa motornim pilama, nešto smo čupali lancem i na kraju sa podrivačem vadio panjeve.
Još je ostalo malo manje od pola parcele (cijela je cca 2900 m2), sitnijeg raslinja, mislim da će to malčer odraditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh