• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odvrtanje hrđavih vijaka ,odvijač sprej

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kolko je auto trul i u kakvim je stanju motor,pretpostavljam da je kadet ili neki stari opel u igri,
Dok bu auto bu i taj krajnik osim ako nije kina,njega buš mjenjal prije nego zahrđa kak je muha rekel.

Namaži grfitnom i dok bude bude.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ajde više Puknuti daj pogledaj Powershift-ov potpis i tak popravi , nije skupo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prije ugradnj samo dobro podmaži sa mašću. Neki mastori kažu da je zato dobra grafitna mast jer se ona kao s vremenom ispere ali grafit ostaje, drui kažu da nije tako. Bilo kakva mast kojom se to podmaže će svakako biti od pomoći.

Što se tiče odvrtanja i mog iskustva nikakav sprej mi do sad nije pomogao na način da je ušao u neki zaglavljen navoj. Udarci, sjekač, grijanje svakako zakon, nije baš praktično na svim mjestima ali funkcionira.:icon_fU:
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
imam jedan veliki problem, naime krenuo sam da malo radim oko motorne kosacice, htio bih da mijenjam dihtung na karter, medjutim, za sada ne ide kako treba.
Odsrafio sam tri sarafa, ali preostale nema trika da mogu, na jednom se glava "pojela" "oćelavio" je , a ostala dva nema trika da ce da mrdnu. Ne mogu zagrijevanjem jer nemam alat za to, postoji li nesto drugo, da li je neko imao iskustva?

evo mog kartera i sarafa kojeg ne mogu maci:
I8YLl40.png

a evo jednog kartera koji je kao moj, ali sam vam oznacio koje sarafe ne mogu maci...par njih je na veoma nepristupacnom mjestu:

FbnRDNB.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne razumijem prvu sliku? , a ove druge treba dobro izubijati čekičem i fleksom urezati za odvijač

I drugi put koristi odgovarajuči ključ , ovo su narod bi rekalo colnati vijaci
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Alu kuciste,vjerovatno je speklo izmedju,postoji vjerovatnoca da prekines saraf ili iscupas navoj,gadna stvar imo sam takvih situacija i uglavnom velika patnja u oba slucaja
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Glava vijka na prvoj slici izgleda sasvim OK, lagano udariš po glavi vijka (ali ne direktno sa čekićem, nego sa nekim izbijačem promjera glave vijka) i onda probati sa odgovarajućim ključem (ne sa brojem većim). WD ili neki drugi odvijači ne pomažu puno (jer je kućište aluminijsko i glava vijka se ureže u aluminij, pa WD ne stigne kamo treba).

Ovaj prijedlog puknutog (zarezati za kacavide) zaboravi jer ako ne popušta sa ključem (odgovarajućim), sa kacavide će pet puta slabije!

Jedna od opcija je bušenje vijka sa manjim promjerom punte od vijka i poslije popraviti navoj. :eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne može priči , vjerojatno radi viljuškastim ključem ,
a zarezivanje sam mu predlagao za vijak kojeg je "očelavio"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Mr Brener čuda čini na takvim mjestima
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad šaraf oksidira u aluminiju rijeko kad brener pomogne prije se aluminij počne taliti nego popusti zapečeni šaraf zadnje je bušenje i popravak navoja največi problem pogoditi sredinu šarafa jer ako se izbuši u koso zna zezati .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Pomogne grijanje-hlađenje, radi različitog rastezanja materijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh