• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odvrtanje hrđavih vijaka ,odvijač sprej

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ruski ključ je za kaj je ali t ni on ne pomaže ako ne znaš na koju stranu se šaraf odšarafljuje kak prvi video a za skidat spone nije sigurno .:icon_fU:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Imao sam priliku raditi sa tim ruskim ključom , odnosno imao sam zadovoljstvo raditi sa njime :cool:
Taj čuda odvrće , čista ruska tehnika :cool2:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imao sam priliku raditi sa tim ruskim ključom , odnosno imao sam zadovoljstvo raditi sa njime :cool:
Taj čuda odvrće , čista ruska tehnika :cool2:

i ja sam radio s njime, tj polomio neke šerafe za test... :D

onaj s kojim sam ja radio imao je omjer negdje 1:100!

strawa od izuma...

a što se spone tiče, imam iskustvar samo na autu al to je druga priča. Tamo nikakvo nabijanje ne dolazi u obzir jer odmah nadrapa letva volana...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a što se spone tiče, imam iskustvar samo na autu al to je druga priča. Tamo nikakvo nabijanje ne dolazi u obzir jer odmah nadrapa letva volana...
NIsam htio prije komentirati na taj način jer bi rekli da sam picajzla , sad mi je lakše jer nisam sam .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
onaj s kojim sam ja radio imao je omjer negdje 1:100!

Čini mi se da je ovaj sa kojim sam ja radio imao prenos negdje oko 60-70 ako sam dobro prebroao i dovoljno je jak , sila
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kad si videl jednu picajzlu samu ??:icon_butt:
Samo vi maštri lupajt po letvi ..hihih

Zaboravil sam zapamtiti koji je tip odvijača ..no to me ne brine .
Zaboravil sam danas i našpricati ..ali to još stignem ispraviti ..i to me brine .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
NIsam htio prije komentirati na taj način jer bi rekli da sam picajzla , sad mi je lakše jer nisam sam .
:icon_thumright: čak još bolje ako je to sve vani.....
kako sam vremenom pohvatao beke stvari riječ je o opelu, astra f ako se ne varam, koliko znam na njoj se komplet gurajuća lako nađe u škripu

niko nije rekao da udaraš po letvi volana, izvadi krajnicu nek je jedan kraj slobodan i taj kraj pridržavaj i udri
.......
rez po dužini več ma , zapravo na strani letve ima ženski navoj , isto tak na strani krajnika .
Između je vijak s ljevim/desnim navojem za štelanje ..nema kontra matice nego je ženski dio navoja razretan po dužini i ima šelne kao osiguranje od odvrtanje......
takav slučaj sam imao na audi-u, treba uradit špuru ali ovaj neće nikako da se primi ni po koju cijenu, nego skini sponu, zalij, udri, proglimaj, opet zalij......sve odvrni, ostruži, namaži smontiraj i nek čovjek tjera gospodi da podese
naravno na početku izmjeri da možeš vratit u milimetar-dva eventualne razlike :(rofl):

- a reci ti nama jesi li uopšte pokušao da odvrneš svojeručno, mislim krajnicu ćeš zamijenit sam pa tek onda otjerat na špuru
- jesi siguran da je greška u upravljačkom mehanizmu, zbog kugle znaju bježat točkovi, mada se to primijeti u vožnji.......ko obraća pažnju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako sam vremenom pohvatao beke stvari riječ je o opelu, astra f ako se ne varam, koliko znam na njoj se komplet gurajuća lako nađe u škripu

niko nije rekao da udaraš po letvi volana, izvadi krajnicu nek je jedan kraj slobodan i taj kraj pridržavaj i udri
Bravo ...dobra ideja :cool2:
Kugle su ispravne , taj kod kojeg sam bio prodrmao ga je na sve strane .
A i mjenjao sam jednu prije koji mjesec ..slučajno sam je napipao ..iz čiste dosade ... 1 9 bio na tehničkom :icon_kidra:
Prošle godine su zamjenjeni seleni ..i eto problema , pojelo gume radi petnajst eura kontrole špura :icon_evil:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Bravo ...dobra ideja :cool2:
Kugle su ispravne , taj kod kojeg sam bio prodrmao ga je na sve strane .
A i mjenjao sam jednu prije koji mjesec ..slučajno sam je napipao ..iz čiste dosade ... 1 9 bio na tehničkom :icon_kidra:
Prošle godine su zamjenjeni seleni ..i eto problema , pojelo gume radi petnajst eura kontrole špura :icon_evil:
otac je na asconi za mjesec dana zamijenio tri-četiri kugle :(rofl): ......uvijek kupovao najskuplje, navodno najbolje.....na kraju je kupio najjeftiniju, čak nije bila ni upakovana, dok je bila kod nas vozila je s tom kuglom

ako me sjećanje dobro služi bočni nagib se podešava kuglom (makneš kuglu poyebeš uvlačenje točkova - špuru)
kako razvali selene :icon_scratch:

razvlačilice na tehničkom su sranje ili ovi na tehničkom ne znaju rukovat njima, nikad nikome ne otkriju ništa :(devil):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zadnje selene ( ako gledamo vilicu u smjeru vožnja), to mi je baš otkrio na tehničkom , poslje toga auto je išao kao po tračnicama .
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ma kakvo špricanje. Pošpricaj ti njega z ognjom pa da vidiš kak ide. Cvilil bu ko prase. A ak ga ne misliš mjenjati onda ne vidim razlog zakaj ga skidaš. Kak veli Savo, nema šrafa kiji se neda odšrafati. Samo treba znati na koji način.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Sprej pomaže, ali treba dugo čekati. Prije par dana sam imao neugodno iskustvo sa zadnjim amortizerom, šaraf i puškica su se zapekli, pa je provrtio onaj mali selen blok na amortizeru. Pola sata sprejanja i nabijanja nije dalo rezultata pa je radila brusilica:icon_axe:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Opet danas nisam nasprejao ..i poslje bude sprej ne valja a on stoji pod sicom
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
želim ti sreću, ali kažem org. TRW krajnike sam mijenjao zbog toga, mislim da je cifra bila oko 120 kn tako da i ako ne bude išlo neće biti neki veliki trošak
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma kaj brijete s rezanjem , jel vi čitate postove ..
Nema nšta od rezanja jer je između letve i krajnika vijak s ljevim i desnim navojem ...dakle da bi se "normalno" podešavalo treba razgaziti svaku stranu pojedinačno
 

Najnoviji postovi

Na vrh