• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Odvrtanje hrđavih vijaka ,odvijač sprej

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pa odvrni cijelu sponu i uzmi je u ruke , i onda kada skineš one obujmice osigurače odlupaj je čekićem po onom niplu na hladno i ako ne pusti ja je pojedem , nakovanj ti nemoram pominjati , valjda toliko znaš i sam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa mogu smisliti desetke načina odvrtanja te spone ...tema je odvijač sprej ..dakle kemija ...iskustva i teorija
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Odvijač sprej , kratko i jasno , mani se ćorava posla i gospodskih metoda nego zasuču rukave i koristi primitivu :vatra,voda,čekić+mašta
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
živa istina,, osobno mi nikakva kemija nikada nije pomogla već samo sve ostalo kako Savo spominje,, rastavljao sam peć Plamen Požega,, AMITY,, gus i zapećenii šarafi koji pucaju,, lijepo sam uzeo aparat za varenje i lagano zavario matice na njih s tim da sam prvo samo bez veze okolo malo vario da ih zagrijem i da vidiš kada se ohlade kako idu van,, od 8 šarafa samo 1 nisam uspio izvući a svi su mi pukli jer su bili zapečeni,, nikakva kemija mi ne bi pomogla,, mani se toga,, osobno u to ne vjerujem i ne koristim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
živa istina,, osobno mi nikakva kemija nikada nije pomogla već samo sve ostalo kako Savo spominje,, rastavljao sam peć Plamen Požega,, AMITY,, gus i zapećenii šarafi koji pucaju,, lijepo sam uzeo aparat za varenje i lagano zavario matice na njih s tim da sam prvo samo bez veze okolo malo vario da ih zagrijem i da vidiš kada se ohlade kako idu van,, od 8 šarafa samo 1 nisam uspio izvući a svi su mi pukli jer su bili zapečeni,, nikakva kemija mi ne bi pomogla,, mani se toga,, osobno u to ne vjerujem i ne koristim
To onda nisu iskustva nego neiskustva
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
hjooooj kanap, puštanje volana i riktaš trap.......
nisam probao ali mi je sad proradila mašta u vezi H2SO3 po navojima
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Dobar je wd ili kapljica ulja ak odšarafljuješ maticu pa viri komad vijka iz nje. Prvo malo drot-kefe pa štrc-štrc i kad krene ide lakše. Ali kad je u pitanju zatvoreni šraf, jedino mi je autogen pomagal. A na kamionima to zahrđa ko sam vrag. Problem je jedino ak nebreš grijati (nedostupno, lajtunzi, gume) onda pomagaj bože. A ove priče o coca-coli to nisam probal niti vjerujem u to. Colu radije dam klincu nek spije pa se nek popiša po šrafu. Isti jarac. Tak moreš polijati i z vodom, hrđa malo omekša, probajte na nekom komadu jako hrđavog željeza. Nema te kemije koja skida hrđu do čistog. Samo fizika (ruke drot-kefa, brusilica dobar čekić) i deri. A kod šrafi snađi se druže. Još nisam naletel na onoga koji nije popustil ili pukel. A kad pukne onda tek počinje sex.
 
Posljednje uređivanje:

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Možda ne znam. Probal sam antikorozin i ferosan, ali dok je debela hrđa moreš ju mazati s svetom vodom. Drugo nisam probal, ako imaš nekaj za preporučiti, slobodno daj.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Da sam ja ta matica ili ti šta već...od muke bih se odvrnuo, ščim su me sve mazali i ganjali....:icon_rofl:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja imam odlična iskustva sa ovim proizvodom.
217204920162.jpg

Kupio ga prvenstveno jer je bila nekakva akcija, ako se ne varam bile su po 8Kn i
rekoh, budem riskiral. Poslije sam skužio zašto je bilo na akciji, naime sve 3 su imale nekvu serisju grešku, a to je da bočica pušta gore na dispenzoru:icon_rolleyes: pa su ruke satima masne:biggrin:. Tada sam shvatio da je WD40 sveta vodica prema ovome.
Jednom san našpricao sajlu od ručice gasa, kasnije više nije htjela stajati u svom položaju:biggrin:.
E sad da bi sredstvo dobro djelovalo navoj mora biti pristupačan, ako nije, slabi je učinak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Jesi uzel godišnji za ponedeljak, ako slomiš kaj neplanirano
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ne bude kiše , snjega , dobrog ručka , dnevnog sexa , itd.


nisam uzel godišnji , imam beciklina
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne znam jal sprej pomogel ali se nadam da nije odmogel .
Uglavnom napuštam kemiju i vračam se fizici .


Pitanje koje se sad nameče kako zaštiti a da ponovno ne primi korozija .
Nemojte mi nabijati da sam gore napisao kako napuštam kemiju ...mada ovog trena ne kontam kako bi fizika zaštitila moje spone
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bilo kaj masno, samo da nije jestivo ulje i mast iz Konzuma, mad ako ideš s novim krajnikom nebu stiglo zahrđati do sljedeće izmjene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh