• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Okretači sijena

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Okretaèi sijena

Koko kaže:
Nitko? :scratch

Sunca se jako rijetko koriste kod nas.

Ako imas rotacijski sakupljač, preporučam da nabavis jos i pauk za okretanje, pauk je najbolja stvar za okretanje. Pazi šta kupuješ, probaj vidjet kako radi.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Okretaèi sijena

To je problem, ne bi htel kupiti nekaj da moj moćni Štore odmah rastepe :D Sunca mi se čine dobra za rad po pravcu, a kak bi funkcionirala na mojim malim njivama gdje se svako malo treba okretati, ne znam. Kad bi njih mogel vidjeti u radu bilo bi mi puno jasnije.

Za koliko se može kupiti nekakav pauk u dobrom stanju?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Okretaèi sijena

neznam ja ti imam pauk za sijeno 2 rotacije za manji traktor idealno i nošeni je nije vučeni. marka fahr i prima 2 reda od kose 135-165(bubnjaste)
ja sam ga preuredio bio je vučeni pa mi je to imalo dosta poteškoča pucale su šipke pa sam složio nošeni s pomičnim polugama na hidrauliku. potpuno sam ga preuredio nove ležajeve stavio semeringe i obojao ga i sve šibe ima nove. cjena je 350 eura ako si voljan doč vidjet možemo se dogovoriti za manje. i još ti dam 2 rezervne gume s felgama za njega jer su oni manji kotači pa se felga zadvaja. tak da nemoraš imat problema
evo ti i slika jedino ako ti je premali onda imam i s 4 rotora zahvata 3.80 ( ja mislim nisam siguran) samo za cijenu ti neznam jer nije pauk moj ovaj s 4 rotora

fahr kh20
ovaj pauk grabi iznutra prema van samo sam ja šipke naopačke stavio. desne idu na lijeve a lijeve na desne :oops: :madmana:
c3762834.jpg
3dd1ef70.jpg
b4666429.jpg

i ovaj s 4 rotoa isto fahr
4589e2e1.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Okretaèi sijena

Ja imam ovakav fahr sa 4 rotora i mogu ti ga preporučit.
Radi odlično,Zetor 4911 ga vuče ko od šale!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Okretaèi sijena

Kikic taj fahr sto imas za okretanje sijena....koja je cijena?
Ja sam nabavio jedan takav i prodao bih ga...
Znaci ima dva rotora.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Okretaèi sijena

ja ga cjenim 350 eura e sad nije fiksno mogu pustiti nešto još.
ja sam ga uredio cjelog i sad ga prodajem jer sam našao s 4 rotora nekog njemačkog teškog i njega preradio iz vučnog u nosečeg pa ovog prodajem. sve je uređeno na jemu nema greške da če zaštekat ili se raspasti garantirano dobar stroj odnosno sve je novo na njemu :D
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Okretaèi sijena

Dobro mi izgleda ovaj sa dva rotora, taman mi nije preglomazan. Budem vidio, moram riješiti ove svoje strojeve do ljeta 8) Kikić otkud si ti?
 
H

hodosencan

Guest
Re: Okretaèi sijena

koji pauk bi mi preporučili za ursus c 335
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Okretaèi sijena

hodosencan kaže:
koji pauk bi mi preporučili za ursus c 335
bilo koji germanskog porijekla fahr,pz,nimayer(kojeg imam) i da ti ima 4 rotora jer ljepše radi nego sa dva,a za pauk ko pauk ti nije težak za tjerati tak da medo nebu imal problema.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Okretaèi sijena

Koko kaže:
Dobro mi izgleda ovaj sa dva rotora, taman mi nije preglomazan. Budem vidio, moram riješiti ove svoje strojeve do ljeta 8) Kikić otkud si ti?
ja sam ti blizu svetog ivana zeline. sori tek sam sad vidio post :oops: :oops: :oops: točnije sam donja zelina kod tasta je okretač. vidim da si blizu pa mislim da bi i mogao znat u donjaj zelini preko puta betonare
pauk ti je odličan i radi da se niti nečuje i garantiram za njega. jer za tu cijenu neznam da se može nač nešto bolje
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Okretaèi sijena

Ja bi iso prodao taj fahr za sijeno.
350eura isto pa di se nademo :)
moze dostava.....
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: Okretaèi sijena

dečki to vama treba da ne gubite vreme in gorivo .

swadro1010a1.jpg

kw13big.jpg


:scratch :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Re: Okretaèi sijena

ovak to ja radim .......pauk Fella,zahvat 3-4reda x185cm od kose DF km24
prije 10god.kad smo počeli ovo koristit ,to je bio preporod u spremanju krme i uvjek idem na zeleno da razbacam redove








 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
PAUK(rastresivac)SIJENA

ovako nisam nasao ovu temu za ove paukove ili rastresivace ili prevrtace zelene trave i suhog sjena...

pa ako ko ima da podijelimo iskustva,ja sam na svome primjetio da vile koje rastresaju su jedne duze a jedne krace,pa me interesuje dali to mora biti jednako,mislio sam fleksericom to ici sjeci da ih poravnam,posto su ove prve duze i prije mi zahvate zemlje(bas sam mjerio prva dode 42cm,a druga 39cm) pa da to il poravnam il da ih okrenem...

dali se vec neko borio s tim,pa mozda vec zna kako je bolje,ja zasad idem po nekoj logici,a uostalom nemoze se pogrijesiti nikako...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: PAUK(rastresivac)SIJENA

ovako nisam nasao ovu temu za ove paukove ili rastresivace ili prevrtace zelene trave i suhog sjena...

pa ako ko ima da podijelimo iskustva,ja sam na svome primjetio da vile koje rastresaju su jedne duze a jedne krace,pa me interesuje dali to mora biti jednako,mislio sam fleksericom to ici sjeci da ih poravnam,posto su ove prve duze i prije mi zahvate zemlje(bas sam mjerio prva dode 42cm,a druga 39cm) pa da to il poravnam il da ih okrenem...

dali se vec neko borio s tim,pa mozda vec zna kako je bolje,ja zasad idem po nekoj logici,a uostalom nemoze se pogrijesiti nikako...

pozdrav,trebao bi imati polu mjesec na sarafima kojima su vile prisarafljene ako je rjec o pauku i onda fino popustis i lagano zakrenes vile da ih dobijes po visini,barem ja imam taj sistem i na okretacu a i na zgrtacu,pa nemam potrebe paliti brusilicu. a tebi su vile same nejednako poderane,hm,trebale bi biti jednake,nove kad kupis potpino su jednake
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Okretaèi sijena

ovak to ja radim .......pauk Fella,zahvat 3-4reda x185cm od kose DF km24
prije 10god.kad smo počeli ovo koristit ,to je bio preporod u spremanju krme i uvjek idem na zeleno da razbacam redove









Korisna naprava,nema sta.
Reci mi samo kod sistema labudjeg vrata dali u radi kotaci su blokirani ili slobodno se zakrecu,ja jos nisam probao stim raditi al uskoro budem. dali poteznicu moras raspustati kad dodjes na polje da bi se dao zakretati ili kako vec,ako nije problem par rjeci za nas neiskusne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh