• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Okretači sijena

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pozdrav,trebao bi imati polu mjesec na sarafima kojima su vile prisarafljene ako je rjec o pauku i onda fino popustis i lagano zakrenes vile da ih dobijes po visini,barem ja imam taj sistem i na okretacu a i na zgrtacu,pa nemam potrebe paliti brusilicu. a tebi su vile same nejednako poderane,hm,trebale bi biti jednake,nove kad kupis potpino su jednake

bas tako,trebale bi da su jednake,i ja mislim da su se nejednako potrosile,bas sam pitao ovog jednog komsiju kaze da su i u njega tako da nemoram nista dirat...

meni opet logicnije da su sve ravne zbog navijanja na toplink prilikom rastresanja,vidjet cu jos sta cu napravit...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Marka, model, godina?

Nisu kod svih okretača špice iste dužine.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
marka je pz,sad godina tacno neznam mozda 90,95god...

po zadnje krilo mu se podize u zrak,tacnije na njemi pise pz fanex 400
 
T

tonc

Guest
dobar dan ja sam ovde novi ali vas pitam dali ima ko pauk za sijeno za prodat bilo koje marke može biti i vučeni i noseni a može i neispravan ak ima ko nek mi se javi pozdrav
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Vase misljenje o Claas-ovom okretacu 5,40 sa prenosom zupcanika na ruckama.
Letaju zupcanici po kajli sim-tam,preskoci,o svasta,aj da je jedan al svi,eno ga raskomadan!
 
Posljednje uređivanje:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Da sam znao sta sada znam nikada Claas-a nebi kupio,bas sam potrefio na pravog.
Tko zna mozda ce i radit kad ga malo uriktam
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
dobar dan ja sam ovde novi ali vas pitam dali ima ko pauk za sijeno za prodat bilo koje marke može biti i vučeni i noseni a može i neispravan ak ima ko nek mi se javi pozdrav

Mi budemo prodavali DF pauk,4 glave širine nekih 5m,hidraulično sklapanje i rasklapanje.
Ovakav je to:
20855983.jpg
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Vase misljenje o Claas-ovom okretacu 5,40 sa prenosom zupcanika na ruckama.
Letaju zupcanici po kajli sim-tam,preskoci,o svasta,aj da je jedan al svi,eno ga raskomadan!

Dal je moguce da bas nitko nema Claas-a WAS 540 da razmjenimo iskustva?
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
Evo ovako, sigurno ste pisali prije ali eto, zanima me koliko je efikasan pauk sa dva rotora, puno ljudi mi je reklo da je bolji sa četri ali to je i skuplja varijanta... kako se kreću trenutno cijene. Stim da se radi o malom ursusu, koje su vaše preporuke?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovisi koliko površine obrađuješ, tj kosiš. Mi imamo Sip-ov 220 dva rotora negdje od 1986. god., sad je već lagano pri kraju, naradio se dobrano.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
U planu je kupovina polovnog okretača sijena 4 rotora, šta se preporuča, proizvođač i radni zahvat. Osobno sam gledao SIP 455 pro, Djeluju mi dosta dobro, i prednost imaju kojima vanjski rotori okreću prema unutra u transportnom položaju.
 

ursus82

Član
Tu od
31 Pro 2017
Poruka
61
pa kosim nešto ali ne sad pretjerano cca ok 4 hektara, zato sam mislio kupiti ovaj sa dva rotora ali neznam kako rastresa, logično je da ovaj sa 4 bolje rastrese... ali ako ovaj odrađuje posao onda bi možda bio OK?? naravno ako netko ima sa 4 rotora da je ja ko dobar a jako jeftin kupujem:(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja se malo ponovil sa starim okretačem sijena Kuhn 4 metra 4 rotora .
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav imam Preokretac panonia 220
E sad puknuo mi je onaj nosač kaj se kapci na hidrauliku
Sad sam to povario ali cijeli Preokretac visi jer je vjerovatno i drugi pri kraju
Kako ste riješili taj problem ako ga je neko imao?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,872
imam problem sa remenicom na okretaču...sad neznam kako se zove ta remenica,ali je pukla na varu...da li to variti ili kupiti novo?

upload image and get url code

dobio sam extra povoljno radi toga,pa sad ako i treba kupiti novo,vjerujem da ne košta ko svetog petra kajgana,ali ovo je vjerovatno strunulo od stajanja(10god minimalno na otvorenom)

model je sip uto 2050
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Minimalni trosak po djepu i posel je da probas zavariti..ak nebu srece lako drugi potrazis, na panoniji bar nije problem skinuti komplet to
 

Najnoviji postovi

Na vrh