• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Okretači sijena

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Ja imam Sip Spider 400 H, zahvat 4 metra, 4 rotora ima!
Slièan ovome:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
meni ne treba toliki zahvat,a imam za svoje potrebe sip-a sa onom trakom,vjerojatno znaš našto mislim...

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa eto,a prije toga sam imao ono tzv. 'sunce' koje je niškoristi jer je teško,a kupi zemlju i ne okreæe baš najbolje...a kad su veliki otkosi,redovito nabije cijeli plast sijena pod sebe...

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ovaj s trakom ja imam,ali 2050,on je malo manjeg zahvata...do jaja su ti strojèiæi,ono lagani ali brzi u radu..jedina im je mana što rastepu djetelinu ako je jako suha..

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Ali za okretanje trave nemaš boljeg stroja od "pauka"!

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma znam,a razmišljo sam i ja da ga kupimo,pogotovo nakon što smo kupili diskosnu kosilicu koja sabije otkos,pa se on ozgora osuši,a ispod bude zeleno...i onda kad okreæeš,ovo se oruni a ovo drugo zeleno--0 bodova..a skojim traktorom ga pokreæeš?

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,043
Imt 542 ga pokreæe bez problema, radio sam i sa Lamborghinijem i Zetorom!

P

pyrc

Guest
Pa sigurno je bolji s rotorima.Jedina mana mu je da baca prvi red na neku drugu njivu.

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel ima itko iskustva sa ovakvim okretaèem/sakupljaèem?

L

Lamborghini R2

Guest
Re: Okretaèi sijena

Hy!
Pitao bih ako ima neko s foruma SIP-ov pauk URO?
Da li ta stvar valja?
ISplati li se to imat?kakav je princip,isti ko kod klasičnog pauka ili?
Cijena?

S

slatna

Guest

Ovu je naš novi okretač sijena!SIP spider 400HGP!

LP

K

Karlito

Guest

je ne kužim na koji način radi takav okretač sjena(pauk)pa ak mi može ko objasnit

evo malo starijih

o ovakav o df bi ja kačio ak bi ga nabavio na imt 533

K

Karlito

Guest

je uopče ne kužim na koji način to radi,al reko mi je djed da je prošle godine on bio posudio od prijatelja takvog pauka da sebi okrene sjeno a djed mi samo 533 ima i kaže da je išlo bez problema

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418

Da li preporučate sunca za okretanje sijena? Prosječne livade, ne usjevi visine 1 m :D Vidim da su dosta lagana i jeftina nova, ili je bolje za tu cijenu (3-4000 kn) tražiti rabljenog pauka? Za sakupljanje imam Kuhn rotacijski saupljač širine 2 i nešto m :p

Najnoviji postovi

Na vrh