• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Okretači sijena

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam Sip Spider 400 H, zahvat 4 metra, 4 rotora ima!
Sličan ovome:
spiderp_v.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
meni ne treba toliki zahvat,a imam za svoje potrebe sip-a sa onom trakom,vjerojatno znaš našto mislim...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa eto,a prije toga sam imao ono tzv. 'sunce' koje je niškoristi jer je teško,a kupi zemlju i ne okreče baš najbolje...a kad su veliki otkosi,redovito nabije cijeli plast sijena pod sebe...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ovaj s trakom ja imam,ali 2050,on je malo manjeg zahvata...do jaja su ti strojčiči,ono lagani ali brzi u radu..jedina im je mana što rastepu djetelinu ako je jako suha..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma znam,a razmišljo sam i ja da ga kupimo,pogotovo nakon što smo kupili diskosnu kosilicu koja sabije otkos,pa se on ozgora osuši,a ispod bude zeleno...i onda kad okrečeš,ovo se oruni a ovo drugo zeleno--0 bodova..a skojim traktorom ga pokrečeš?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imt 542 ga pokreče bez problema, radio sam i sa Lamborghinijem i Zetorom!
 
P

pyrc

Guest
Pa sigurno je bolji s rotorima.Jedina mana mu je da baca prvi red na neku drugu njivu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel ima itko iskustva sa ovakvim okretačem/sakupljačem?

uro.jpg
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: Okretaèi sijena

Hy!
Pitao bih ako ima neko s foruma SIP-ov pauk URO?
Da li ta stvar valja?
ISplati li se to imat?kakav je princip,isti ko kod klasičnog pauka ili?
Cijena?
 
S

slatna

Guest
Re: Okretaèi sijena

Ovu je naš novi okretač sijena!SIP spider 400HGP!
1LTOx7pPXcZemInu.v.jpg


LP
 
K

Karlito

Guest
Re: Okretaèi sijena

je ne kužim na koji način radi takav okretač sjena(pauk)pa ak mi može ko objasnit

evo malo starijih
Bautz-Wirbelwender-1.jpg

Bautz-Wirbelwender-2.jpg


o ovakav o df bi ja kačio ak bi ga nabavio na imt 533

DeutzFahrCirkelschuddersKH.jpg
 
K

Karlito

Guest
Re: Okretaèi sijena

je uopče ne kužim na koji način to radi,al reko mi je djed da je prošle godine on bio posudio od prijatelja takvog pauka da sebi okrene sjeno a djed mi samo 533 ima i kaže da je išlo bez problema
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Re: Okretaèi sijena

Da li preporučate sunca za okretanje sijena? Prosječne livade, ne usjevi visine 1 m :D Vidim da su dosta lagana i jeftina nova, ili je bolje za tu cijenu (3-4000 kn) tražiti rabljenog pauka? Za sakupljanje imam Kuhn rotacijski saupljač širine 2 i nešto m :p
 
Na vrh