• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oldtimeri

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nemaš kaj, izgleda više nego robusno....vidim to je "atmosferac" dakle usisava pod klip...nego jel i taj pljuje ko kočijaš? vidi mu spoj ručki, ko pulfer na lokomotivi:D
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Samo on ima 400 kg,v živo je još veči veruj mi.I vodom je hlađeni . ne nisam primetil da bi imel Tuberkolozu , a ulje mu ide v posebni rezervar a ne v karter.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Se još sjećate Josefa iz Bavarske....evo danas me ponovo kontaktiral da još uvijek traži Schlutera 250-300konja kojega su 70tih kupili naši kombinati. Navodno ih nigdje drugdje na svijetu nema, a on bi tak rado želio jednoga. Kolko je zagrizao, mislim da nudi poštenu cijenu.
Pa ak ima tko kakvu informaciju glede toga, posebno računam na vas Slavonce, bilo bi i Jožeku ,a i meni jako drago.
Skoro zaboravil, ispričava se administratorima i moderatorima, ali i svim forumašima kaj je zaspamal skoro svaku temu svojim oglasom...tak vam je to kad se osloniš samo na Google translate:roll:
PS: Da nebi netko pomislil da ja imam kakovu financijsku korist od toga:madmana:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Puknuti- pitaš da li klip u GMT zatvori kanale za upuhivanje zraka, koliko se sječam da.Hanomag nema ventila,a ima u karteru ulje.
Čitam da dvotaktni diesel ima bolju iskoristivost snage(od 4-taktnog) ali mu je mana kaj kod ispuha u atmosferu izlazi dio neizgorenog goriva,a to je vidljivo kod mene jer dosta troši goriva pogotovo ako si "grub" na gasu.

Čista suprotnost je Holder B 10 iz 1955 godine,10 KS,također sa dvotaktnim diesel motorom,nema "turbine",ima ulje u karteru,posebni mali spremnik ulja uz rezervar goriva.
Potrošnja nikakva zaboraviš kad si zadnji put toćil garivo.





Porsche je najjednostavniji,ima 2 ventila,zračno hlađenje,ulje u karteru,veliki zamašnjak malo troši i vozi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Mrk


To je onaj šta je ofarban u crveno bijeloj kobinaciji............
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Puknuti- pitaš da li klip u GMT zatvori kanale za upuhivanje zraka, koliko se sječam da.Hanomag nema ventila,a ima u karteru ulje.
Čitam da dvotaktni diesel ima bolju iskoristivost snage(od 4-taktnog) ali mu je mana kaj kod ispuha u atmosferu izlazi dio neizgorenog goriva,a to je vidljivo kod mene jer dosta troši goriva pogotovo ako si "grub" na gasu.

Čista suprotnost je Holder B 10 iz 1955 godine,10 KS,također sa dvotaktnim diesel motorom,nema "turbine",ima ulje u karteru,posebni mali spremnik ulja uz rezervar goriva.
Potrošnja nikakva zaboraviš kad si zadnji put toćil garivo.

http://imageshack.us/photo/my-images/812/slika067.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/802/slika074.jpg/

Porsche je najjednostavniji,ima 2 ventila,zračno hlađenje,ulje u karteru,veliki zamašnjak malo troši i vozi.
Kaj podmaziva ulje iz tog malog spremika?


Mrk , 2 T D nije ništa loše ni bolno jednostavna tehnologija , funkcionalno i iskoristivo.
Još i danas brodski motori imaju 2T ..samo oni imaju nešto kao dva klipa jer imaju dugi hod pa klip8(tj. stap) ne more zatvoriti kanale , odnosno večina ih ima "šuplji "klip
Ugooglaj Emma Maersk engine ..največi brodski motor na svijetu ( inače ima zanimljivu sudbinu pa ako jš koga zanima)

108,920 konja na 102 rpm

U današnja traktora( a auta) u ugurana tehnologija samo da bi bili kopliciranjiji i skuplji ...isto je i s ekologijom ..to je sve umjetno .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Mrk nisam rastavljal motor od holdera al mislim da v karteru nije ulje ,več zato ima onaj rezervar -koja bi inače bila svrha istog?takav motor je na mojoj Hansi.Daj mi reci jel ti sigurno nisi bil kod mene v nedelju? bili su baš z novog marofa ljudi pa sam ih pital zate al nikad čuli da ko ima kakve stare traktore v novom marofu , pa me čudi da neko kupuje stari traktor a ne ostane mu v sječanju ovak srihtani iz susedstva ka su tvoji.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Mrk


To je onaj šta je ofarban u crveno bijeloj kobinaciji............

Ne-crveno bijela kombinacija je Porsce Junior

mursanic- Holder je u dobrom stanju i nisam ga ništa rastavljal,ovakav je u orginalnom stanju tak da nisam proučaval njegov princip rada,ali kad dojde na red za obnovu moguće su rasprave.
Koliko ja sad vidim u donjem djelu motora ima stakleno oko za kontrolu nivoa ulja i čep za doljevanje.Mali rezervar sa uljem valjda služi za mješanje sa gorivom jer ga troši jako jako malo.
Ne nisam bil kod tebe jer trenutno ne kupujem oldtimere (a kaj ti prodaješ) tj. sad imam tri i za sad dosta.Sad trebam sipov berač-tornado 35 ako znaš za kakvog?

Do sad nisam nigdje izlagal te svoje ljubimce,tak ako su ti tvoji posjetitelji iz okolice Marofa moguće da nisu ćuli za mene.Sad sam namontiral kuku na auto, još treba dobra prikolica i onda na susrete.Evo sad budem sa sva tri na "Fašniku v Marofu" 18.02.2012.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Kad buš rastavljal motor molim te da napišeš ovdje , ak nije problem došel bi do tebe da vidim sva tri OLDIJA , al bilo mi stvarno čudno da ne znaju za ovak sređene traktore v susedstvu ..Pred 15-20 godina sam puno kupoval i prodaval baš te stare traktore ,bitno je da je imal kosu i hidraulik i bil je za malo penez .No ovak detaljno ih nisam uređival, al kad vidim tvoje dobim volju da si složim jednog sam za se .Pozdrav!
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Na kraju da zajedno predstavim svoje oldtimere:

HOFHERR - SCHRANTZ
ASTRO JUNIOR
SYSTEM PORSCHE
-god. proizvo. 1960
-jedan cilindar
-14 KS
-822 cm3
-2250 o/min
izrađeno 150 komada





HANOMAG C115 GREIF
-god. proizvo. 1961
-jedan cilindar
-14 KS
-511 cm3
-2350 o/min
-izrađeno 902 komada
-brzina 20 km/h





HOLDER B10/D
-god.proizvo. 1955
-jedan cilindar
-10 KS
-499 cm3
-2000 o/min
-težina 765 kg
-brzina 16,9 km/h



Sljedeći na redu za restauraciju.
Koji vam je ljepši?
 
G

GROF

Guest
., svaka pohvala mladiću Mrk!!! ...

Na kraju da zajedno predstavim svoje oldtimere:

HOFHERR - SCHRANTZ
ASTRO JUNIOR
SYSTEM PORSCHE
-god. proizvo. 1960
-jedan cilindar
-14 KS
-822 cm3
-2250 o/min
izrađeno 150 komada

http://imageshack.us/photo/my-images/38/slika229.jpg/
HANOMAG C115 GREIF
-god. proizvo. 1961
-jedan cilindar
-14 KS
-511 cm3
-2350 o/min
-izrađeno 902 komada
-brzina 20 km/h

http://imageshack.us/photo/my-images/191/504sa.jpg/
HOLDER B10/D
-god.proizvo. 1955
-jedan cilindar
-10 KS
-499 cm3
-2000 o/min
-težina 765 kg
-brzina 16,9 km/h

http://imageshack.us/photo/my-images/15/slika067k.jpg/

Sljedeći na redu za restauraciju.
Koji vam je ljepši?

., lip TI pozdrav mladiću Mrk!., ča napisat?., sva tri su lipi na svoj način., meni se najviše dopada ovaj mali crvenko Junior - Porše!!! ... :supz: ...

., nimam reči ni teksta kom se more opisat tvoja izvornost i orginalnost!., jedino mi preostaje ko i velikoj većini ISKRENI ljudina DA TI damo naklon i rešpekt do poda., uz onu moju Ličku - narodnu izreku!., skidam TI kapu, onu PRAVU!, onu Ličku!., najiskrenije čestitke!, Sretno za ubuduće akcije oko uredjenja voga Holdera! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Hm,,,,,,,,,,lipo si postavija pitanje kolega,,,,,,,,ki van je lipši,,,,( a da si na mome mistu,,,ča biš odgovorija ti na ovo tvoje pitanje)......:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
Meni je svaki lip na svoj način,,,,,kad gledam,,,,svaki ima neku svoju ljepotu,,svoj gušt,,,itd,,,ne moren reč,,,,crveni mi je lip,,,jer je sam gušt gledat,,,ako se sije i kako je sve na svome mistu,,,,,,,,,,,drugi(sad delan),,,on mi je skoro još lipši,,ma da moren oba dva birat bilo bi lakše.........a treči,,,e on če po meni foši ispast najljepši,,,,,,,,,,ali o tome kad krenu radovi,,,i gušti,,,,,s gledanja kako se sve odradi........

S tvog gledišta,,,,,,,,,,je možda teže,,,,,jer svaki ima svoju priču,,,početak polovicu i kraj,,,koji je neizvijestan do zadnjeg momenta,,,..
S nekima više dela,,,samim time,,,veči gušt,veča muka,,,,ahhhhhhh,ko ča san ja dela dva fića,,,,,i opoet kažem,svaki ima svoju priču............

Tebi samo moren reč,,,da postaviš slike sa skupa,,,i neka se ljudi dive pedantnosti,,urednost,,i svakoj prolivenoj kapi znoja,,,koja nema ni cijenu,,,niti če je imat..............:supz::supz::supz::supz:

Pozdrav i pišemo se.............:mrgreen:
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
GROFE ova ti vrijedi,mladiću Mrk!!!
Velim ti ja svojoj kćeri onako u šali da ću prodat crvenka a ona veli možeš sve samo njega ne.Ona podržava tatin hobi,a kad je prigoda vozi ga.
Evo htio sam sebi za dušu urediti tako nešto,za one koji to vole vidjeti i za mlađe naraštaje da vide kako je to nekad bilo.

BAGERISTA dobro veliš svaki ima svoju priču, da istina mali zeleni-Holder kad sam ga kupil u Garešnici, doma sam ga vozil šest sati u hladnu kasnu jesen.A vlasnica gdje je kupljen samo kaj se nije rasplakala kad ga prodala-rekla je "ode moj Jura" jer su ga oni imali skoro četrdeset godina.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Gledam ovu ljepotu od tehnike i razmišljam ( sad kad su sva tri skupa)... MAN 2f1 i eicher ED 22 bi jako lijepo dopunili zbirku :supz: :mrgreen: .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kaj se tiće podmazivanja 2-taktnih motora i izbacivanja ulja van, postojao je dogradni mehanizam, za motore Sachs 400,500,600, koji je omogućavao povratak ulja u spremnik. Na taj način nije ulje bacano van.
http://www.einachser.org/holder/Sachs/oel.htm
Zanimljiva stranica sa svim mogućin priručnicima.
 
S

steyr

Guest
Pozdrav svima!

Nabavio sam Steyr 180A, 1954. godina. Trenutno izgleda kako izgleda, a upali na dva metra, kad se povuče. Otišao mi vjenac(zupčanik) zamašnjaka, a ne može se okrenuti kao kod drugih traktora, pa sam u potrazi za istim. Zanima me da li netko zna gdje bih ga mogao nabaviti, ili se raspitati.Imam ga namjeru srediti da bude lijep poput vaših :partyman:
 

Prilozi

  • DSC00298.jpg
    DSC00298.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 519
  • IMG_0013.JPG
    IMG_0013.JPG
    30.4 KB · Pregleda: 249
  • IMG_0010.JPG
    IMG_0010.JPG
    35.5 KB · Pregleda: 361
  • IMG_0011.jpg
    IMG_0011.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 217
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

ablass

Guest
Katalog

Štovani,

kao urednik stranice http://www.oldtimeri.hr
imamo rubriku vaša priča i katalog vozila. Mislim da ovi vaši traktori zaslužuju objavu u našem katalogu.
Imamo također i sekciju o restauraciji.
Ako vas interesira objava kod nas javite se na admin@oldtimeri.hr

Inače, čestitam na ovoim krasnim uradcima.

Pozdrav

Alan
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Pozdrav svima!

Nabavio sam Steyr 180A, 1954. godina. Trenutno izgleda kako izgleda, a upali na dva metra, kad se povuče. Otišao mi vjenac(zupčanik) zamašnjaka, a ne može se okrenuti kao kod drugih traktora, pa sam u potrazi za istim. Zanima me da li netko zna gdje bih ga mogao nabaviti, ili se raspitati.Imam ga namjeru srediti da bude lijep poput vaših :partyman:

nevidim točno sa sa slike, ali dali bi se možda dao zupčanik naopako montirati na zamašnjak tako da anlaser lovi 'zdravi' dio zupčanika. Onak mi je nabrzinu pala ideja ?
 
S

steyr

Guest
nevidim točno sa sa slike, ali dali bi se možda dao zupčanik naopako montirati na zamašnjak tako da anlaser lovi 'zdravi' dio zupčanika. Onak mi je nabrzinu pala ideja ?
ne može, jer ima oblik L-profila, vrlo nezgodno
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo ovog sam nedavno uspljel poslikati, gazda ga neče dat za nikakve pare.Motor je rastavljen u kutiji.
Mislim da bi se dalo nekaj ljepo složit s toga.
Šteta kaj tak trune na kiši...
Slika0342.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh