• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma budem ga ja pokrpal, lemeše dam lokalnom kovaču da ih napravi. Bil sam na vagi dali uzeti jednobrazdnog 16', ali mi je deda stari de sam kupil traktor rekel ovak; sinek, a skim ti misliš tu brazdu rastirati, možda z ursusom, prije bu ti sve prste spotral!? Rekel je nek si uzmem 2x10' i sam po gasu. Kak misliš nek ga pomaknem za rupu napred, misliš na prvu brazdu?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Dobio sam par komada....

Sada fino pada kisa i kad se prosusi krecem u oranje, pa ih stavim gore ako stignem

Ma budem ga ja pokrpal, lemeše dam lokalnom kovaču da ih napravi. Bil sam na vagi dali uzeti jednobrazdnog 16', ali mi je deda stari de sam kupil traktor rekel ovak; sinek, a skim ti misliš tu brazdu rastirati, možda z ursusom, prije bu ti sve prste spotral!? Rekel je nek si uzmem 2x10' i sam po gasu. Kak misliš nek ga pomaknem za rupu napred, misliš na prvu brazdu?

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Taj mali plug lijepo zvuči, al to nije za ozbiljno oranje, sa 533 sa vukao uvijek jednu brazdu, može se ugariti sa 2x10, ali samo ako kombajn ima sječku, ako nema, onda opet posao može odraditi samo jednobrazni, čak ni imt 756 nije bio najbolji, tek ovaj olt veliki što imam odrađuje posao kako treba....

čovijek kod mene ima lemken opal 90, 3 brazde okretač, što je stvarno odličan plug, ali, dođe kukuruzovina i slama, i zaguše ga, kupio imt 757 sa 3 brazde i ore ko čovijek, i neokreće se iza.....to ti sve govori, a da nepričam onda o tom malom 2x10 plugu, jednostavno neznam gdje bi ga koristio, jer oranje ispod 25cm nema smisla.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Dobio sam par komada....

Sada fino pada kisa i kad se prosusi krecem u oranje, pa ih stavim gore ako stignem

I ja tražim predplužnjak pa bih stavio na plug,aj uslikaj kad staviš gore da vidim kako izgleda...
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ivanz- gdje bi ja mogao to nabavit da stavim na svoj plug,ako znaš možda ? kupio bih,naravno ne tražim badava.....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imaš od plamena mislim da su e sad nezz možda ,masiva ima ili u Srbiji kupit
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ne planiram ići čak u Srbiju kupovat to,negdje u mojoj blizini,ako netko zna gdje bi mogao to nabavit kao što je na slici,bio bi veoma zahvalan
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Za sada necu, mozda kasnije, sada vise nemogu ni orati, treba vlage
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam otišao probati na drugu parcelu i išlo je odlično, a na nekima plug jednostavno neće u zemlju......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nemoze se to ugasiti samo tako, bas se pitam tko je preuzeo, jer bio sam tamo prije 2 tjedna
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Bio po dijelove? Zvao danas, treba mi nesto za fenixa, nista nemaju za njega, a izgleda nece ni proizvodit.
Za tvrtku koja ih je preuzela pise Darko Markovic direktor. Izgleda da je taj dosao zabit im zadnji cavao u ljes.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trebalo bi se nesto pokrenuti, sve ovisi koliko budu imali snage, steta da propadne iako ce im se tesko biti vratiti na trziste

Da, uzimao sam neke sitnice, sto trebas za plug?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Puknila mi osovina na kojoj se kotac okrece. Odnio danas tokaru.

Za povratak na trziste trebaju im novi proizvodi. Pogle oglasnike. Poplava poljskih grubera, kratkih tanjuraca, prskalica, a oni i dalje prave posavce, drave, game...

Poslano sa mog meanIT MG450 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh