• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne mogu oni naprijed tako. Pa tko bi bio lud kupiti njihov novi priključak? Morali bi otkupiti licencu ozbiljnog proizvođača,i tako se probiti. I ja bih uzeo njihov plug na primjer,s performansama Lemkena ili Kvernelanda,pa nek su i potrošni dijelovi manje izdržljivi...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
U danasnje vrijeme sveopceg kopiranja ne treba im licenca. Samo sposobni ljudi.
Eto spomenutom fenixu ne fali puno da bi bio dobar plug. Rabe okretnica i greda koju ima, daska lijepo radi, trebali su ubacit pretpluznjake i vario sistem, pa za neki manji novac bi ga odma uzeo.
Imam dva njihova nova i jedan polovan stroj i nisu nista losiji od ostalih sto imam.
Psk su trebali modernizirat i uljepsat pa bi im bolje isla prodaja, mada je i u zadnje vrijeme prodana hrpa njihovih strojeva.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imam i ja njihovog Alkara iz '76. Lijepo radi,al nije to to...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ipak je ovaj malo novije konstrukcije. Namjestanje od 12-18 coli, jednostavno stelanje nagiba i kosine grede, cak je u doplati isao memory cilindar.
Ali slazem se nije to to.
Kad su napravili mighty podrivac mislio sam da ce i s ostalim krenit u tom smjeru ali je ocito negdje zapelo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
psk definitivno njihov najbolji stroj, i to će se uvijek prodavati, al treba još puno toga tu modernizirati, stari su strojevi na kojima oni rade itd itd

plug slavonac koji imam je dobar plug, ALI.....danas je sve manje zahtjeva za takvim plugom, meni treba za imt 560, al koliko ću i ja još dugo orati s tim traktorom i tim plugom, možda će mi trebati nekakav okretač i slično, i da ubace namještanje colaže, kako male radionice po Srbiji mogu raditi plugove, a jedan veliki OLT više ne????

sijačica gama, dobra sijačica, lijepo posije, al zastarjela u svakom pogledu

tanjurače im nisu loše, al kada se uvezu jeftinije nego njihove, al na njihovima jako rijetko pukne tanjur, dok na uvoznima često pucaju (mislim na tanjurača u nižem cjenovnom rangu, iz poljske, turske i ostalo)
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Kako do do rezernih dijelova za plug??..u pitanju je olt posavac jednobrazni a treba mi ona greda/osovina koja ide od gornje glavne grede dolje prema nosacu daske i plaza...
Ima li kakav majstor koji bi to mogao napraviti?? Olt sam zvao i oni nemaju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Nije to problem ni skinuti ni poravnati. Kod kovača i sve bu ravno.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
pozdrav, kupio sam plug posavac 16" pa me zanima kaj mislite, naime prekrenut je ležao u vlažnom štaglju i dosta je zahrđao cijeli donji dio pluga, ma da ne izgleda loše. e sad ovaj klin što ima nisam jos vidio, jedinno kaj sam vidio tu na forumu post iz 2014 gdje je vec komentiran i koliko sam skuzio da to bas i ne funkcionira dobro s tim klinom. (nisam ga jos isprobao, pa me zanima kaj me čeka?





 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Sa njime u zemlju i nestala bu hrđa za par minuta, od gledanja u njega nikakve koristi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Znam, ide u zemlju za par dana, samo me općenito zanima Vaše mišljenje o plugu i dali mu je taj klin nedostatak ili prednost, kaj mislite?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mi smo imali plug Posavac 2x10", s takvim špicama.
Sad je prepravljen na 2x13", zakrpane su daske na mjestu gjde je ta špica i postavljena su željeza bez toga.
Najveća mu je prednost puno jači plaz nego kod običnog pluga.
Valja to, ali je muka pripasati orno željezo uz to, pa sam ga zato izbacil.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Imam posavac 3x30 koji je bio sa tim kljunovima i po meni je to lose resenje hoce hvatati korenje izmedju siljka i raonika kada se rasklima . Sada su kupljene nove grudi dasaka od imt 756 i raonik od 756 i tako se koristi . Sve pase u milimetar .
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Samo dobar lemeš, nazubljeno crtalo i peglaj do grede. Definitivno najbolji izbor od jednobraznih plugova proizvedenih u ex-yu. Orao sam pred nekih 4g na jesen prijatelju sa takvim njegovim plugom jednu njivu koja je godinama služila kao prolaz i okretište za kombajne i traktore. Bilo ugaženo i zapušteno, prije toga je samo pomalčiral, on je sa fercom samo plakao, ja sam ga složio na velikog medu i pod šperom kolko god duboko ide sa njim i plug je izdržao 2h doslovnog silovanja u ilovici.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
koliko je ursus mogao duboko da nosi taj plug . Dali moze da se sa njim odradi oranje za vinograd od 50 tak cm ? Imam jednobraznog leoparda prakticno novog .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Šurak ima taj 2X12 sa tim špicovima , po meni jako dobro rješenje za oranje gdje postoji opasnost od kamenja u zemlji ili slično.
Taj kljun je od nekog vrhunskog materijala i do sada ga nije uspio savit.

Što se tiče hvatanje trave ili smeća između kljuna i lemeša to se lako riješi privarivanjem jedno za drugo , dovoljno je samo 1-2 cm vara negdje pri vrhu i nema problema.
Naravno prethodno se mora i špica i lemeš dobro utegnuti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh