• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pjeskovita zemlja čuda radi. Ni jedni lemeši mi nisu izdržali kao ovi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Poderali su se, naravno. Dok sam orao tešku zemlju, ništa se nisu trošili. Jesu tvoji takvi? Ti ipak imaš jednu sezonu duže, ali nemaš pjeskovite zemlje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Moj plug je ko od prvog dana, ima jedino malu crtu na drugoj špici kad sam zapeo za uzemljenje od bandere, srećom točno iznad njega sam odorao, ali to se skoro pa i ne vidi :).

Koliko je tvoj poorao do sad?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Oko 40kj. Ima kolega 3 brazde V&N rešetkaste daske, ima više pjeskovite zemlje nego ja, pa isto potroši se. Obavezno svake jeseni stavlja nove, a radimo podjednako zemlje. Ja sam i na sjetvospremaču potrošio noževe za godinu dana, a ovaj od koga sam kupio 10 godina radio i jedva malo se potrošili.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Taj pjesak je baš gadan. A tako sam negdje i ja valjda poorao sa svojim, možda 10-20 rali više. Ne znam točno jer uvijek kad možemo oremo sa dva traktora..

Kod mene lemeši idu na starom posavcu dok ih ne iskrivim, kad iskrivim onda se poklepću i idu opet nazad na plug :).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Moji su 300-400 jutara poorali i puno bolje izgledaju, planiram barem iducu godinu jos s njima. Je 4x2 brazdi al ispadne ipak vise. Tako da sam zadovoljan s njima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Znači kod tebe na okretaču su ista plužna tijela kao kod nas, od glave, plazova, dasaka i deflektora?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Sve je isto. Pricao sam danas s kovacem iz srbije pa poslje sezone skidam sve uzorke i nosim mu, tako da sve ide novo na njega, ako mi se svidi racunica. Ako ne ide u oglas.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moji su 300-400 jutara poorali i puno bolje izgledaju, planiram barem iducu godinu jos s njima. Je 4x2 brazdi al ispadne ipak vise. Tako da sam zadovoljan s njima.
Vidiš koliko ima do zemlje. Isto tako znam da je netko za vogela napisao neku veliku cifru da poore sa lemešima i baš pitao kolegu kako on, dok taj promjeni lemeše, kolega već mjenja prvu rešetku iznad lemeša jer se poderala.

Sad sam zadnje pjeskovitu orao i tu su nestali lemeši, do tada ko novi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemaš šta razmišljam,taj plug radi vrhunski,ja imam posavca 1x16,koliko vidim da su isti,samo moj ima pomičnu ruku
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Radio sam godinama sa takvim plugom, imao 2 komada, vukao 533, ko i svaki jednobrazni, lijepo zaorava, samo to je 1x14, jedan mi je otišao sa fergusonom, drugi je ostao kod kuće, al i njega prodajem.....uglavnom, nije loš plug

koliko traži za njega?
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Pozdrav ljudi,vidim da je ovde tema dosta prosirena oko Olt plugova.
Ja imam Olt plug tz slavonac 2×12 ,najstariji tip,i imam traktor Ursus 360 sa kojim ga vucem.godinama radim snjim ali Nikada nisam znao da ga pravilno postelujem i podesim.
Sada ovde citam da sve to moze da se udesi da ide lepo,samo mi nikako nije jasno kako to da uradim.vidim da vi nekako merite razmak izmedju tockova i trazite centar pluga tj vucne sile,ja to ne kontam uopste.pa bih molio ako to moze neko da mi pojasni neko seljackim jezikom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ponovio sam se i ja u stari plug :D:

OLT Posavac 2x30.

Probao sam orati, bilo je jako mokro, nije nikako islo, pa sam skuzio da je nosač prve brazde savijen​, to sam sredio, u međuvremenu je peklo po 40-ak stupnjeva i malo se osusilo, pa sam poorao sto planiram sijati repicu.
Uglavnom, nikakva prevelika razlika izmedu njega i IMT-a 756, ali mislim da ovaj maaalo bolje radi. Još par sitnica sredim i mislim da ce biti dobro.

Gdje je dobra zemlja, dobro ore kako god da je nastiman, gdje je tvrdo, ne ide dobro kako god da je nastiman i to je to.
Skuzio sam jednu stvar, isto kao kod IMT-a, a to je da tamo gdje je mekqno i gdje se lagano ore, plug ide prema pooranom, znaci ispravi se i dobro ore, hvata tocno koliko treba, toplink stoji ravno i ne vuce traktor nikuda, ali kada dodem gdje je tvrdo, plug ide prema nepooranom, znaci zahvat se povećava i plug vodi traktor, ali ne na spanerima, oni su labavi. Vecinom mi je na jednom kraju mekse, na drugom tvrde i onda uvijek moram ispravljati i nikad ne mogu dobiti oranje kako gledam tu po forumu i po slikama.. ali, tanjuraca to sve popravi...
Evo i neki jadan video..
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=OeadEPtbl5Q[/YT]
 

Prilozi

  • IMG_20170801_125242.jpg
    IMG_20170801_125242.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 98
  • IMG_20170801_135936.jpg
    IMG_20170801_135936.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20170802_122754.jpg
    IMG_20170802_122754.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20170805_084352.jpg
    IMG_20170805_084352.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 87
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Nije loš plug, bolji je od Imt. I moj dobro ore u mekanoj zemlji, u tvrdoj se baca, ali sam navikao. Moj je povadio panjeva i panjeva tako da nije se za čuditi da nije u centru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh