• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Pricekal budem jos malo ako mi slucajno odgovori netko iz olt-a na mail...nije.mi nist hitno do jeseni pa mogu pricekat...
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Imam pitanje u vezi olt Posavac zasto su radili plug s niskim ili visokim klirensom posto je razlika u visini jako mala naime imal sam posavca 10cola niskog i traktor ga je vukao bez problema ali se stopalo ako se dublje oralo traktor je štore 402 sad imam jednobrazni 16 cola to je visoki i to mi fali nekih 10konja da se ore puni zahvat plug i dubina koja Pise ako se uzima manje onda ne okreće kako treba sad bi probal uzet 12 cola ali velim ako uzmem visoki dali je za mali traktor jer sam na forum uspio saznati da su ruke dosta visoko na visokom klirensu i da mu je zato teze vuci zato je napravljen niski klirens e sad ?!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Bože, koliko nalupetanog, bez ijednog zareza i točke.

Ako sam dobro skužio, dobro ti je išlo sa 2x10'', sada imaš 1x16'' i malo ti nedostaje snage, a uzeo bi 2x12'' ?
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Zaboravite pitanje idem rađe drugdje ovdje se prvo gleda zarez,ipak su tu sve fjuziski inzinjeri moram vas preporučiti elonu! dok bu on imal kakav problem da riješite hvala! I da ispričavamo se na pravopisu!!!!😜
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Eto vidite, takve stvari se ne bi smjele dešavat na forumu. Zna se kam to vodi.
Radije se suzdržite komentara, vjerojatno će se javit neko ko bi mogao pomoći..
Istina da je napisano u kompletu, al ovo je ipak samo forum..

Mi smo prije sa U445 orali s posavcom 12 cola VK bez problema. Sad s njim radi U530. I to mu je taman..
A ako IMT 540 od kolege može vući 16 colni, onda bi morao i štore 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ovak napisane tekstove većina preskoči, a @Marko355 je napisal opravdanu primjedbu čak 10 sati kasnije. Vjerujem da su tu poruku mnogi prije toga pogledali (i ja sam među njima) i otišli čitati nekaj drugo, razumljivije napisano.
Neke osnove pravopisa ipak treba poštivati, ma tko se ljutil ili ne, ponajviše radi onih koji bi to trebali čitati.

Na ovom Forumu se ne traži književni jezik, no neki elementarni minimum ipak mora postojati. Dio tog minimuma su interpunkcije, Velika slova na početku rečenice, Č, Ć, Š Đ...


Član Volvo je zatražil brisanje svojeg članstva. Takve odluke treba ipak donesti hladne glave, pa ga za sad nećemo brisati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
... Na ovom Forumu se ne traži književni jezik, no neki elementarni minimum ipak mora postojati. Dio tog minimuma su interpunkcije, Velika slova na početku rečenice, Č, Ć, Š Đ...
Kak se nikome ne prigovara ako poruku napiše na slovenskom ili srpskom jeziku, tak se ne prigovara ni pisanju na narječjima, sve dok su razumljiva većini (dok nije na bednjanskom npr.).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svi jezici i narječja s ovih naših prostora su, barem po meni, dobro došli. :) Na taj način doprinosimo proširenju znanja i boljem razumijevanju ostalih.
Uzgred, kajkavski je jezik, samo su neki u bivšoj državi to ukinuli iz političkih razloga. Za čakavski nemam saznanja, ako netko ima nek upozna i nas ostale..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Mene da je zanimal pravopis najvjerojatnije bi takvu školu isel a ne ovu koju sam išel i postal građanin drugog reda....
Zabole me ko kak pise, jel mu mob ulovi s ili š, jel slucajno zaboravi razmak ili stavi koje slovo viška....
Ko hoče pomoči pročital bu i pomoglel da je neznam na kojem narječju ili kak god nepismeno napisano.
Svi smo mi ovdje uglavnom seljaki okupljeni da si pomazemo razmjenjivanjem iskustava a ne da učimo pravopis.
Valjda i za takve koji su toga željni postoji valjani forum :ppozdrav:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Mene da je zanimal pravopis najvjerojatnije bi takvu školu isel a ne ovu koju sam išel i postal građanin drugog reda....
Zabole me ko kak pise, jel mu mob ulovi s ili š, jel slucajno zaboravi razmak ili stavi koje slovo viška....
Ko hoče pomoči pročital bu i pomoglel da je neznam na kojem narječju ili kak god nepismeno napisano.
Svi smo mi ovdje uglavnom seljaki okupljeni da si pomazemo razmjenjivanjem iskustava a ne da učimo pravopis.
Valjda i za takve koji su toga željni postoji valjani forum :ppozdrav:

Muha, pročitaj ponovno svoj post koji sam citirao, i pročitaj ovo ispod:

Mene da je zanimal pravopis najvjerojatnije bi takvu školu isel a ne ovu koju sam išel i postal građanin drugog reda Zabole me ko kak pise jel mu mob ulovi s ili š jel slucajno zaboravi razmak ili stavi koje slovo viška Ko hoče pomoči pročital bu i pomoglel da je neznam na kojem narječju ili kak god nepismeno napisano Svi smo mi ovdje uglavnom seljaki okupljeni da si pomazemo razmjenjivanjem iskustava a ne da učimo pravopis Valjda i za takve koji su toga željni postoji valjani forum

Koje je puno lakše za pročitati i shvatiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ma ja se slažem da je lakše pročitati razumljivo napisano nego nerazumljivo. Ali to za mene nije razlog da se čovjeku ne pomogne ili kao u ovom slučaju da čovjek odlazi s foruma zbog toga.
A radi "nepismenosti" su nam otišli i neki članovi koji su pomagali a ne pomoč tražili....

Znaš, moja pokojna baba se nije znala potpisati ali je takva nepismena u Toronto avionom otputovala i vratila se doma.
Hoču ti reči, nije ju bilo sram pitati i ljudi su joj objasnili ;)
 
Na vrh