• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Da ponovim pitanje kada sam već naišao na vlasnika pluga "starijeg" od mene...
Od kog novijeg pluga (OLT-a, ili nekog drugog) pašu daska,lemeš i plaz za njega?
Daska mu je pri kraju, vario sam par komada pločevine na nju, a i na lemeš i plaz komade od gibnjeva...
Crtalo nije njegovo original, već od OLT PTO2..
Dobio sam ga u nekoj kompenzaciji...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Skini dasku dolje i s njom u dućan ili sajam nekakav..
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da ponovim pitanje kada sam već naišao na vlasnika pluga "starijeg" od mene...
Od kog novijeg pluga (OLT-a, ili nekog drugog) pašu daska,lemeš i plaz za njega?
Daska mu je pri kraju, vario sam par komada pločevine na nju, a i na lemeš i plaz komade od gibnjeva...
Crtalo nije njegovo original, već od OLT PTO2..
Dobio sam ga u nekoj kompenzaciji...

Ako mene pitaš,ne mogu ti pomoći,mi smo s našim izorali samo desetak jutara,i nismo kupovali nikakve dijelove jer se nisu stigli potrošiti... :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
I meni se cini da je neki pravljen od delova. Daske su iste ko na PTO2 ali ranici nisu. Kao da je Lemindov prepravljen , ali u svakom slucaju taj ram to nemoze da trpi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Plug ne izgleda na oko loše, samo bi trebalo to sve dobro isprobati prije kupovine, ali cijena mi izgleda malo prejaka. To je cca 5000kn a za te novce bi prije uzel leoparda 2*14 sa svom opremom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
To je neki (pra)stari Rabe ili Lemken.
Nema nikakve veze s OLT-om.
 

akramar

Novi član
Tu od
1 Srp 2015
Poruka
2
Pitanje u vezi jednog specifičnog pluga. Radi se o okviru od IMT 756 visoki klirens koji je produžen 30 cm i na koji su stavljena plužna tijela od dva jednobrazdna OLT pluga (Posavac 1.40). Stražnji je stariji (1989.) i ima klasični lemeš. Prednji je noviji (1993.) i ima dugu špicu. Pitanje: da li bi i naprijed mogao jednostavno špicu pobrusiti i staviti običan lemeš? Da li se ta špica može pomicati prema naprijed ili se jednostavno mijenja?
 

Prilozi

  • P0010607.jpg
    P0010607.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 254
  • P0010608.jpg
    P0010608.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 191

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Zakrpaj rupu na daski i postavi obični lemeš. Tak sam i ja na našim plugima napravil.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Dali neko od vas ili znate nekog ko ima stari olt alkar da stoji u zbunju da bi ga rijesio nek mi javi nebitno stanje samo da nije bas sav posavijan!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
I ja sam negdje na kraju prošle sezone iskrivio u mog alkara prednju brazdu , biće čekićanja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moj je dobar ja bi se probo igrat pa mu slozit 3 brazdu da vidim kak bi onda zeko iso s 3x12":(wasntme)::(wasntme):
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Molio bih savjet kako da podesim svoj plug OLT Posavac 2x10, jer mi često traktor ima kosu vuču i nosi ga u izorano. U lakšoj zemlji se ne događa tako često, ali u težoj mi ga toliko nosi da ga pod lijevom kočnicom nemogu zadržati, nego me izbaci. Tata tvrdi da je zbog toga što je vrh zadnjeg lemeša malo povinut prema dolje i zato što nemam vodilice na prednjim gumama.

66ghat.jpg


mwwtci.jpg


296k5xz.jpg


2rfxcid.jpg


2zg8ap0.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh