• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
A gdje se nalazi?
Imaš li poveznicu na oglas?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Oko 120 km te dođe brza pošta. Slao sam jednom plug poštom pa znam. Ali uzeti plug da ga ne vidiš u živo je malo rizik. Ja sam svoj poslao poštom čovjeku samo zato što sam znao da je plug bio dobar.Kupac je posao poštu i pare sve unaprijed. Pošto danas ima prevaranat na sve strane najbolje otići i vidjeti stvar koju kupuješ
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
To jeste rizično ali Kostajnica je mislim oko 260km od Bijeljine, to mi je daleko, vlasnik tvrdi da nema nikakvih deformacija ali jedino dogovor ako je kriva greda plug neću kupiti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
75km od Orašja ili 125km od Slavonskog Broda

Koristim plug na traktoru od 60ks bez prednje vuče

Oko 500€
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisu moji, ja nisam nikad imao zetora..... To su od prijasnjeg vlasnika pluga...... Ovo je olt orač iz 1984.g. Razlika od slavonca u onom nosivom djelu gdje se spaja toplink i poluge on ima okruglu cjev, a slavonac kvadratnu, sve ostalo je potpuno isto, imao sam i posavca 2x14,on ima jos jedno dodatno ojacanje......

Vidi za 500€ bi ga dao, jer toliko i vrijedi, ako nebudem uzeo još jedan 560.....za taj plug
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Odakle sad orač ja sam mislio da je posavac, jeli misliš na onu kosu cijev što ide od toplinga pa nazad.i
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Naprijed, iznad šipke koja se kopča za poluge a na nju je zavareno kopčanje za toplink
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ivane, pretpostavljam da si mislil na ovo.
Stari Posavac i Orač:
plug-dvobrazdni-12-olt-posavac-slika-85675232.jpg


Novi Posavac:
plug-olt-2-brazde-slika-92915759-011120181928069846.jpg
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Sad tek ni ja ništa neznam, valjda je ovo gore prva slika posavac noviji model, bar ga tako zovu na oglasima.

A ovaj dole bi trebao biti Slavonac.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Obrati pozornost samo na izgled poprečne cijevi.
Posavac NT ili Slavonac su više-manje jednaki plugovi, samo Posavac nema ovo pojačanje s lijeve strane.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da vidim da su isti u svemu osim onog pojačanja. Nema kod nas na oglasima ovih Posavaca puno, svega nekoliko ali više stariji modela bez španera na daskama. Imao sam priliku prije petnaestak godina da završim oranje parcele sa Posavcem 10 col a počeo sam sa IMT-eom 755 pa je pukao bolcn na gredi, šteta što nisam imao neki fotoaparat da slikam parcelu na kojoj se vidjela velika razlika u boljem zaoravanju kukuruzovine sa Posavcem, malte ne nije se skoro vidjelo ništa kukuruzovine po oranju a kod IMT-ea se bijelila kukuruzovina. Zato sam i krenuo u akciju potrage za Posavcem.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ovaj na drugoj slici je bio moj plug, to ojacanje ima plug 14" ovi od 12 ga nemaju...... Neznam zasto su nazvali taj veliki posavac kad je isti ko slavonac, a plug posavac, prvi posavac je skoro isti kao imt 755 ili 756, što nema nilakve veze sa mojim slavoncem ili plugom sa druge slike, a ni sa ovim oračem što sam postavio sliku stranicu prije......
 
Na vrh