• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prvog sam kupio prije par godina i sa njim sam radio do sada , tada je placen 120 evra a ovaj drugi sam uzeo prije neki dan za 140e.
Ostalo ne racunam jer sam imao sve na hrpi starog otpada.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Marko, čestitke za odrađeni posel. :ppozdrav: Ko da si radil za sebe, a ne za prodaju. 😂
Marljiv si i to me veseli. (y) Još da su pretplužniki ne bi ostala ni travka vani.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nije rađeno za prodaju, ali je ispala situacija sa Šananinim plugom pa je zato prodan.

Radio jesam za sebe jer ga nisam imao u planu prodati, ali kod mene se takvi planovi vrlo brzo promjene :LOL:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zavisi od zemlje. Dok još nisam imal Goldonija, došel je šuro s Fergićem i olt 2,25. S dubinom 20 cm nije mogel ni krenuti. Inače zemlja je bila jaaaako teška. Evo kako se savinula poprečna greda (fi 45) na malom Batuje plugu u toj zemlji.

 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,006
Kod te je prečke problem u samoj izvedbi,jer je sva sila u jednoj točci na sredini te poluge,kad bi bila na dvije točke bliže krajevima to bi se teže dešavalo
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ovo sa mojeg videa je 12" i radio sam sa 533 jer je Ursus tada bio u kvaru.
Inače, ječam je posijan po tanjuranom sojištu, dakle bez oranja prije sjetve, i to je bilo oranje u drugoj sporoj i prava muka. Da su bolji uvjeti ide on u trećoj sporoj sa tim plugom, ali u ovim uvjetima ne.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jlukaci7,
Original je to od plužića. Jedino sam ja malo proširil zahvat. Original je 2x8", a sad ima mogućnost podešavanja do 2x10".

Viduka OPG,
nije prvo oranje. Oralo se to i Tomekom s jednobrazdnim plugom kad su bili dobri uvjeti, ali opet je mučenje. Pasqualli 33 KS je lijepo vukel 1x10" ali s ukljućenom šperom na prednjem pogonu i povremeno blokiranje zadnjeg kotača koji se počel vrtjeti.

Kak povremeno koristim 2 pluga, mali Batuje (trenutno na 2x9") s kratkim daskama i Regent 2x12" s izrazito dugim daskama primijetil sam jednu zanimljivost. Traktoru je jednako teško vući ona pluga (na istoj njivi), a regent uzima oko 15 cm više širine. Uz to bolje mrvi zemlju i ljepše okreće kod sporijeg oranja. Ovaj mali Batuje okreće dobro kad ima brzinu, a brazdu baca dovoljno daleko (jednako kao i Regent sa 12 coli). Taman da napravi mjesta za gumu 320/70-24.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Marko,
jasno mi je to. Poanta je bila da se taj s kratkim daskama koje su okomitije na smjer oranja, teže vuće od Regenta koji ima dugačke daske (od vrha lemeša do kraja daske je >120 cm). Inače sam čuo od više ljudi da se plugovi s kratkim daskama lakše vuku, ali sam se uvjeril to nije tako.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Po meni je isto logicno da se spiralnije daske lakse vuku od npr imt-ove daske koja gura zemlju ispred sebe, a ne da ju okrece.
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav kako mogu znati razliku izmedju pluga 10 coli i 12 coli i dali je visoki ili niski plug je Posavac
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
Ako nema pločicu, onda metrom.
Na 10" razmak između štangi na rami je 25cm, a na 12" - 30cm
Niski ima visinu do rame 55cm, visoki 65cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh