• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT plugovi

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Posavac 2.25 je 2×10 cola plug,sličan ko i IMT 755,jedino OLT bi trebal imati špiceve na lemešima.Izgleda u dobrom stanju.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
plug je ok.daske nisu poderane lemeši su takvi kakvi jesu, gazda od pluga veli da je to između 12"i 14" jedni vele da je plug sužen trebao bi biti širji u gornjem dijelu
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Idi na OLT-ove stranice pa moreš si i tam pogledati al otprilike ti je:2.25 znači da plug ima 2 radna tijela i razmak između njih,odnosno colaža ili zahvat,brazda,kak god hočeš je 25 cm,odnosno 10 cola ako uzmemo da je 1 col(inch) ~ 2.51 cm.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
visina pluga je 65 cm znači visoki klirens,a i ovo ostalo se slaze pa kolko bi vrijedio novaca vase mišljenje
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Imao sam ja ovakav plug isto je bio u odličnom stanju. Iz mog iskustva bolji je od IMT 755 jer bolje slaže brazdu i ljepše zaorava. Sad imam IMT 755 ali još žalim za posavcem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
To ti je plug 2x10" za 52-jku, nikak za 77-icu.
Plug koji ima oznaku Y ima špice pored ornog željeza.

Imal sam plug 2x25Y NK i potpuno sam ga prepravil.
Sad je kraći, nema više špice, 72cm do rame i zahvata 2x34cm.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
koliko je cola ovaj plug?

poz evo dobio sam plug na poklon pa me sad zanima koliko je to cola plug i od kuda do kuda mjerim razmak da vidim koliko je cola plug ima jedna slika na kojoj se moze ozunaciti od kuda do kuda se mjeri sirina?I jos jedno pitanje cemu slizi kotac iza zadnje brazde pozzz!



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja bi rekao da je 2x10 cola.
to bi ti trebala bit sirina koju ore jedan plug kad stoji linija pluga podudarno s linijom traktora...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja bih reko da je 2x12", ali opet najbolje premjeri od špica do špica lemeša ali ne ukoso nego crta paralelna s koljenastom osovinom pluga. Ovaj zadnji disk služi za čićenje zadnje brazde.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja bih reko da je 2x12", ali opet najbolje premjeri od špica do špica lemeša ali ne ukoso nego crta paralelna s koljenastom osovinom pluga. Ovaj zadnji disk služi za čićenje zadnje brazde.

32cm!!!!!!!!!!
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
To je 12"=30.48 cm, to je to malo odstupanja u mjerenju i potrošenosti pluga.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
to je 12" colni plug imam takav a ovaj tanjur iza i nema neku veliku svrhu jedino šta lakše izbaci plug van kad je zemlja tvrda...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kako bi sad od toga pluga mogao napraviti jednobrazni gdje prva brazda mora stajat iza traktora?
 

Najnoviji postovi

Na vrh