• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OLT PSK sijačice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Marko.. iako smo blizu, nerazmem te. ak se sije u krug, valjda je uvijek isti dolje, a u jednu stranu??? valjda od jedne strane, tj od jedne međe.

U jednu stranu je od jedne međe,i uvijek siješ jedno kraj drugog. ..Mi to zovemo "v jednu stranu"..I tu oba markira spustim dole i tako več par sezona..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I ja sam znao tak,pustim oba markira i sijem.Sada otkad sijem u liniji markire u opče ne koristim.
Čemu mučiti jadnoga 539 sa pneumatskom ako ima veči traktor,jel on ima problema sa praznom tom sijačicom a da ne govorim kada se istrese sijeme u nju a još gnojivo,nema od toga sreče.Ja sam ju nosio sa Zetorom koj je težak preko tri tone,pa kada je sve puno ima šta nositi a ne taj bicikli od traktora.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo još koja slikica, danas zakačio sa 560, nosi da ju neosjeti, al teško je to, nije za fergusona, onako, moj neki osjećaj.....









 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, ja posijem sa 565 godišnje do 100 kj bez brige i lakše mi je nego sa 539, a sijačica nije preteška i može ju nositi 539, no malo teže kad su pune kutije umjetnog, jedini je problem brdo i pijeskovita tla, tu zabacuje i 565, a sa 539 nemožeš držati pravac.

Moj savjet, teraj sa 560, za pripremu imaš 577, ne muči se uopče sa 539.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Baš tako da, ja ću možda probati nešto u ravnu posijati sa 3511, ali trebalo bi tu sigurno 250kg utega napred za solidan rad s punim kutijama. Opet je problem što malo niže diže od većih traktora pa se bojim da iza ne zapnem sa zatvaračima.

Inače je praznu nosi po dvorištu bez greške..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Koliko si na fercu stavljao utega naprijed?? Kako pumpa hidraulika podnosi.....??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako mene pitaš...

Sijačica je talijanska, Pigoli, nije preteška, velim 539 ju nosi bez problema i sijali smo puno s njim u ravnici.

Znam da kolega ima psk 4 i od kako su stavili kutije za gnoj više ne sije sa fercom, sije sa Z4320
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da li je tko od forumaša montirao na OLT_ove kutije za gnojivo na Nodetovu sijačicu PL-2? Pašu li nosači i mehanizam?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
bez problema u šaraf.. prijatelj stavljao
sijacica-nodet-pn2-slika-66420344.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Super, jučer smo dovezli iz Osijeka kompletne kutije s nosačima i ulagačima. Dok se smontira bit će slikica.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jel znate da netko prodaje elektronski nadzor za OLT psk sijacicu ?
Trazio sam po forumu i ne mogu naci

S7 edge koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Jel bude u Šidu na vašaru ? Cujem da je svakoga 15 u mjesecu

S7 edge koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Culi smo se ima sa hektometrom za 270 €..
Uzecu taj

S7 edge koristeći Tapatalk
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Preuzimanje u Šidu a on mi izda racun..
300 evra je dozvoljeno prenjeti..

S7 edge koristeći Tapatalk
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Daj jel ima tko tam da provijeri navigacija koliko bi koštala,kod nas je skupa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh